Новогодишни понуди за дочек на 2016

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
Може да пишете некоја интересна понуда од земјава, но и од/за странство. Лично јас сакам некаде низ Македонијава да бидам, па пишете ако наидете на било каква понуда.

Еве една релативно евтина понуда од штипска агенција за Будва. На 31-ви настапува Чолиќ, на 1-ви Џибони.

http://crvoexpress.com.mk/index.php/ponudi/novoggodisni-patuvanja/item/76-ng-budva

Еве што ќе има низ Белград

http://www.gdeizaci.com/docek-nove-godine-2016-beograd
 
Последно уредено:

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Ајде на трансови дечки, заебете кафани/ресторани/кафиќи/биртии и слични работи :)

Дојдете да се зезаме, да се дружиме и шо е најбитно, најјако да си поминиме!
поз :)

EAT STATIC @ Skopje Dance Festival NEW YEAR`s EVE - 31.12 .2015
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Може да пишете некоја интересна понуда од земјава, но и од/за странство. Лично јас сакам некаде низ Македонијава да бидам, па пишете ако наидете на било каква понуда.

Еве една релативно евтина понуда од штипска агенција за Будва. На 31-ви настапува Чолиќ, на 1-ви Џибони.

http://crvoexpress.com.mk/index.php/ponudi/novoggodisni-patuvanja/item/76-ng-budva

Еве што ќе има низ Белград

http://www.gdeizaci.com/docek-nove-godine-2016-beograd
Лани за скопска агенција ја водев турата што одеше за Будва.

1. Не можеш да правиш разглед на Св. Стефан од проста причина што е затворен за туристи од Септември до Мај, додека пак во периодот кога ќе можеш да влезеш на островот, се прави тура од 4-6 луѓе, со локален туристички водич и чини (ако добро се сеќавам) 25 евра од човек, така да, шкртај го тоа.

2. Со тоа што ќе изгубите време од патот да се симнете до Св. Стефан и да се качите горе (пешки, њама бус) ќе изгубите време да го видите стариот град во Будва (сум бил повеќе пати, мизерија ми е искрено, Котор е далеку подобар) затоа што додека се сместите во хотел (или што и да е) ќе ве фати веќе темцина, еуфорија за дочек бла бла и ништо и од тоа.

3. Дочекот е супер, лани беа Бјело Дугме и Бреговиќ ако добро ми текнува, забава до 5-6 сабајле, одлична температура, лани беше 15 степени и нема смрзнување на плоштад.

4. Доаѓа заебаниот дел, наутро, пола нема да станат, пола ќе бидат против факултативата за Дубровник и Котор (тоа што ми се случи мене) и автоматски патувањето се откажува, затоа што ќе треба да ви земат по 50 евра од човек за да ве однесат и доаѓаат заебаните работи, расправии итн итн, нешто што би ти препорачал да го заобиколиш и да одиш да уживаш низ градот. Некако, не се надевај на одржување на факултативата.

5. Гледам дека за Острог исто се доплаќа, што значи дека мала е веројатноста да се оди и до таму (во мојата тура беше гратис), така да ќе го имате веројатно и втори како цел ден низ Будва и ќе си фатите пат по дома околу 4-5 за да пристигнете во рани утрински во МКД. Доколку одите за Острог, би ти препорачал да не фаќаш превоз од паркинг до манастирот, туку поубаво е да испешачиш нагоре, нема повеќе од половина час.

Совет, фатете си такси и одете барем до Котор, доколку не си бил, мене ми е далеку поубав стариот град, него во Будва. Исто, качете се до горе, до тврдините, има многу убав поглед, подоле ќе ти ставам слика, занемарија мојата лоша брада :Д
Позитива е што станува збор за Словенска Плажа, перверзија хотел, на сам брег и на почеток на шеталиште :)

Ова чисто беше како совет, за да не се очекува премногу од овие тури, поготово каде што 2/3 се факултативни излети кои 90% не се одржуваат, што поради финансии, што поради мрза итн итн :)

 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
Убав пост и ако одлучам да одам ќе се водам по постов. За лани еден другар баш расправаше дека зоврел на плоштад, било претопло како за 31-ви декември...

За Будва имам одено последен пат 2000-та на одмор, 2001-ва бев во Сутоморе, така да знам отприлика што, како е. Тогаш бевме и до Котор.

П.С Што брада ти е тоа у пм, класика Евреин :LOL:
 
Последно уредено:

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
ja polani bev budva so taa agencija od stip, isto I ja ne bi ti preporacal :D
ne ucestvuvame vo nisto od niv organizirano, kaj sakavme ideme, sami sve plakavme...

mene ne mi e interesno vise budva, belgrad, bugarija I site ponudi po 100 evra.
a ne mi se frlat pari za podaleku, taka da ako se naceka nekoja ponuda, krusevo, mavrovo.. spodeluvajte, za vikendica, so drustvo.
ako ne doma. :D

ke si kupam graficka, sogiebam.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
ja polani bev budva so taa agencija od stip, isto I ja ne bi ti preporacal :D
ne ucestvuvame vo nisto od niv organizirano, kaj sakavme ideme, sami sve plakavme...

mene ne mi e interesno vise budva, belgrad, bugarija I site ponudi po 100 evra.
a ne mi se frlat pari za podaleku, taka da ako se naceka nekoja ponuda, krusevo, mavrovo.. spodeluvajte, za vikendica, so drustvo.
ako ne doma. :D

ke si kupam graficka, sogiebam.
Јас три нови години имам чекано во Крушево со друштво и секогаш сум си поминувал перверзија. Пиење и јадење, до посерување во куќа, вечерта излагаш, полно е со луѓе, сме седеле од 29ти декември до 5ти јануари, лудница било. За дочек дома до 2 саат, после се убацуваш дали во Белами, дали во тоа мрачното, не знам како се вика и заглавуваш до 6-7 сабајле и пиеш за 45 денари по литро :Д

Мерак ми е да одам во Берово, сакав оваа година ама ќе прескокнам :)
Маврово сум бил многу пати ама никогаш за дочек и ептен ми е исфорсирано, не го љубам баш, зошто нема што да се прави, или си во хотел или во викендица и нема каде да одиш, освен да се опрчиш 1200 за еднодневна до бачило и да пиеш чај. Ова зборам за луѓе како мене, кои не љубат да скијаат :)[DOUBLEPOST=1448998383][/DOUBLEPOST]
http://grouper.mk/skopje/deal/jupiter-nova-godina-belgrad-maldi-vozrasni

Бил некој со Јупитер во Белград? Според мои пресметки би ми требале 100-120 евра максимум. :unsure:
Јупитер пред пола година околу 500 свои патници во Истанбул (исто продаваше 3 дневна тура со превоз и сместување за смешна сума од 30 евра) си ги остави на улица, така да, не би се осудил :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Јас три нови години имам чекано во Крушево со друштво и секогаш сум си поминувал перверзија. Пиење и јадење, до посерување во куќа, вечерта излагаш, полно е со луѓе, сме седеле од 29ти декември до 5ти јануари, лудница било. За дочек дома до 2 саат, после се убацуваш дали во Белами, дали во тоа мрачното, не знам како се вика и заглавуваш до 6-7 сабајле и пиеш за 45 денари по литро :Д

Мерак ми е да одам во Берово, сакав оваа година ама ќе прескокнам :)
Маврово сум бил многу пати ама никогаш за дочек и ептен ми е исфорсирано, не го љубам баш, зошто нема што да се прави, или си во хотел или во викендица и нема каде да одиш, освен да се опрчиш 1200 за еднодневна до бачило и да пиеш чај. Ова зборам за луѓе како мене, кои не љубат да скијаат :)
Kade, privatno kaj nekoj ili ste iznajmuvale? Ako ste iznajmuvale pusti link, kontakt neso, brojce... Imas pivo. :)

Berovo e edna od opciite, berovsko selce ima djenckata vikendica, ali za leto mi e poise, poso se dise epten.

Idi sekoe sabajle praj ogin da te vidam. :D
 
Член од
27 ноември 2014
Мислења
25
Поени од реакции
36
Kade, privatno kaj nekoj ili ste iznajmuvale? Ako ste iznajmuvale pusti link, kontakt neso, brojce... Imas pivo. :)

Berovo e edna od opciite, berovsko selce ima djenckata vikendica, ali za leto mi e poise, poso se dise epten.

Idi sekoe sabajle praj ogin da te vidam. :D
Пред некое време се јавував на огласи за Крушево, Берово, Маврово и се беше резервирано, освен оние со астрономски цени од 800 денари по човек. :D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
Крушево е одлична идеја, дај стварно некое линкче нешо аа ууу...

Како да ми ги читате мислите, баш пред малку на таа другарската група на Фејсбук им пишав да резервираме вила во Берово, али сумњам дека има слободно за резервирање сега.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.229
Поени од реакции
22.418
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Крушево е перверзии... ја 3 пати бев прошла година на по 5 дена од што е најјако местото.

Ја препорачувам вила Павиа пошто е доста чисто и средено.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Kade, privatno kaj nekoj ili ste iznajmuvale? Ako ste iznajmuvale pusti link, kontakt neso, brojce... Imas pivo. :)

Berovo e edna od opciite, berovsko selce ima djenckata vikendica, ali za leto mi e poise, poso se dise epten.

Idi sekoe sabajle praj ogin da te vidam. :D
Крушево е одлична идеја, дај стварно некое линкче нешо аа ууу...

Како да ми ги читате мислите, баш пред малку на таа другарската група на Фејсбук им пишав да резервираме вила во Берово, али сумњам дека има слободно за резервирање сега.
072 277 843 Сотир. Во куќава два пати имам чекано, газдите живеат во Скопје, никој не ти прави проблем, има 11 лежаи, Сотир е ѕвер човек. До пред 2 години живееше мајка му, баба Кипа ама почина и сеа мислам дека сте комплетно сами.

Кажете му дека сте по моја препорака слободно, ние комшии сме и во Ѓорче.
Ако случајно не му е тој број, пишете ми, ќе отидам до кај него да го побарам. Доколку нема место кај него, знам дека братучед му, кој е лепенка исто издава и може да ве упати таму. Куќата е доста солидна, со панели и секогаш топла вода, на перверзии местоположба, цел град се гледа од тераса :)

Би го тагирал Д-коп, да ви објасни подобро, зошто се и роднини со луѓево ама ако го имате на фб, слободно подпрашајте го, може и тој да ви помогне.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Планираме со друштво Берово да одиме, ама не можеме да најдеме нешо понуди кафичи, кафани дискотеки, ако има таму нека сподели некој :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom