Новогодишна собиранка! [26.12.2015 - сабота, БАР ОН 21:00 ч.]

Новогодишна собиранка?


  • Вкупно гласачи
    177
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Капут бе гмизавац. :D

Бреееееј 20 минути го барав, се изгубив у свемир, уште па штрафот копилето ми вика еве ти го еве ти го и ми го дава на Ека капутот, тој на малото прсте само можам да го облечам. :D Веројатно Пеџа ме реметеше, да му ебам тоа џорчеецот. :D
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Рики ако бил на Адил ај некако и да му простиме, ама ако ни на Адил не бил, а не дојде ни на собиранка... пу јазк :D
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Капут бе гмизавац. :D

Бреееееј 20 минути го барав, се изгубив у свемир, уште па штрафот копилето ми вика еве ти го еве ти го и ми го дава на Ека капутот, тој на малото прсте само можам да го облечам. :D Веројатно Пеџа ме реметеше, да му ебам тоа џорчеецот. :D
Стефан О'нил.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Од сабајле бев излезен така простете што заборавив со кого се запознав вчера :pijani:

ПС: и Heavy Metal имаше :roker:
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Капут бе гмизавац. :D

Бреееееј 20 минути го барав, се изгубив у свемир, уште па штрафот копилето ми вика еве ти го еве ти го и ми го дава на Ека капутот, тој на малото прсте само можам да го облечам. :D Веројатно Пеџа ме реметеше, да му ебам тоа џорчеецот. :D
Не ќе да сме гледале на ист саат #јер јас те чекав најмалку 1 саат да си го најдеш капутот за да идеме.

Тортата на кафе :cuc:
I dont know how you are, but I will find you у готварско катче и ќе те заследам @CafeDelMar
Секоја чест за тортата одлична беше.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Јас не ја пробав тортата, ама од изразите на лицата на оние што ја пробаа можев да заклучам дека е превкусна. :pipi: Секоја чест Кафе! :cuc:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Не ќе да сме гледале на ист саат #јер јас те чекав најмалку 1 саат да си го најдеш капутот за да идеме.



I dont know how you are, but I will find you у готварско катче и ќе те заследам @CafeDelMar
Секоја чест за тортата одлична беше.
Сеа ми кажа Пеја ти си ми праел финти со капутот гнасотилак, начека пијан и ајде удри. И ти и Бабамарата ќе видите убаво за ова!!

Иначе ја пробав едно залче од тортата, толку ми даде штрафот да му отштрафам се по комшии. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кафе за наредна собиранка ние ти праќаме се што ти треба, ти ни правиш, се ќе си платиме. :D

Вие што не дојдовте а отсуствувавте неоправдано сте гејови најголеми. До денот на собиранка сите идат, после се едни исти се гледаме. :D Мило ми е што се запознав со Зоки, Бојан и Парва (y)
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
@CafeDelMar блaгoдaрнoст и oд мене, тoпење беше. Рецептoт ќе ве мoлaм :)
http://www.coolinarika.com/recept/cokolada-u-cetiri-boje/
Ова е оргиналната и не е воопшто лоша и така.
Онаа од вчера е модифицирана:
Колачот најдолу е со 5 јајца и 200 чоколадо за готвење.
Филовите се со:
1кг маскарпоне
750 мл хопла
250 гр чоколадо со 75% какао
160 нугат
100 млечно
250 бело
И не ставам ванила.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom