Новогодишна собиранка! [26.12.2015 - сабота, БАР ОН 21:00 ч.]

Новогодишна собиранка?


  • Вкупно гласачи
    177

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Дечки и девојки, во редакција деновиве падна муабет повторно да се собереме за да ја заокружиме годината и заеднички да наздравиме за поуспешна и посреќна 2016! Во консултација со повеќе членови, го дефиниравме датумот - 26.12.2015 (сабота) и одлучивме овој пат да го послушаме @RickyLFC9 и да ја збогатиме програмата со малку „пожива“ музика - во превод, весељаци и песни на кои ќе може асално да се отвориме :)

Со оглед на тоа што во претпразничниот период се' е букирано, а ние имаме место на кое газдите без проблем ќе ни го отстапат локалот за журка само за нас :))) и ќе ни овозможат сами да ја дефинираме музичката програма, одиме во БАР ОН во Бисер. За вечерта ќе имаме неколку поволности (како 3 текили за 100) и пакетчиња за пијачки, кои ќе ги пишам дополнително.

Останува уште да се пријавиме, преброиме и да ја скроиме плеј листата.
Секако дека може да опфатиме повеќе жанрови, ама мора да помине и оваа :vozbud:

Прашања и одговори:
П: Кој смее да дојде?
О: Сите се поканети!

П: Може ли да дојдам со другар/ка?
О: Секако, the more the merrier! :)

П: Леле бе па, јас сум нов/а и никој не знам, срам ми е...
О: Сите сме биле нови и не сме се познавале. Собиранките служат за ширење познанства.

П: Супер, ама може ли на 25-ти (или било кој друг датум)
О: Не, затоа што секогаш на некого ќе му одговара друг датум.

П: Од кај да си купам гардероба?
О: ...

П: Ќе има ли женцки?
О: Секако.

П: Јас сум од Прилеп, сака некој да делиме превоз?
О: Прашај си на темата, освен што е информативна, нејзината намена е заеднички да ја испланираме собиранката.

П: Јас сум малолетен, дали ќе ме пуштите?
О: Секако, но ако ги прекршиш правилата на пристојно однесување ќе те „банираме“.

П: Јас сум @Anco, дали да дојдам?
О: Сметаме дека отворањето на теми поврзани со земјотресот од 1963 и секојдневните проблеми во општина Аеродром може да почекаат 4 часа, а потоа да напишеш импресии од собиранката. Те очекуваме! :vozbud:

Место: Кафе „БАР ОН“
Локација: Скопје - Т.Ц Бисер, влез од задната страна, 1 кат (Foursquare / Facebook)
Време: 21:00 часот
 
Последно уредено:

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Ве молам направете листа со сите градови од каде што има Кајганџии, да апдејтувам FAQ :D

Прилепчани во последно време се поим за кајганџии-ѕвезди на собиранки. Порано беше така со охриѓани, ама они се изгубија нешто после 2009-та година (кога почнавме со кампањата за туризмот во Охрид) :vozbud:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Ве молам направете листа со сите градови од каде што има Кајганџии, да апдејтувам FAQ :D

Прилепчани во последно време се поим за кајганџии-ѕвезди на собиранки. Порано беше така со охриѓани, ама они се изгубија нешто после 2009-та година (кога почнавме со кампањата за туризмот во Охрид) :vozbud:
A, Ѓорчефци што се ? :cautious:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И модераторот во егзајл, д_коп ќе не почести со присАство.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
19.589
Ubavo da si pominete jas ke chekam sliki, votka ke pijam I big mac od maka.[DOUBLEPOST=1449013837][/DOUBLEPOST]
Дечки и девојки, во редакција деновиве падна муабет повторно да се собереме за да ја заокружиме годината и заеднички да наздравиме за поуспешна и посреќна 2016! Во консултација со повеќе членови, го дефиниравме датумот - 26.12.2015 (сабота) и одлучивме овој пат да го послушаме @RickyLFC9 и да ја збогатиме програмата со малку „пожива“ музика - во превод, весељаци и песни на кои ќе може асално да се отвориме :)

Со оглед на тоа што во претпразничниот период се' е букирано, а ние имаме место на кое газдите без проблем ќе ни го отстапат локалот за журка само за нас :))) и ќе ни овозможат сами да ја дефинираме музичката програма, одиме во БАР ОН во Бисер. За вечерта ќе имаме неколку поволности (како 3 текили за 100) и пакетчиња за пијачки, кои ќе ги пишам дополнително.

Останува уште да се пријавиме, преброиме и да ја скроиме плеј листата.
Секако дека може да опфатиме повеќе жанрови, ама мора да помине и оваа :vozbud:

Прашања и одговори:
П: Кој смее да дојде?
О: Сите се поканети!

П: Може ли да дојдам со другар/ка?
О: Секако, the more the merrier! :)

П: Леле бе па, јас сум нов/а и никој не знам, срам ми е...
О: Сите сме биле нови и не сме се познавале. Собиранките служат за ширење познанства.

П: Супер, ама може ли на 25-ти (или било кој друг датум)
О: Не, затоа што секогаш на некого ќе му одговара друг датум.

П: Од кај да си купам гардероба?
О: ...

П: Ќе има ли женцки?
О: Секако.

П: Јас сум од Прилеп, сака некој да делиме превоз?
О: Прашај си на темата, освен што е информативна, нејзината намена е заеднички да ја испланираме собиранката.

П: Јас сум малолетен, дали ќе ме пуштите?
О: Секако, но ако ги прекршиш правилата на пристојно однесување ќе те „банираме“.

П: Јас сум @Anco, дали да дојдам?
О: Сметаме дека отворањето на теми поврзани со земјотресот од 1963 и секојдневните проблеми во општина Аеродром може да почекаат 4 часа, а потоа да напишеш импресии од собиранката. Те очекуваме! :vozbud:
Ejsid I na masa da gi kachish na pesnava :D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom