Нови регистарски таблички од 01-01-2008

Член од
29 октомври 2007
Мислења
129
Поени од реакции
1
Абе шо бидна со таблициве почнаа ли да се издаваат нови?!
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Абе шо бидна со таблициве почнаа ли да се издаваат нови?!
Завчера брат ми во амсм вадел зелен картон и таму видел еден човек како носи од новите таблици. Значи се издаваат!
 
Член од
29 октомври 2007
Мислења
129
Поени од реакции
1
Ја уште не сум видел да ги вози некој затоа прашувам. Ај ако има некој сознанија шо пара се нека пише. Стариве мислам дека Раде Кончар ги праеше и беа некои 1500 ден.
 
Г

Гоццццце

Гостин
ОФ топик,
можеш ли кој сакаш број да си го земеш за регистрација, слично како златен број на мобилниве?
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Kolku sto go vidov pravilnikot koga ispadna treba da se menjaat site tablici

A i logicki ce se menjaat site tablici, nema valjda ostavat nekoi od starite :toe:

Spremaj si pari :helou:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Почнаа ли со табличките или уште не?
И...колку пари ќе и дадам на државата за две парчиња лим?
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Барем ќе се помали и полични од стариве... Не вака џабе мерцедесот ко си опнал на него "таблици за на митинг"
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Колку што гледам сеуште немаат почнато со новите. Се пролонгира нешто или....
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Пред некој ден читав во некој дневен весник пишуваше дека од март ќе почнат да се издаваат новите таблички.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
bas se kul novite tablicki tocno kazuvaat koi sme i od kade sme na niv pisuva MKDsto za mene e ispravno posto nie sme od MKD a ne od FIROM
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Заштото колкото и да ви е странно и това е условие за прис'единјаване к'м ЕС. Има и оште по-странни, забрана за варене на домашна ракија, ама това тука не се спазва, иначе ште стане револјуција. По закон го има, но не се спазва.
Јасно ми е тоа.. акцентот ми беше, зошто сега ... Мислам дека имаме пострашни проблеми, што се однесува влез во ЕУ ...

Него, прочитав некој спомна дека ги видел новите, некој дека се одложени за март ... Има некој веродостојна информација?
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Пред некој ден читав во некој дневен весник пишуваше дека од март ќе почнат да се издаваат новите таблички.
Ок тоа значи дека таму некаде на есен здравје боже ќе почнат да се гледаат првите возила со ниви таблици, бидејќи кај нас секој вака однапред најавен тендер трае. и трае и трае со месеци, па еден понудувач се жалелм па друг, всушност не знам зошто ви икажувам си знаете вие најдобро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom