Нови / млади изведувачи и нивните траки на Кајгана Радио

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.575
Поени од реакции
32.369
Здраво,

Како што знаете, во тек е организација на програмата на нашето интернет радио - Кајгана радио! :)

Бидејќи тука сме си наши и не глумиме „Холивуд“, како добри домаќини редно е да им дадеме предност на нашите членови и млади изведувачи кои сакаат да ги презентираат своите дела во нашата програма. Знам дека на форумов има доста талентирани автори кои имаат големо творештво позади нив, но голем дел од тие дела најчесто само „дремат“ во фолдерите на компјутерот и чекаат да бидат чуени од публиката. Чат-пат презентација на Јутуб и Фејсбук, многу тешко на домашните радија и ТВ станици.

Доколку сакате да ја збогатиме базата на песни кои ќе ги стримуваме до нашите слушатели, ослободете ги вашите дела и споделете ги со диџеите (форумџиите) за почесто да ги вртиме во нашата програма. Емпетројките може да ги закачите на некој од сервисите за споделување (како на пример SoundCloud или WeTransfer - тука може да закачите цела зипувана архива од вашите дела) и испратете го линкот во темава или кај мене во директна порака.

Знам дека на членовите како Кискино Cyber Knightи тн. (особено од рап и електронската багра) ќе имаат нешто да споделат. Во план е да организираме и посебни емисии посветени на македонските автори, затоа што тие го заслужуваат тоа. Ако имате идеи или знаете некој форумџија кој би сакал да ја сподели својата музика со слушателите на нашето интернет радио, слободно тагирајте го или дајте му го линкот до темава :)

Поздрав!
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.675
Поени од реакции
7.162
Многу многу добра идеја ацид дефинтивно (y)
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Идеата е одлична, знам многу луќе што се членови на форумот и што имаат своја музика. Ќе го споделам ова и во темата за македонска музика.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.518
Поени од реакции
5.660
El 'Borracho Mista 93

Едит: И мислам дека има уште некои кои можат да презентираат олд скул. Потоа, момакот кој бараше совети за хаусот што го правеше. Квалитетни парчиња правеше. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.161
Поени од реакции
195.275
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Само кајмене ли на истото јазиче кога ке отворам се гаси радиото ? :) :)
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Ова е линк до дел од моите проекти. Истите ги има и на youtube, soundcloud, како и на bandcamp. Би било фино повеќе артисти да се активираат во ова. :)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.575
Поени од реакции
32.369
Ова е линк до дел од моите проекти. Истите ги има и на youtube, soundcloud, како и на bandcamp. Би било фино повеќе артисти да се активираат во ова. :)
Песните се преземени и додадени во плеј листата за вечерва! :)

Ги охрабрувам и останатите да го следат примерот на Кискино :)
 

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
220
Поени од реакции
137

Kajgana Shop

На врв Bottom