Нови / млади изведувачи и нивните траки на Кајгана Радио

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од Acid, 15 март 2013.

 1. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.530
  Допаѓања:
  26.036
  Здраво,

  Како што знаете, во тек е организација на програмата на нашето интернет радио - Кајгана радио! :)

  Бидејќи тука сме си наши и не глумиме „Холивуд“, како добри домаќини редно е да им дадеме предност на нашите членови и млади изведувачи кои сакаат да ги презентираат своите дела во нашата програма. Знам дека на форумов има доста талентирани автори кои имаат големо творештво позади нив, но голем дел од тие дела најчесто само „дремат“ во фолдерите на компјутерот и чекаат да бидат чуени од публиката. Чат-пат презентација на Јутуб и Фејсбук, многу тешко на домашните радија и ТВ станици.

  Доколку сакате да ја збогатиме базата на песни кои ќе ги стримуваме до нашите слушатели, ослободете ги вашите дела и споделете ги со диџеите (форумџиите) за почесто да ги вртиме во нашата програма. Емпетројките може да ги закачите на некој од сервисите за споделување (како на пример SoundCloud или WeTransfer - тука може да закачите цела зипувана архива од вашите дела) и испратете го линкот во темава или кај мене во директна порака.

  Знам дека на членовите како Кискино Cyber Knightи тн. (особено од рап и електронската багра) ќе имаат нешто да споделат. Во план е да организираме и посебни емисии посветени на македонските автори, затоа што тие го заслужуваат тоа. Ако имате идеи или знаете некој форумџија кој би сакал да ја сподели својата музика со слушателите на нашето интернет радио, слободно тагирајте го или дајте му го линкот до темава :)

  Поздрав!
   
  На Mileisreknisibile, GTFO, RocknRolaa и уште 8 други им се допаѓа ова.
 2. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Многу многу добра идеја ацид дефинтивно (y)
   
 3. SV-Strange

  SV-Strange Sorcerer Supreme

  Член од:
  27 август 2007
  Мислења:
  3.604
  Допаѓања:
  367
  Идеата е одлична, знам многу луќе што се членови на форумот и што имаат своја музика. Ќе го споделам ова и во темата за македонска музика.
   
  На Acid му/ѝ се допаѓа ова.
 4. КвикСилвер

  КвикСилвер Модератор

  Член од:
  28 март 2010
  Мислења:
  4.422
  Допаѓања:
  5.439
  El 'Borracho Mista 93

  Едит: И мислам дека има уште некои кои можат да презентираат олд скул. Потоа, момакот кој бараше совети за хаусот што го правеше. Квалитетни парчиња правеше. :)
   
  На Acid му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.820
  Допаѓања:
  159.825
  На SanIker му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Barto

  Barto

  Член од:
  8 март 2012
  Мислења:
  3.058
  Допаѓања:
  1.250
  Само кајмене ли на истото јазиче кога ке отворам се гаси радиото ? :) :)
   
 7. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.530
  Допаѓања:
  26.036
  Те молам пиши тука, не е темава за тоа :)
   
 8. SV-Strange

  SV-Strange Sorcerer Supreme

  Член од:
  27 август 2007
  Мислења:
  3.604
  Допаѓања:
  367
  Ова е линк до дел од моите проекти. Истите ги има и на youtube, soundcloud, како и на bandcamp. Би било фино повеќе артисти да се активираат во ова. :)
   
  На Acid му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.530
  Допаѓања:
  26.036
  Песните се преземени и додадени во плеј листата за вечерва! :)

  Ги охрабрувам и останатите да го следат примерот на Кискино :)
   
 10. ToXic_

  ToXic_ Booyah!

  Член од:
  19 март 2009
  Мислења:
  187
  Допаѓања:
  43
  КвикСилвер
  да не му знаеш ник случајно?
   
 11. КвикСилвер

  КвикСилвер Модератор

  Член од:
  28 март 2010
  Мислења:
  4.422
  Допаѓања:
  5.439
  Слабо...
   
 12. ToXic_

  ToXic_ Booyah!

  Член од:
  19 март 2009
  Мислења:
  187
  Допаѓања:
  43
 13. Tragacot

  Tragacot

  Член од:
  13 декември 2013
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  11

Сподели преку: