Нови македонски таленти.

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.274
Поени од реакции
4.953
Музиката во Македонија во последно е тотално баталена , а со тоа не може ни да се промовираат млади и надежни таленти . Пред едно 10 години имаше една продукција М2 од неа излегоа доста добри пејачи меѓу кои и Елена Ристеска . Сега гледам соседиве од србија имаат одлична емисија за млади таленти "Пинкове ѕвездице" на која има доста талентирани деца. Трајче детето од Струмица се прослави токму преку таа емисија а годинава гледам има доста таленти од Македонија.
Повелете слушнете девојчињава се 11 и 14 години а пејат како возрасни !
Случајно ми излезе и ова видео од ѕвезде гранда 14 години има детево !
на 2:30 пее Менил. Иначе ова дете има пеено пред едно 5-6 години пееше на една емисија на Алфа мислам Џорлев ја водеше еве го тогаш каков бил скакулец со одличен глас.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.499
Штета што сите тие таленти се прославуваат во Србија, наместо во сопствената држава Македонија. Но како и да е, добро е што има каде да се прослават.

Од оние кои сега се актуелни, мислам дека Менил Велиоски е нешто кое што добро ќе ја здрма/освежи Македонската, но и балканската сцена. Со ова видео за прв пат се појави пред неколку години и видоето за многу брзо време стана хит.............


А сега на Ѕвезде Гранда, т.е. на Неки Нови Клинци, ова му беше најдобрата изведба........


:)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.274
Поени од реакции
4.953
Штета што сите тие таленти се прославуваат во Србија, наместо во сопствената држава Македонија. Но како и да е, добро е што има каде да се прослават.

Од оние кои сега се актуелни, мислам дека Менил Велиоски е нешто кое што добро ќе ја здрма/освежи Македонската, но и балканската сцена. Со ова видео за прв пат се појави пред неколку години и видоето за многу брзо време стана хит.............


А сега на Ѕвезде Гранда, т.е. на Неки Нови Клинци, ова му беше најдобрата изведба........


:)
Тоа ми беше поентата .. фали во македонија нешто вакво каде што ќе се прослават децата во Македонија .
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Овој Менил е чудо, какво гласиште господе...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.578
Поени од реакции
11.873
Антониа, девојчето растури со Две лири


Имаме доста таленти, а зошто кај нас промоцијата на нови ликови, понудата и пазарот се слаби, можеби некој упатен во тоа ќе знае да каже.
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
530
Поени од реакции
224
Трајче(дрварчето) не го хејтам ама не знај да пеј.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.322
Поени од реакции
7.601
Штета што сите тие таленти се прославуваат во Србија, наместо во сопствената држава Македонија.
Спонџос, that's the fucking point - каде ќе се прослават овде? На која платформа? На која продукција? Нормално дека ќе идат таму каде ќе бидат видени, и во случајов, чуени.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.499
Спонџос, that's the fucking point - каде ќе се прослават овде? На која платформа? На која продукција? Нормално дека ќе идат таму каде ќе бидат видени, и во случајов, чуени.
Затоа и велам дека е навистина тажно. Некогаш имавме многу шоуа, а сега немаме ништо. Пример М2 продукција пронајде многу наши таленти кои денеска се доста познати кај нас, па и во соседството. Како пример ќе ги земам Елена Ристеска, Ламбе Алабаковски, Нина Јанева и Магдалена Цветковска:)
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
977
Поени од реакции
2.421
Мислам дека детево малкумина го познаваат.Извонреден глас :)

 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
475
Поени од реакции
273
Македонија како музички пазар е мала земја и е презаситена веќе од доста талентирани и неталентирани пејачи од кои голем дел од нив станаа пиунчиња онака на партиски цели. Не само што е мал пазар него и тоа што излегува веќе е "Deja Vu" и ископирано од Запад вклучително и музика и текст. И јас кога би бил талентиран би идел на Север или негде по Америка, Австралија, Нов Зеланд каде што се фрлаат големи пари од иселениците. Па ако треба ќе направам пластична и ќе со средам газето и телцето. Ќе мешам добро. :Д
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.939
Интересна тема. Македонија можи е мал пазар за озбилен уметник ама и тоа како голем залак за мал талент да успеј да се пробие.
Да бидиме реални, шансите некое дете од мало гратче во Македонија да успее е рамна на нула, а од друга страна познаниците на продуцентиве ќе не трујат со шити поп.

А1 ваква таква пред да ја затворат успеа да го организира Идол кај нас. Од тогаш (има бар 5 години) нема ниту еден сличен настан, а децата треба да одат во Србија и да се натпреваруваат со тамошните деца.
Од останативе телевизии ниту една не се има потрудено да направи сопствена продукција подалеку од натсинхронизација на турски серии.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.499
Вчера додека гледав Ѕвезде Гранда дадоа реклама за Неки Нови Клинци и ги покажаа Драгана и Менил како пеат. Ги слушнав и на Јутуб, и морам да кажам дека од Драгана сум воодушевен. Гласиште!:)

 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.959
Поени од реакции
6.409
Искрено малку е жално што на децата им е скратено малку од детскиот живот т/е играње со другарчињата во мало а исто така и одење во училиште. Мораат да престојуваат или да патуваат во Србија секоја недела за да пеат на шуава.

Но дека пеат добро пеат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom