Нови игри

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Брале WoW изгуби многу оваа година ја направија како покемон онлајн ffs. Сега комотно е за деца од 4години па нагоре :D Него јас би препорачал Warhammer Online + да не има некој некои податоци која продавница кај нас ќе ја продава ?
Remember, people always come back. :smir: За покемон, не верувам да е, многу е далеку од тоа.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Излезе Mercenaries 2 за PC..
.. и е катастрофално лош порт од конзоливе. Лоша оптимизација (ама ептен), лоши контроли, лош handling на возилата, auto-targeting систем карактеристичен за конзоли, button-mashing (ќе се окозиш додека украдеш некој тенк или хеликоптер), недостаток на 16:10 резолуции (само 4:3 и 16:9.. изгледа си мислат дека секој PC гејмер игра на LCD телевизор), а ни приказната не е нешто посебно добра (Just Cause на стероиди).

Ама има секакви видови на напади од воздух и супер експлозии.. што очигледно им е доволно на америчките играчи.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
.. и е катастрофално лош порт од конзоливе. Лоша оптимизација (ама ептен), лоши контроли, лош handling на возилата, auto-targeting систем карактеристичен за конзоли, button-mashing (ќе се окозиш додека украдеш некој тенк или хеликоптер), недостаток на 16:10 резолуции (само 4:3 и 16:9.. изгледа си мислат дека секој PC гејмер игра на LCD телевизор), а ни приказната не е нешто посебно добра (Just Cause на стероиди).

Ама има секакви видови на напади од воздух и супер експлозии.. што очигледно им е доволно на америчките играчи.
Ахахахха, знаев дека тоа ке го кажеш. За портовите, нема што да се обидуваш да ги слегнуваш од инт. 99% од портовите се катастрофа.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Освен нели,Devil May Cry 4,Prince of Persia,Assasins Creed и Chronicles of Riddick.
Има надеж,сепак :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Освен нели,Devil May Cry 4,Prince of Persia,Assasins Creed и Chronicles of Riddick.
Има надеж,сепак :)
Пробај ја најновата Splinter Cell (Double Agent мислам беше). Од што е лошо конвертирана за РС, неможеш ни да ја свртиш играта од што има глупи багови :)

Само да не заебат сеа со GTA IV.

Prince of Persia мислам дека искачаше истовремено и за РС и за конзола, али последнава POP ќе биде тешко шит како што гледам по гејмплеј.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Ke умрам чекајки MAFIA II :nesum:
Play Stalker Clear Sky while you wait. :)

За Prince Of Persia, ке земам некој ден ке го фрлам писито низ терасата. Од глупавата камера ми пука филмот веке, незнам веке колку пати скока на погрешна страна, намесно нагоре се залетува на страна кога трча по ѕидот и паѓа во пм. Ако немаш Sands да се враташ назад, ке треба пак да ги играш последните 10-15 минути.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Купи си гејмпад.

Корун,се кладиме дека ГТА вади над 9 од Gamespy ? :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Фифа 2009 и Пес 2009 ? :)
Ја тие ги чекам, и менаџер исто, за другиве неам надеж дека ќе можам да ги играм.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
* The Lord of the Rings Online: Mines of Moria



+ Тип на игра: MMORPG
+ Датум на излегување: 15.10.2008 (сеуште не е потврдено, но сигурно е дека ќе биде оваа есен)
+ Краток опис: Mines of Moria е првата експанзија за минатогодишната MMORPG сместена во Толкиновиот свет. Оваа експанзија освен што го зголемува максималниот левел на карактерите на 60, носи и три нови области, две нови класи и таканаречени Legendary Weapons кои левелираат паралелно со карактерот.
+ Оцена од Metacritic.com: \
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
jas gi cekam Gta 4 i Fifa 2009 ama ne znam dali ke mi gi prima, aj neka pise nekoj ksto ke bara Gta 4
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
Абе Ред Алерт 3 не е фпс игра,поправи тоа
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
GTA 4 (pc) Sistem Requirements--preporacano--

Processor:
Dual Core processor (Intel Pentium D or better)
Ram: 2GB
Hard Drive: 18GB free hard disk space
Video Card: 512MB Direct3D 10 compatible video card or Direct3D 9 card compatible with Shader
Drive: DVD-ROM dual-layer drive

Izvor:Game Spot Forums.....
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ова е recommended,он сака минимални да знае :)
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Ова е recommended,он сака минимални да знае :)
Треба да додаде.. Rumors.



Left 4 Dead is an upcoming multiplayer co-operative survival horror first-person shooter game by Valve Corporation. The game has been built using Valve's Source engine and will be available on Microsoft Windows and the Xbox 360. Left 4 Dead pits four human playable or AI controlled survivors of an apocalyptic pandemic against hordes of zombie-like, aggressive "Infected". The Survivors' goal is to help each other make it through various scenarios to safety. The Infected are controlled by an AI that dynamically balances difficulty and mood depending on the players' progress and situation. In an alternate game mode, human players can control up to four mutated Boss Infected with special abilities and cooperate to stop the Survivor players.
The expected release date for Left 4 Dead is November 18, 2008 in the U.S. and November 21, 2008 in Europe to coincide with the 10th anniversary of the release of Half-Life.[2]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom