Нови игри

Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Факинг од кога излезе WOTLK окапав на таа експанзија до ден денешен.
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
458
Поени од реакции
486
Аххх WotLK. Примамливо, најиграна и најсакана експанзија во која стигнав 2200 рејтинг арена со Unholy DK, ретко во која друга игра сум се внел да пратам статистики и калкулирам демиџи. Но тоа беше порано, во еден друг живот...
мене The Burning Crusade ми беше некако најомилена од сите. Дали дека Outland, и дека баш тогаш ги читав книгите, ама некако тогаш поинтересни беа рејдовите. Од друга страна па, не можам да кажам дека се посветив многу да ја истерам WotLK саглам.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Страшно многу носталгија околу WOTLK.... ц ц ц ц шо ни напраја со играта....не удрија од земја
 
Член од
1 ноември 2021
Мислења
8
Поени од реакции
6
Кога може да очекувате да играте WotLK Classic. Blizzard сè уште не потврдил конкретен датум на издавање, иако се очекува да пристигне некаде во 2022 година. Бета се очекува во јули или август.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.553
Да не знае кога ќе излезе новата EFootball или ПЕС по старо? На стим го има само демото сега за сега, ама неможам никаде да најдам на нет кога ќе ја пуштат целосната верзија... :(
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Да не знае кога ќе излезе новата EFootball или ПЕС по старо? На стим го има само демото сега за сега, ама неможам никаде да најдам на нет кога ќе ја пуштат целосната верзија... :(
Игра немаат извадена од 2019(сезона 2019/20) година. Последна е 2020, што излезе тогаш, додека т.н. ПЕС 2021 е само апдејт на 2020.
2022 требаше да ја извадат најкасно до ноември/декември 2021, но ништо не бидна. Истата приказна е и сега за 2023, и си трае.
Имаат 10+- тима, и тоа е тоа за single player. За онлајн неам појма, и е тотално небитно.

И затоа, се по список на јапанците. СкапаЈнци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom