Нови игри

Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Igrava e blatantna kopija na sekiro.
Me potseka na kineskana BOTW, sho besramno glavniot lik go zamenile so waifu anime girls.
Neka prai branovi u Kina, tie i taka pola market im e zabranet.
Нула дефлекти у цел гејмплеј, нема таргет лок, абилити бејсд, crowd control...
>блатантна
или дојде до тврдењево по логика на шест степени нa двоење, во сличноста на анимации кај вук-босот овде, со гардиан ејпот кај Секиро.
Повеќе сличности препознавам со Монстер Хантер од било што друго, али ипак ова е 2 год. минимум до излагање.

Не е целта да копираат со ова(види Crossfire за бесрамен клон), него да ја разгледаат идејата за праење легитимни трипл еј наслови за западен таргет. За нивните домашни колку и да им е подигнат ботомлајнот, сепак се испреплетени во контрола од државни тела и цензури.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Одамна се во хаос, ептен треба добра да ја направат оваа за да ја свртат малку работата на подобро.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
Одамна се во хаос, ептен треба добра да ја направат оваа за да ја свртат малку работата на подобро.
Не би рекол дека се во хаос. Тимот на Dark Souls 2 беше во хаос, ама заврши работа....колку толку.
Проблемот со Bioware е што пратат премногу
"прогресивни треднови" и "бизнис насоки" од врховен командант EA. Буквално секоја компанија под нив ја влечкаат во пропаст поради посраната доктрина, бидејќи никако да им дојде на памет дека долгорочно доктрината е за никаде.
Visceral e најпознат пример. Dice е исто така во лоша состојба. Имаше и куп други...жртви
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
^

Одлична Fallen Order, ме чуди дури како не ја измолзија со уште бар две продолженија досега :D

Али дефинитивно една од појаките игри у последно време, даде надеж дека сепак и денес има добри ствари.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Не би рекол дека се во хаос. Тимот на Dark Souls 2 беше во хаос, ама заврши работа....колку толку.
Проблемот со Bioware е што пратат премногу
"прогресивни треднови" и "бизнис насоки" од врховен командант EA. Буквално секоја компанија под нив ја влечкаат во пропаст поради посраната доктрина, бидејќи никако да им дојде на памет дека долгорочно доктрината е за никаде.
Visceral e најпознат пример. Dice е исто така во лоша состојба. Имаше и куп други...жртви
На таков хаос и мислев, микротрансакции до макс, затоа и кажав ептен треба над водата да излезат како оваа инаку отидоа како висерал и ред други.

EA znaat da napravat i dobra igra.
Posledno igrav Jedi: Fallen Order i bese platformer ko uncharted so tepanje zemeno odozgora odozgora od Dark Souls.

Ispolirana, sodrzajna i bez mikro transakcii.
Риспон ја правеше затоа е така добра и успешна исто како и ејпекс леџендс, ЕА тазе ги стави под нивна капа и немаа време баш да им направат тејковер во структурата што би довело до микротрансакции и други политики. Инаку на готовс ми е SWJFO само да ја изиграм :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom