Нови игри

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Е што интернет имаш :D
Јас вчера прилично рано го пуштив торентот од рарбг што го пишав и за два саати се симна.
Интернетот е океј. На момент идеше до 2 мега. Многу личери....Фитгрл е понов од обичниот торент на кодекс..
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
355
Ако интернетот не ви е при крај или немате таков проблем, тогаш баталете ги ваквите "repack" изданија. Често знаете да налетате на премногу исецкани и исфрлени фајлови од играта со цел репакот да е доста помал, а тоа само по себе ствара багови и знае и воопшто да не старта играта. Исто така репакирањето знае да трае цела вечност, да се шлогира цел ПЦ и да неможеш да работиш ништо долго време.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Ако интернетот не ви е при крај или немате таков проблем, тогаш баталете ги ваквите "repack" изданија. Често знаете да налетате на премногу исецкани и исфрлени фајлови од играта со цел репакот да е доста помал, а тоа само по себе ствара багови и знае и воопшто да не старта играта. Исто така репакирањето знае да трае цела вечност, да се шлогира цел ПЦ и да неможеш да работиш ништо долго време.
Toa e вистина. Проблемот е (ова кај кодекс) е што треба ручно упдејти да симнуваш...а некогаш немаат сидери...
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
458
Поени од реакции
486
Симнато. Никад не знам ваквиве игри дали со тастатура или џојстик да ги играм, ко мало дете се осеќам со џојстик иако се примарно за со тоа наменети. PC master race јбг.
како бе “симнато“ ? со 100kb почна, сега е на 700, уште 10 саати ми дава...

Блазесиви ви вас што толку чекавте. Сабајле фатив рипек од фитгрл......100кб....fuck that. Има да почекам неколку дена.....
ти рипек, јас запек со брзинава фатив -_-
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Messy port se za sega revjuata...

Steta, mnogu dobra igra a nekoj ke si rasipe film so bagovi. Moja preporaka e da pocekate mesec dva da ja ispeglat so nekoj patch.

I obavezbo so joystick. :D
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
489
Поени од реакции
58
Ако некој е заинтересиран за Rogue Company (F2P TPS) во EPIC Game Store може да го искористи следниов KEY(9UZGY-SNZB4-KT736-686R8) за влез во бетата (ова ми е екстра код). Би го замолил тој што ќе го искористи да пише за да не пробуваат другите залудно.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384

И ова денес праи бранови, се чини на прилично кул ствар, инспирирано од поише нешта али не може директно да се пин-поинтне на било кое, што е импресивно за кинеско микро студио без претходно искуство во трипл еј игри.... наменето да им послужи ко шоукејс да зберат некоја сума и да го привршат у догледно време.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
355

И ова денес праи бранови, се чини на прилично кул ствар, инспирирано од поише нешта али не може директно да се пин-поинтне на било кое, што е импресивно за кинеско микро студио без претходно искуство во трипл еј игри.... наменето да им послужи ко шоукејс да зберат некоја сума и да го привршат у догледно време.
Интересна ми се виде, мада веќе се заситува пазарот со такви игри инспирирани од таква култура и колку што ми е познато ќе биде без одбирање на тежина.
Главниот лик чиста копија ми се виде на Monkey King од Dota2 :)
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Интересна ми се виде, мада веќе се заситува пазарот со такви игри инспирирани од таква култура и колку што ми е познато ќе биде без одбирање на тежина.
Главниот лик чиста копија ми се виде на Monkey King од Dota2 :)
Напротив, кинескиот пантеон/фолклор едвај дали има загребано низ западните интерпретации, со исклучок вака преку некој соло обид ко Вуконг, што им е можда и најголем ентертејмент експорт(да го има и во Дота,ЛОЛ,Ворфрејм... Гоку е базиран на него исто), освен ако не ги сметаш за исто со јапанскиот и корејскиот.
Овие иначе почнале ко микро, сеа се веќе медиум студио со екс Тенсент вработени, до крај на играва ќе се мејџор.
Ова и уште некои што им се во девелопмент е многу можно да потегнат засилена експанзија на трипл еј кластери кај нив и полека да ги пребродат смешните мобајл нокофи што им се главен аутпут.. ко и во се останато, насобраа доволно дата преку имање удел во сите поголеми западни студија/издавачи/сервиси и сеа агресивно ќе надоместат за тоа што влагаат во играта подоцна.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Интересна ми се виде, мада веќе се заситува пазарот со такви игри инспирирани од таква култура и колку што ми е познато ќе биде без одбирање на тежина.
Главниот лик чиста копија ми се виде на Monkey King од Dota2 :)
Јас истото сакав да го кажам за Wukong од League of Legends :D

Али не е копија. Вуконг, Monkey King, е легендарна фацка у кинеската митолигија, и многу популарна. Јако ќе искешираат на играва реално.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Се надевам нема да и се посерат

Choek trejlerov e od 2017 :ROFLMAO:
Автоматски споено мислење:


И ова денес праи бранови, се чини на прилично кул ствар, инспирирано од поише нешта али не може директно да се пин-поинтне на било кое, што е импресивно за кинеско микро студио без претходно искуство во трипл еј игри.... наменето да им послужи ко шоукејс да зберат некоја сума и да го привршат у догледно време.
Igrava e blatantna kopija na sekiro.
Me potseka na kineskana BOTW, sho besramno glavniot lik go zamenile so waifu anime girls.
Neka prai branovi u Kina, tie i taka pola market im e zabranet.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom