Нови игри

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Се додека не е ~уште една~ идентична копија на сите пост far cry 3....ќе бидам задоволен.
Ама трипање, wingsuits и експлозии? Не фала....
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Beyond a Steel Sky од креаторите на една од најдобрите авантури некош направени, Broken Sword
1594908593777.png

Се надевам нема Денуво, односно дека ќе ја кракнат.
Ама ако е добра, ќе ја купам.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
775
Поени од реакции
1.160
For Emperor and Imperium.

Барем играва не е со Space Marines. The Imperial Guard заслужува credits. Не дека не ги сакам Space Marines, ама станаа repetitive заедно со Eldar и Orks. Се надевам дека тие се зомби од Nurgle во трејлеро, нешто поврзано со the Death Guard, не ми изгледаа на Gene Stealers. Побрзо би играл нешто ново со CSM, Necrons, Imperial Guard, Tau, Dark Eldar или Sisters of Battle, него ли стандард Space Marines, Orks, Eldar.

Edit: Баш видов на Steam сликите, Nurgle зомби се. Си велам дека играва че биди јака.
 
Последно уредено:

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Обсидијан најави нова игра...Очекувам да биде досадна.
Трендот на обсидијан е иронично..копи пејст.
The Outer Worlds беше....мрзлива. Мрлизва до степен на New Vegas in space. А NV е Fallout 2 со енџинот на тројката, ишмирглан.
Истиот здосаден дијалог, исти досадни филозофии за моралност, исти досадни карактери....
Освен ако не пробуваат да ја имитираат Hellraid или Hexen или нешто. Тогаш е False Advertising....
А пошто TOW беше оверхајпиран......да.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.336
Како ти се чини ПС верзијата во однос на оваа?
Само интрото го изиграв вчера и супер си е. Помина доста време, па не знам сега точно за споредба, ваљда ја испеглале дополнително и изгледа подобро. Одлично изгледаше на ултра сетинзи.

Во секој случај игра која мора да ја изигра секој кој не ја играл на Плејстејшн.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Симнато. Никад не знам ваквиве игри дали со тастатура или џојстик да ги играм, ко мало дете се осеќам со џојстик иако се примарно за со тоа наменети. PC master race јбг.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Симнато. Никад не знам ваквиве игри дали со тастатура или џојстик да ги играм, ко мало дете се осеќам со џојстик иако се примарно за со тоа наменети. PC master race јбг.
Блазесиви ви вас што толку чекавте. Сабајле фатив рипек од фитгрл......100кб....fuck that. Има да почекам неколку дена.....
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.336
Блазесиви ви вас што толку чекавте. Сабајле фатив рипек од фитгрл......100кб....fuck that. Има да почекам неколку дена.....
Е што интернет имаш :D
Јас вчера прилично рано го пуштив торентот од рарбг што го пишав и за два саати се симна.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Симнато. Никад не знам ваквиве игри дали со тастатура или џојстик да ги играм, ко мало дете се осеќам со џојстик иако се примарно за со тоа наменети. PC master race јбг.
Ја од пред неколку години почнав се повеќе и повеќе џојстик да користам, еве до ден денес скоро сите игри на ПЦ ги играм со него. До тука дури и фифа играв на тастатура :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.336
Симнато. Никад не знам ваквиве игри дали со тастатура или џојстик да ги играм, ко мало дете се осеќам со џојстик иако се примарно за со тоа наменети. PC master race јбг.
Јас почнав на тастатура, ама ептен чудно ми е. Сепак тоа е затоа што сум навикнат на џојстик, но мислам дека е многу подобро така. Вреди и само за чувството додека ја влечеш стрелата со тригер. Вака на маус безвезе ми беше само да кликнам :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom