Нови игри

Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Апропо од претходно муабетот, ова се случува ко се нафаќа некомпетентно и со премал скоуп студио да праи дериват игра... халфбејкд комбат со никаква длабочина, ужасен стелт, здрвени анимации, тапа AI, фејк зелда експлоринг, сетингот и причата/синематичноста тешко да ќе искупат за се ова.
Неверојатно неинспиративно делува, али ќе им биде јака на вибс што сакаат да играат филм од Куросава или луѓе што ја прескокнале цела актуелна генерација игри, и ќе ја исполни проектираната продажба.
Да сум ЦИО на Сони одма ги дисбанднувам и сакер панч и бенд студиос и им давам дупло поголеми ингеренции и ресурси на другиве, зошто сакаат да глумат рокстар и cdpr.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.243
Поени од реакции
27.589
Assassins Creed si go saka (uzasniot) combat nazad.


Sony zabushava decki.
Posledno dobro im bese spider man.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Имаа тапа ланска година во продажба на ексклузиви и како истите беа и оценети, оваа иако транзициона ќе им биде успешна. Играва маркетирана као реалистична беше и ти даваат ваков стелт со бетмен x-rays, она ветрено во функција на вејпоинт едина полу-оригинална идеја во цел гејмплеј... ае да не бидам многу суров према играва зошо не ни имав очекувања уште од старт, да излезеше пред 3-4 год. можда ќе беше goty контендер, вака ќе падне у заборав, поготово дека месец пред неа искача она чудовиште, па така и ја третираат и од сони, ја шуткаа низ месециве и и праеа повеќе простор на побитната.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Баем првите моменти од клипот ми оставија впечаток на Shadow of the Colossos, понатака ми се виде и Far Cry и Horizon... дефинитивно оној баш првиот клип од Е3 им беше најдобар според мене. Реално и вакви игри требаат, ќе си најдат свои фанови, ќе се продаде добро, неможе сите игри што Сони ќе ги издаде да се крем-дела-крем, Days Gone уште ја немам играно ама океј ми изгледа иако има некои недостатоци.

Сони ко малце да станаа мрзеливи, ептен ги издоминираа Мајкрософт во сегашната генерација на конзоли, за нивниот даунфол укажува и фактот со одреден прад во квалитетот на игрите што ги вади што следеа после Спајдермен и можеби со исклучок на TLOU2, но и тоа што немаме ни трага ни глас од тоа како ќе изгледа нивната ПС5 месеци откако Мајкрософт ја претстави својата и им ја фрли топката во нивни раце.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Уффф Мафиа кец... кое искуство. Уште од првата сцена те внесува, каков вовед коа те бркаат, коа паѓа цигарата...
Баш ме интересира римејкот каков ќе биде.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Една од најдобрите вести од гејминг индустријата годинава. Некако многу повеќе им се радувам на овие римејкови отколку на нови игри. Ваљда стареам, па ме фаќаат на носталгија.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Една од најдобрите вести од гејминг индустријата годинава. Некако многу повеќе им се радувам на овие римејкови отколку на нови игри. Ваљда стареам, па ме фаќаат на носталгија.
Штом често ги прават, има побарувачка. Секако не е лоша работа. Им даваат шанса на тие што ги играле пак да ги изиграат ама со модерна графика, на тие што не ги играле да изиграат добра игра, и они да извдат уште некој профит од играта. Win ситуација за сите :D
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.229
Поени од реакции
22.418
Штом често ги прават, има побарувачка. Секако не е лоша работа. Им даваат шанса на тие што ги играле пак да ги изиграат ама со модерна графика, на тие што не ги играле да изиграат добра игра, и они да извдат уште некој профит од играта. Win ситуација за сите :D
Се додека не се појават некој идиоти како Близард кои ќе си го уништат нивното најголемо ремек дело со ефтина рескин верзија како War Craft 3 " refunded ".
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.418
Поени од реакции
4.248
Halo 2 Aniversary дел од пекот за копјутер излезе пред некој ден.
Ја симнав, неколку позитивни поинтер
1. Не е Halo CE. 90% од проблемите со кецот(и девелоперите самите си признаа за тоа) ги нема.
2. Графички значително подобар од Aniversary вер на кецот.
3. Гејмплејот е многу многу помазен...и многу по динамичен. Огромен плус.
Дефинитивно боља од досега 3-те хало игри што се во Bundle от.
Не е без проблеми( нема суб тајтлс), има неколку багови(колизија, AI, скриптирање).
8.5/10
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.827

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Абе добра е, можеби и фали малку подобра прича за да те врзи малку подобро али оверол - солидно.
Јас искрно никогаш не сум бил хардкор фан на АК. Исто како Блек Флег и оваа ми здосади, не знам оти. Не дека имаше некоја причина или нешто да ми смета во неа, ете така, едноставно...
Но и не можам да речам дека во времето поминато немав фан-тајмс, али играта не ме додржа, нешто фалеше (барем за мене).

Еве моментално играм Вичер, а со Вичерот ситуацијата не е таква, играта ме влечи. :)

Не знам што да ти речам... Ако немаш нешто поспектакуларно во моментов за играње можеби и вреди.

Не ми е почната Odyssey, а како што гледам важи за подобра. Можеби доколку ми беше и таа колектирана полесно ќе можев да изградам некаков си став.
Eve za dzabe ja zemav Origins. Imam nekoi 15± saati i se otkazuvam. Voopsto ne mi e interesna prikaznata, gameplayot realno e tapa, nisto ne me tera da prodolzam... A si rekov moze ke me navrati pak na serijalov, pa se mislev i oddyssey dali da ja zemam...

Mozebi problemot bese so pred toa igrav horizon zero dawn i razlika e nebo zemja, epten ja zasakav igrata iako mislev deka nikad nema da ja igram.

Baram nesto sto ke ubijam 100tina saati no bas i nema izbor. Konecno izdgleda ke bide read dead 2.

Inace amnesia ke ima tret del
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Eve za dzabe ja zemav Origins. Imam nekoi 15± saati i se otkazuvam. Voopsto ne mi e interesna prikaznata, gameplayot realno e tapa, nisto ne me tera da prodolzam... A si rekov moze ke me navrati pak na serijalov, pa se mislev i oddyssey dali da ja zemam...

Mozebi problemot bese so pred toa igrav horizon zero dawn i razlika e nebo zemja, epten ja zasakav igrata iako mislev deka nikad nema da ja igram.

Baram nesto sto ke ubijam 100tina saati no bas i nema izbor. Konecno izdgleda ke bide read dead 2.

Inace amnesia ke ima tret del
Ти велев, а ете и ти со истиот впечаток. Абе причата не е доволно моќна, факт, но на гејмплејот не би му удрил толку голем хејт.
Можеби играта и не е така лоша, но ако бараш АК - тогаш е лоша АК игра.
Јас ја играв искрено ради реда, пошо веќе ја почнав, али не издржав ете за малку до крајот. :unsure:

А графички е одлична, тука нема што.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom