Нови игри

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.893
нема шанси после 95-та да ја играл играта?
Ако има 16 тогаш роден е 2001 год. Од 2002-03 почнаа да излегуват 128ци рам со нов виндоус ХП каде што игри за виндоус 95 со 16 рам неможеше да ги фати.
Освен ако не ја играл на 2 години.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.893
hahahah pa ti vikam deka igram stari igri ne znaci deka ako sin mi se rodi 2038 deka nema teoretski sansi da igra igri od 2020 xD
А се прашуваш дали оперативниот систем и компјутерот ќе можат да ја поддржат таа игра ?
Ја сега да најдам шпорет за да играм War Craft 2 ќе бидам најсреќен човек.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.081
Поени од реакции
944
А се прашуваш дали оперативниот систем и компјутерот ќе можат да ја поддржат таа игра ?
Ја сега да најдам шпорет за да играм War Craft 2 ќе бидам најсреќен човек.
мислам дека се прави warcraft 2 да работи на XP.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.979
Поени од реакции
5.416
А се прашуваш дали оперативниот систем и компјутерот ќе можат да ја поддржат таа игра ?
Ја сега да најдам шпорет за да играм War Craft 2 ќе бидам најсреќен човек.
Можеш да пробаш со DOSBox. Инструкции тука.
 
Член од
26 јули 2014
Мислења
164
Поени од реакции
40

Ова е предобро ...
Да, едвај чекам да излезе, викаат дека 100гб ке биде... незнам што мислам со игриве што ги прават толку големи, иначе јас го завршив и кецот - предобра игра, се надевам нема да разочара оваа искрено хајпнат сум !
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.207
Поени од реакции
4.066
Да, едвај чекам да излезе, викаат дека 100гб ке биде... незнам што мислам со игриве што ги прават толку големи, иначе јас го завршив и кецот - предобра игра, се надевам нема да разочара оваа искрено хајпнат сум !
Јас пак се чудам како ја направиле ГТА толку мала (60гб) со оглед на тоа какви не детали има во играта.
Паралелно со игрите растат и Хард Дисковите.
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
375
Поени од реакции
198
Што мислисте за Bully 2 руморс?
Јак е првиот дел.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
15
Поени од реакции
4
Дали некој има пристап до The Division 2 Closed Beta или сака да ја проба?

Имам уште две покани за тие што не успеале да ја добијат. Можете да ме додадете на Uplay: Mr.Chos

Прв дојден прв услужен.

Поздрав.
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
375
Поени од реакции
198
Играта изгледа моќно.
Дали некој ја има играно Fallout 76 да ми каже мислење?
 
Член од
26 јули 2014
Мислења
164
Поени од реакции
40
Што мислите за новиве игри Far Cry New Dawn и Metro Exodus?
Far Cry New Dawn ja nemam probano, ama zatoa mozam da ti kazam deka otkako ja zavrsiv Metro Exodus pred nekoj den, definitivno mi e vo top 5 games of all time... premnogu mi se svigjase, mozebi zatoa sto sum fan na Metro franshizata, gi imam izigrano 2033 i Last Light... megjutoa Exodus...vo sekoj aspekt iznenaduva, da ne zboram za grafikite pa ako si na PC racunaj deka ke ti treba nekoj podobar od prosecen kompjuter, bi preporacal minimum grafickata 4GB Vram da ti e, vo sprotivno nema da ti bide dobro iskustvoto so igrata a i ne e nesto dobro optimizirana
 
На врв Bottom