Нови игри

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Дајте бе некој добар торент ,ги имам пуштено од аренбг и рарбг не мрдаат со 1 мб се спушта :mad:
Значи, трпение. Овој можеби ќе биде најпопуларниот торент годинава, вие сакате во првите неколку часа да ви симнува со максимална брзина.
Не може бе така на паблик тракери, аман.
Иначе од пајрат беј го клаов ја, саат и пол се симиња, до 20% е а сеа почна да симнува и со 3, 4мб/с.
Трпение.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Значи, трпение. Овој можеби ќе биде најпопуларниот торент годинава, вие сакате во првите неколку часа да ви симнува со максимална брзина.
Не може бе така на паблик тракери, аман.
Иначе од пајрат беј го клаов ја, саат и пол се симиња, до 20% е а сеа почна да симнува и со 3, 4мб/с.
Трпение.
aj pingaj me koa ke se igra inside
i ne sledam za kakov krak se zbori za denuvo? kako se igraa dragon age, lords of the fallen ibslicnite?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
kako se igraa dragon age, lords of the fallen ibslicnite?
Тие имаа послаба верзија од Denuvo.
Ќе те пингам обавезно. Очекувам да има во текот на неделава крак за Inside.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Слаби се овие Public torrents. Ја симнав од private torrent tracker и се симна со full-speed. Ама треба да сидам две недели...

Иначе ROTR работи, апдејтирана е до последниот patch. Само неможам да најдам програма за screenshots. Fraps и Steam Overlay не работат.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
[quote="[-_-], post: 7802495, member: 65204"Само неможам да најдам програма за screenshots. Fraps и Steam Overlay не работат.[/quote]
After you start the game there pop up a launcher, go to options and set it to exclusive full screen. After that Overlay will work again.
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
After you start the game there pop up a launcher, go to options and set it to exclusive full screen. After that Overlay will work again.
Пробав и со Exclusive и без и Windowed. Steam Overlay не работи, и на non-steam shortcut. А Fraps праве screenshots од Firefox.
Ај ќе пробам да ја пуштам без други програми у background, иако не ми е толку битно.
 
Последно уредено:
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Се појави Inside на торенти, не знам дали се легитимни, но препорака за секој што смета дека не пропушта квалитет.
Моќта на визуелно раскажување, богами и звучно.

 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
не ме радувај вака за џабе, не се легитимни, можеби тоа што не работи веќе со бајпасот на Voksi
 
Член од
5 август 2016
Мислења
465
Поени од реакции
296
Се појави Inside на торенти, не знам дали се легитимни, но препорака за секој што смета дека не пропушта квалитет.
Моќта на визуелно раскажување, богами и звучно.

rls name
не гледам на приватните тракери дека ја има, некој може користи ситуација после кракот на ROTTR да пушти лажни торенти со вируси
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
/r/CrackStatus има статус на кракнати и bypaseed игри.
и на skidrowreloaded.com стават "официјални" торенти.
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Ја минав Rise of the Tomb Raider.

И секако ова.Некако е pervy, ама искористи го 3rd person view до max.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom