Нови игри

Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.159
Поени од реакции
29.149
А втората нема ли? Грим Фанданго е веројатно една од топ5 авантури на сите времиња, а сигурно е игра со најдобар voice acting. Секој кој досега не ја изиграл од разни причини (бил мал кога излегла, не чул досега, не му работела на новите системи) еве прилика и моја препорака.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.418
Поени од реакции
459
За сите што ви фалат игрите на Telltale.
Првата епизода беше супер!
Леле баш сакав сеа за неа да пишам!
Ја купив преку стим и имам еден збор да кажам за неа - Masterpiece.
Навистина одлична игра, со фантастична приказна и обожавам вакви синематични игри кои ќе те внесат во нив.
Да имав 20 евра у мене сите епизоди ќе ги купев.

Првата игра што ја играв од ваков тип беше Fahrenheit и од тогаш ниедна слична на неа не сум одиграл.
Одлично за опшутање!
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.418
Поени од реакции
459
А она што е уште подобро - е што PewDiePie ја играше првата епизода - и сосема поинтересна ми стана играта одколку ја сам што ја играв :D
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.412
Поени од реакции
740
Ја проба ли некој Resident Evil Remaster 17gb, вреди ли нешто, ги имам сите изиграно на пс1, па ме интересира дали е нешто подобра графиката, има ли некои измени во приказната?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.159
Поени од реакции
29.149
Ако си ги играл на Пс1 значи си го играл оригиналиот RE кецот, а после имаше за нинтендо римејк, е ова сега што го има е ПЦ модерна верзија на тој римејк. Ја го играв на емулатор пред некоја година.

Дефинитивно вреди оти се смета дека овој римејк е можеби најдобрата RE игра, многу подобра графика од оригиналот, проширена приказна и неколку нови локации.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.412
Поени од реакции
740
Ако си ги играл на Пс1 значи си го играл оригиналиот RE кецот, а после имаше за нинтендо римејк, е ова сега што го има е ПЦ модерна верзија на тој римејк. Ја го играв на емулатор пред некоја година.

Дефинитивно вреди оти се смета дека овој римејк е можеби најдобрата RE игра, многу подобра графика од оригиналот, проширена приказна и неколку нови локации.
Дали се игра со маус/тастатура?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.159
Поени од реакции
29.149
Не знам во оваа новата верзија, на емулатор се играше само со тастатура, сигурно и сега е така
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
364
Поени од реакции
355
Нов трејлер за Persona 5
Не открива многу, освен тоа дека е задржан арт правецот, збогатен исполиран за новата генерација и со помрачен тон од претходникот. За мене најочекуван наслов за пс4 за годинава, размислувам да ја купам и да ја играм во ентернет секако ако ги исполни очекувањата.
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
5
Поени од реакции
1
Нова андроид апликација направена од македонски тим. Оваа игра е забавна и ви гарантира дека нема да ви биде досадно на часовите. Ве замолувам за подршка, бидејќи ако вие не ни дадете поддршка тогаш кој?

Целта на играта е црвените топки да ги сместите во црвените полиња, а сините топки во сините полиња. Топките паѓаат одозгора а вие ги мените полињата, кои се наоѓаат одоздолу, со допирање на екранот.

Еве ви линк:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mtr.cc.android&hl=en

И вебсајт:
http://megatechrevolution.info
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.529
Поени од реакции
2.750
Нова андроид апликација направена од македонски тим. Оваа игра е забавна и ви гарантира дека нема да ви биде досадно на часовите. Ве замолувам за подршка, бидејќи ако вие не ни дадете поддршка тогаш кој?

Целта на играта е црвените топки да ги сместите во црвените полиња, а сините топки во сините полиња. Топките паѓаат одозгора а вие ги мените полињата, кои се наоѓаат одоздолу, со допирање на екранот.

Еве ви линк:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mtr.cc.android&hl=en

И вебсајт:
http://megatechrevolution.info
mn loso,porabotete prvo na sevkupniot dizajn gameplay,pa posle barajte podrska,ne baraj slepa podrska,i koj e toj marketing na koi casovi da ne ti e dosadno?
 
На врв Bottom