Нови возачки дозволи

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Имам положено А,Б и Ц категорија а да полагам за Е категорија што ми е потребно?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Знам дека сакаат пари.
Ме интересира процедурата
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Имам положено А,Б и Ц категорија а да полагам за Е категорија што ми е потребно?
За Е категорија ти треба само приколката да ја закачиш,возиш со неа 6-7 часа мислам,и одиш директно на полагање..Немаш ни тестови не треба да учиш,ни полигон,ни теоретска обука..Ама мораш лекарско да извадиш..
 
Член од
8 јуни 2010
Мислења
105
Поени од реакции
261
Никогаш не сум бил нешто заинтересиран за возење кола, ама потреба си е потреба, тргнав на работа, па нели од корист е да имам и возачка.
Е сега, ако може некој да ми каже, можам ли да се договорам со автошколата (која и да е) за терминот на предавањата (прва помош, теоретско итн.) или пак ке мора да биде да губам од работно време за да стигнам на предавањата? Бидејќи од тоа што гледам по интернет скоро сите авто школи имаат стандардно работно време до 4 или 5 часот. Би сакал да стигнам на сите предавања бидејчи во глобала сум лаик за коли...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Јас конечно, после неколкугодишно возачко искуство, утре полагам. Си ги извозев сите часови прописно, ми викаат не паничи, супер возиш, ама вечерва тешко дека сон ќе ме фати... Утре полигон+градска :)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Јас конечно, после неколкугодишно возачко искуство, утре полагам. Си ги извозев сите часови прописно, ми викаат не паничи, супер возиш, ама вечерва тешко дека сон ќе ме фати... Утре полигон+градска :)
по скопски-бокал вода да се попрска по вас кога ќе тргнете.
И со среќа - со возачка да ја дочекате Н.Г.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.526
Поени од реакции
5.706
Јас конечно, после неколкугодишно возачко искуство, утре полагам. Си ги извозев сите часови прописно, ми викаат не паничи, супер возиш, ама вечерва тешко дека сон ќе ме фати... Утре полигон+градска :)
Ги извести сите познати денес да не се мотаат по град, чисто за нивна безбедност ?
И да не возат коли, да не прават гужви ?
 
Член од
12 ноември 2013
Мислења
38
Поени од реакции
3
Сакав да прашам , дали негде на крај ги пишува поените од тестови ? Ии дали ако имам изгубено пример 5, тоа значи дека кога ќе полагам практично сум минус 5 поени од старт ?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Некоја препорака за добра школа во Центар или К. вода со добри инструктори и плаќање на рати?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
А може дирекно ц да се уплати и полага
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Некоја препорака за добра школа во Центар или К. вода со добри инструктори и плаќање на рати?
Кекец (Аеродром), спроти Железничка. Одлични се! 19 000 oбуката им е, имаат 2 Опелки корса, чинам дека 2 пежоа и Опел Мерива сите дизелаши.
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
ме интересира нешо пример идам град али ја заборавам возачката дозвола дома дали можат да ме казнат за не носење возачка дозвола а се регуларно никакви прекршоци при рутинска контрола имал некој вакво искуство
 

Kajgana Shop

На врв Bottom