Нови возачки дозволи

К

Кики.

Гостин
Не знаев каде да го поставам прашањево. Ми треба едно инфо. До октомври оваа година сите мора да ги заменат возачките дозволи со новите биометриски, независно од тоа дали рокот е поминат или не. Ме интересира што документи треба за ова ?
Мислам дека ова ќе ти помогне http://www.moi.gov.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=5&tabid=188&parent=100
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Положив за Б-категорија во четвртокот сеа у понеделник ке треба да одам да се сликам, и гледам нешто немале картички за правење возачки дозволи, и не интересира дали кога ке ја извадам таа потврда ќе можам да возам со неа, зошто не смееше да се вози со потврда, а сега бидеќи биле во застој, полицијата немало да пишува казни...дали е тоа точно?
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
117
Поени од реакции
19
Положив за Б-категорија во четвртокот сеа у понеделник ке треба да одам да се сликам, и гледам нешто немале картички за правење возачки дозволи, и не интересира дали кога ке ја извадам таа потврда ќе можам да возам со неа, зошто не смееше да се вози со потврда, а сега бидеќи биле во застој, полицијата немало да пишува казни...дали е тоа точно?
Смееш да возиш со потврдата,али само низ град.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
460
Поени од реакции
130
Положив за Б-категорија во четвртокот сеа у понеделник ке треба да одам да се сликам, и гледам нешто немале картички за правење возачки дозволи, и не интересира дали кога ке ја извадам таа потврда ќе можам да возам со неа, зошто не смееше да се вози со потврда, а сега бидеќи биле во застој, полицијата немало да пишува казни...дали е тоа точно?
Зависи од џандаро шо че те запри.
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
Летово планирам да полагам :) ..епа да ве прашам дали некој ги има тие новите тестови (да се симнат), дека старите не важеле, и таа некоја книга за возачка дозвола/за почетници (како и да се вика) да ми прати по ПП ..тенкју
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.549
Поени од реакции
52.342
Летово планирам да полагам :) ..епа да ве прашам дали некој ги има тие новите тестови (да се симнат), дека старите не важеле, и таа некоја книга за возачка дозвола/за почетници (како и да се вика) да ми прати по ПП ..тенкју
Провери пп, ти ги пратив тестовите.


Денес бев да се сликам, викаат вози со потврдата, не се знае кога ќе добијат картончиња и ќе ги направат возачките. :tapp:
 
Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
ај и на мене ако мозе некој нека ги прати тествите
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Провери пп, ти ги пратив тестовите.


Денес бев да се сликам, викаат вози со потврдата, не се знае кога ќе добијат картончиња и ќе ги направат возачките. :tapp:
А смее и надвор од градов да се вози, на пример низ државава со потврдата?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.549
Поени од реакции
52.342
А смее и надвор од градов да се вози, на пример низ државава со потврдата?
Незнам тоа, мислам дека е само за низ град. Ама па може имаш некоја итна потреба да одиш надвор од градот, не си ти крив што они немаат картончиња за да ти ја направат возачката.
Убаво пишаа погоре, зависи од тој што ќе те сопре. :tapp:
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
184
Поени од реакции
74
Гледам доста форумџии фатиле да учат тестови:))
Еден совет од мене:ПРИЈАВУВАЈТЕ ГИ ПОБРЗО ЗАТОА ШТО ИМА ГУЖВИ ВО ИСПИТНИОТ ЦЕНТАР!!! А и наскоро ќе се воведат новите(електронски) тестови кои како што видов ќе бидат доста потешки.
 
Член од
11 декември 2011
Мислења
51
Поени од реакции
19
Знае ли некој од кога ќе бидат воведени новите тестови? слушнав од први јули? :confused:
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
184
Поени од реакции
74
Знае ли некој од кога ќе бидат воведени новите тестови? слушнав од први јули? :confused:
Требаше да бидат воведени од Мај 2011 па не најде Мај 2012.Сега се збори за од 1-ви Јули,ама тешко.Моја претпоставка СЕПТЕМВРИ.Ама никогаш не се знае,може и да изненадат
 
Ф

Флеш

Гостин
Има некои нови информации со новите тестови ?! Дали се воведени ?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom