Нови возачки дозволи

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од marija aleksova, 20 април 2007.

 1. Fringe

  Fringe Скитник низ паралелни светови

  Член од:
  24 септември 2011
  Мислења:
  7.898
  Допаѓања:
  2.984
  Имам положено А,Б и Ц категорија а да полагам за Е категорија што ми е потребно?
   
 2. Big Bull

  Big Bull ОК

  Член од:
  23 август 2008
  Мислења:
  554
  Допаѓања:
  390
 3. Fringe

  Fringe Скитник низ паралелни светови

  Член од:
  24 септември 2011
  Мислења:
  7.898
  Допаѓања:
  2.984
  Знам дека сакаат пари.
  Ме интересира процедурата
   
 4. Black Hok

  Black Hok CRUISE

  Член од:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2.332
  Допаѓања:
  1.194
  За Е категорија ти треба само приколката да ја закачиш,возиш со неа 6-7 часа мислам,и одиш директно на полагање..Немаш ни тестови не треба да учиш,ни полигон,ни теоретска обука..Ама мораш лекарско да извадиш..
   
  На Fringe му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Loner

  Loner

  Член од:
  8 јуни 2010
  Мислења:
  63
  Допаѓања:
  120
  Никогаш не сум бил нешто заинтересиран за возење кола, ама потреба си е потреба, тргнав на работа, па нели од корист е да имам и возачка.
  Е сега, ако може некој да ми каже, можам ли да се договорам со автошколата (која и да е) за терминот на предавањата (прва помош, теоретско итн.) или пак ке мора да биде да губам од работно време за да стигнам на предавањата? Бидејќи од тоа што гледам по интернет скоро сите авто школи имаат стандардно работно време до 4 или 5 часот. Би сакал да стигнам на сите предавања бидејчи во глобала сум лаик за коли...
   
 6. PurplePuma

  PurplePuma Somewhere, over the rainbow...

  Член од:
  21 јануари 2009
  Мислења:
  8.062
  Допаѓања:
  8.175
  Јас конечно, после неколкугодишно возачко искуство, утре полагам. Си ги извозев сите часови прописно, ми викаат не паничи, супер возиш, ама вечерва тешко дека сон ќе ме фати... Утре полигон+градска :)
   
  На krkac и Anco им се допаѓа ова.
 7. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.313
  Допаѓања:
  12.692
  по скопски-бокал вода да се попрска по вас кога ќе тргнете.
  И со среќа - со возачка да ја дочекате Н.Г.
   
  На PurplePuma му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mister No

  Mister No

  Член од:
  5 ноември 2012
  Мислења:
  1.681
  Допаѓања:
  3.611
  Ги извести сите познати денес да не се мотаат по град, чисто за нивна безбедност ?
  И да не возат коли, да не прават гужви ?
   
 9. ThatKind

  ThatKind

  Член од:
  12 ноември 2013
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  3
  Сакав да прашам , дали негде на крај ги пишува поените од тестови ? Ии дали ако имам изгубено пример 5, тоа значи дека кога ќе полагам практично сум минус 5 поени од старт ?
   
 10. Shawn Spencer

  Shawn Spencer

  Член од:
  10 октомври 2011
  Мислења:
  2.856
  Допаѓања:
  2.878
  Некоја препорака за добра школа во Центар или К. вода со добри инструктори и плаќање на рати?
   
 11. Black Hok

  Black Hok CRUISE

  Член од:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2.332
  Допаѓања:
  1.194
  Obukata skoro sekade e na rati.
   
  На Shawn Spencer му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Fringe

  Fringe Скитник низ паралелни светови

  Член од:
  24 септември 2011
  Мислења:
  7.898
  Допаѓања:
  2.984
  А може дирекно ц да се уплати и полага
   
 13. Black Hok

  Black Hok CRUISE

  Член од:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2.332
  Допаѓања:
  1.194
  Ne
   
 14. sankerce

  sankerce прогресиФ

  Член од:
  6 март 2009
  Мислења:
  3.050
  Допаѓања:
  4.935
  Кекец (Аеродром), спроти Железничка. Одлични се! 19 000 oбуката им е, имаат 2 Опелки корса, чинам дека 2 пежоа и Опел Мерива сите дизелаши.
   
  На Shawn Spencer му/ѝ се допаѓа ова.
 15. riki pilot

  riki pilot

  Член од:
  11 декември 2008
  Мислења:
  385
  Допаѓања:
  198
  ме интересира нешо пример идам град али ја заборавам возачката дозвола дома дали можат да ме казнат за не носење возачка дозвола а се регуларно никакви прекршоци при рутинска контрола имал некој вакво искуство
   

Сподели преку: