Новите пакети DUO Extreme од On.net

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
digitallinx имам само едно прашање да го одговориш, ко што знаеме дуо extreme понудата почна да се понудува негде 15+ август, ко што кажа noob 25 работни дена, тоа е 1 месец и 1 недела, ти викаш од септември го имаш, малце ми е смешно од човек со 2 мислења да каже дека има од септември, некако ми е офф нет маркетински план, кога никој тука од форумџииве нема дуо а има луге што чекаат од август како тебе, нејќам да навредам али малце чудно ми е ова. Што мислат другиве да видиме.
Јас бев разврзан на 25-ти август. Имаше пред мене и други корисници кој беа приклучено, но нивната бројка беше мала.
 
Член од
28 октомври 2008
Мислења
15
Поени од реакции
9
Jas rezervirav pred da odam na odmor nekade prvata nedela vo avgust ne go znam tochniot datum me mrzi da go baram dogovorot. Ziveam vo centar taka da nemashe potreba da chekam.
Ceni za megabiti znam zashto imam nekolku serveri na kolokacija vo data centri vo USA, prodavam VPS serveri, pobaraj na google digitallinx za da ne se reklamiram na forumov ;)
Ah i BTW ushte si ja nemaat zemeno on.net antenata shto mi shtrchi na krov :)
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
nekoj koj go ima DUO PLUS paketov neka napise nesto poveke info okolu.....cena,limit,dali davaat dinamicni adresi,kolku i za koi operatori ima besplatno zborenje,dali se nudi i u skopje paketov po sto na bizonnetmk ne pisuje nisto za duo plus......
fala
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
nekoj koj go ima DUO PLUS paketov neka napise nesto poveke info okolu.....cena,limit,dali davaat dinamicni adresi,kolku i za koi operatori ima besplatno zborenje,dali se nudi i u skopje paketov po sto na bizonnetmk ne pisuje nisto za duo plus......
fala
Duo Plus - Имаш значи 30гига за трошење до 5мбпс конекција, имаш 300мин бесплатни кон телеком и неограничени разговори кон Он.тел мрежата. На сајтот нема уште официјално извадено цени.
 

corba666

Аполитичен промакедонски
Член од
3 април 2008
Мислења
266
Поени од реакции
55
Јас имам Maxadsl100 6м ама до сега немам видено да да биде 6м. Во најдобар случај 5.1 или 5.2м на www.speedtest.net. На www.testmy.net срам ми е да казам ама показува DL 2.3м. И се тоа е нормално пошто покрај веќе казаното во претходните постови за оддалеченост,парица итн... секоја адсл конекција има overhead и тоа е секаде во светот а не само кај нас. И читам и се чудам што пишуваат за он нет како тоа лажеле со тоа ДО 10М?!? Па читам дека во странство било.... ти вика 6м и тоа го добиваш до бит? Епа ај ако има некој во сранство (не е печатна грешка) нека постува понуда од ISP и screenshot од да речеме speedtest.net.. па да видиме нешто конкретно дали брзината одговара точно на понудата.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
jas verojatno ke go zemem duo extreme momentalno toa e najdobrata ponuda.
t-home/telekom ne doaga vo predvid od principi, imaat losa istorija i sega e vreme za vrakanje na udarot.

1 more question dali davaat dinamicni ip adresi so extrimov?
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
jas verojatno ke go zemem duo extreme momentalno toa e najdobrata ponuda.
t-home/telekom ne doaga vo predvid od principi, imaat losa istorija i sega e vreme za vrakanje na udarot.

1 more question dali davaat dinamicni ip adresi so extrimov?
динамичка добиваш по default.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
jas verojatno ke go zemem duo extreme momentalno toa e najdobrata ponuda.
t-home/telekom ne doaga vo predvid od principi, imaat losa istorija i sega e vreme za vrakanje na udarot.

1 more question dali davaat dinamicni ip adresi so extrimov?
Ау па што јака историја имаат офф нет смешки, но твој избор е што сакаш зимај.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
dikivest,bev od prvite koi staija adsl od telekom(brzinata bese nesto pojace od 256Kbps)prvo bese unlimiten download(takov bese dogovorot) pa im tekna da go smenat dogovorot da staat limit na 3Gb,pa cenata ja smenija........od mene licno telekom nema da zemat ni skrshen denar poveke zaradi principi sto ja nekam firmata.pred edno 6/7 godini imase situacija da digneme slushalka i slusame kako zborat nekoi albanski(istiot mesec doaga smetka deka sme vrtele vo albanija,a ne sme zborele).
onnet gi preferiram po sto se konkurencija na telekom(da glavnata pricina e taa),nemaat istorija so menjanje na dogovori(ako pisuva imas toa i toa,toa ke dobiesh)
ednostavno telekom nemaa usul bevme edna od najsiromashnite zemji vo evropa a oni ni naplakjaa najskap impils vo evropa.ne se navreduvaj ama izgleda si malku pomal pa ne znaesh nekoi raboti.
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
I jas sum za nov operator samo da e stranski inace nasive ne gi biva streberski finti pravat eve sega posledni se Telekabel a im plakavme po 1500 den.


bruki samo diktatura u drzavava inace nema da se sredime.:tapp:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
dikivest,bev od prvite koi staija adsl od telekom(brzinata bese nesto pojace od 256Kbps)prvo bese unlimiten download(takov bese dogovorot) pa im tekna da go smenat dogovorot da staat limit na 3Gb,pa cenata ja smenija........od mene licno telekom nema da zemat ni skrshen denar poveke zaradi principi sto ja nekam firmata.pred edno 6/7 godini imase situacija da digneme slushalka i slusame kako zborat nekoi albanski(istiot mesec doaga smetka deka sme vrtele vo albanija,a ne sme zborele).
onnet gi preferiram po sto se konkurencija na telekom(da glavnata pricina e taa),nemaat istorija so menjanje na dogovori(ako pisuva imas toa i toa,toa ke dobiesh)
ednostavno telekom nemaa usul bevme edna od najsiromashnite zemji vo evropa a oni ni naplakjaa najskap impils vo evropa.ne se navreduvaj ama izgleda si malku pomal pa ne znaesh nekoi raboti.
немај гајле брале не сум толку мал како што си мислиш, се согласувам дека имавме најспак импулс во европа но што да правиме све монополски маркетиншки финти сите нудат. Тоа со голема телефонска сметка се има десено и кај мене али бајаги порано кога воведоа 0500 линиите, некој тетрис си се качил на бандера и си играл домино со нашите линии, и оп сметка кога стигна, но се среди дека ќе јадеа судска покана македонски телеком тогаш, него би ти препорачал читај подобро што ти пишува у договорот што ќе го потпишуваш нема врска кој оператор е, Сите прават такви маркетиншки финти со мењавање услови на договор, но тоа беа бајаги тогаш на мт нет, дека монопол беа и што сакаа правеа, тогаш немаше никој друг нет освен диал уп од помали компании. Дај боже да бидат сите подобри но нема додека можат да стрижат со маркетиншки финти. Се само им треба еден добар стап, па да нудат тоа што велат а не тоа што велат го нудат се додека потпишеш договор после тоа извинете на зборови "кој те е*е. Имаш договор со нас, што сакаме ќе правиме" тоа им е мислата на сите, но ќе се најде некој паметен со бајаги кеш ќе им бапне една тужба и има да ги стресе од пари зимање. Сите ти викаат 10мб конекции 5мб конекции 6мб конекции но тоа до 10мбит го кријат да не се покаже на виделина. Но тоа е. Со среќа со офф нет. Кажуј како ќе биде кај тебе со "конекцијата" што ќе ја добиеш можеби после едно 2месеци :coffee:
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.269
Поени од реакции
970
Поминаа 30 работни дена,ни трага ни глас...а и стварно не познавам некој што има.(не ги бројам вработените)
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Поминаа 30 работни дена,ни трага ни глас...а и стварно не познавам некој што има.(не ги бројам вработените)
И кај мене исто.Навистина претеруваат со нивната несериозност.Од 24 септември имам направено договор уште ни модем не викнале да си подигнеме.Идам минатата недела во салонот ми викаат дечко до петок ке ти се јават никаде ги немаше.Сега во понеделникот бев пак ми викаат дечко до крај на месецот т.е денес гарант ке ти се јават.Чисто сумњам дека телефонот денес ке ми заѕвони од кај нив.Што прават како прават господ знае али навистина претеруваат со несериозноста.Мислам самите они го кршат договорот дека за 30 работни дена ке имаш дуо екстрим дома.Деновите поминаа нив никаде ги нема.Нема многу опции или ке си чекаме кога ке им текне да ни се јават или да се оди да се раскине договорот.Срамота :nenene:
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.269
Поени од реакции
970
И кај мене исто.Навистина претеруваат со нивната несериозност.Од 24 септември имам направено договор уште ни модем не викнале да си подигнеме.Идам минатата недела во салонот ми викаат дечко до петок ке ти се јават никаде ги немаше.Сега во понеделникот бев пак ми викаат дечко до крај на месецот т.е денес гарант ке ти се јават.Чисто сумњам дека телефонот денес ке ми заѕвони од кај нив.Што прават како прават господ знае али навистина претеруваат со несериозноста.Мислам самите они го кршат договорот дека за 30 работни дена ке имаш дуо екстрим дома.Деновите поминаа нив никаде ги нема.Нема многу опции или ке си чекаме кога ке им текне да ни се јават или да се оди да се раскине договорот.Срамота :nenene:
Да али ако раскинам договорот ќе заглавам уште 4 месеви на wadsl така да ..али стварно не се сериозни.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Да али ако раскинам договорот ќе заглавам уште 4 месеви на wadsl така да ..али стварно не се сериозни.
Веруј ми друже исти случај сум како тебе.И јас имам уште 4 месеци WADSL.Али навистина ја претераа.Сега само што зборев со тие од инфо.Да им е..м компанијата неспособна и викам на таа жената на линија викам што треба човек да направи за да добие дуо екстрим.Викав вие претеравте бе мајку му стара.30 работни дена и никаде ве нема.Рековте дека до крај на месецот се ке се среди.Зошто лажете.И нормално почна да се правда дечко нова услуга е ова тоа.Викам што ме интересира тоа на мене дали е нова или стара сте ми рекле за 30 дена ке имам нет каде е интернетот.Вика дечко можам да ве ставам на приоритетна листа на корисници па да ви одговорат.Е тука ми пукна филмот.Да чекам 40 дена и за тоа време само да ме стават на приоритетна листа како не ви е срам бе.Викам и сега може да си чекам недела две уште еден месец и на вас да не ви текне да се јавите.Вика дечко не знам.Чим ти не знаеш бе кој треба да знае татко ми ли.Неспособна фирма ебате за 40 дена да не можат интернет да ти инсталираат господ да чува.Убаво ми пиша една форумџика кога го направив договорот ке си чекаш убаво 2 месеца.Али ај викам голема озбилна фирма ке се држат до договорот.Али ништо.Тотално разочаран :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom