Новите пакети DUO Extreme од On.net

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Единствениот добар пакет од оннет според тебе е солото, а? Дека не е на оннет :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
Дуо, вадсл, вајфи... тоа се производи на оннет. Да не ви ги опишувам за квалитет, си ги знаете.
Единствено солото беше (е) производ на т-хоум кој оннет го ПРЕПРОДАВА. За соло потпишуваш договор со оннет, а они за тебе прават договор со т-хоум. Интернетот е на т-хоум, инфраструктурата е на т-хоум... се е на т-хоум кај солото.
океј јасно ми е тоа ама еве сите го плукаа он нет дека НИВНАТА услуга соло не чини иако услугата беше и сеуште е екстра и е во рамки на договорот (дури и подобра).
за вај-фај не знам шо би кажал, а за вадсл мислам дека имаше доста опширна дискусија дека проблемот се јавувал поради временските услови.
 
P

Princ

Гостин
океј јасно ми е тоа ама еве сите го плукаа он нет дека НИВНАТА услуга соло не чини иако услугата беше и сеуште е екстра и е во рамки на договорот (дури и подобра).
за вај-фај не знам шо би кажал, а за вадсл мислам дека имаше доста опширна дискусија дека проблемот се јавувал поради временските услови.
Ама пак не си ме сватил. Ај да пробам поинаку.
Вифито беше услуга на оннет - укината е веќе.
Вадсл беше исто така нивна услуга, од инфраструктура до линкови - и таа услуга е веќе укината.
Дуо екстрим е нивна услуга. Од инфраструктура до линкови - таа е "тазе" и сеуште никој не ја користи освен јанко од јади бурек за да ја рекламира, и вработени во оннет. И тие ваљда за да ја рекламираат.
Соло - не е нивна услуга. Инфраструктурата и линковите се на телеком. Оннет е посредник према тебе како краен клиент и телеком како давател на услугата. Препродавачи обични. Си забележал можеби дека во април и септември кога телеком ги дигна брзините на МаксАДСЛ се зголемија и на солото. Што сака тоа си прави телеком, нивна услуга е. Оннет можат само да ти го исклучат или уклучат јузерот.
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
474
Ама пак не си ме сватил. Ај да пробам поинаку.
Вифито беше услуга на оннет - укината е веќе.
Вадсл беше исто така нивна услуга, од инфраструктура до линкови - и таа услуга е веќе укината.
Дуо екстрим е нивна услуга. Од инфраструктура до линкови - таа е "тазе" и сеуште никој не ја користи освен јанко од јади бурек за да ја рекламира, и вработени во оннет. И тие ваљда за да ја рекламираат.
Соло - не е нивна услуга. Инфраструктурата и линковите се на телеком. Оннет е посредник према тебе како краен клиент и телеком како давател на услугата. Препродавачи обични. Си забележал можеби дека во април и септември кога телеком ги дигна брзините на МаксАДСЛ се зголемија и на солото. Што сака тоа си прави телеком, нивна услуга е. Оннет можат само да ти го исклучат или уклучат јузерот.

Како и да е ќе треба да направиме едно интервју со Go2Bed да му кажам во каква фирма работи а не дека немам пријатели во таа фирма,еве сега ќе одам во Т-Хоме да си го земам чекот за плукање само се плашам дека нема да бидам сам може и Пепи Чемериѓич ќе ми прави друштво а може ќе изиграме и еден Кантер којзнае................:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:

И само за информација и Пепи the great има некој пакет од Т-Хоме сигурно не е на ДУо аааааааааааа?
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Како и да е ќе треба да направиме едно интервју со Go2Bed да му кажам во каква фирма работи а не дека немам пријатели во таа фирма,еве сега ќе одам во Т-Хоме да си го земам чекот за плукање само се плашам дека нема да бидам сам може и Пепи Чемериѓич ќе ми прави друштво а може ќе изиграме и еден Кантер којзнае................:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:

И само за информација и Пепи the great има некој пакет од Т-Хоме сигурно не е на ДУо аааааааааааа?
момак , се обидувам да се спуштам на твое ниво, ама за жал не ми успева.ако имаш нешто паметно да кажеш за ДУО Ехтреме , кажи , ако не најдобро воопшто да не зборуваш
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
go2bed што си ти тука влада па да кажеш кој да збори кој да не, него ај некој нека каже тука кој има нормален корисник дуо, не јанко јади бурек што го прововираше или вработените во офф нет. Како што гледам никој друг нема дуо што значи џабе сееш зелени тука дека овој немал дуо па не треба да збори.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
455
Сега се вратив од он.нет и како корисник на кој што му јавија на телефон дека ДУО може во Ченто и да идам да направам договор за миграција од СОЛО на ДУО. И јас таков среќен дека ќе сркам анлимитед ми го кршат филмот со некојси пакет ДУО ПЛУС, па пизда ли му матер толку да го рекламирате екстримов и на крај абе во Ченто може Дуо Лајт и Дуо Плус.
Е ајде сега некој нека објасни како е тоа можно?
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
Бидејки во моментов нема техничка можност во ченто, затоа се нуди дуо лајт и дуо плус, а се разбира дека кога ќе има техничка можност ќе може да мигрираш без проблем.
 
Член од
28 октомври 2008
Мислења
15
Поени од реакции
9
Imam duo extreme od Septemvri mesec, migrirav od wadsl, nemam nikakvi problemi duri dobiv popust od "celi" 155 denari bidejki gi imam plateno site smetki do sega :)
Za brzinata navistina e 10mbits, ama najverojatno taa brzina e bustrable bidejki ja dobivash samo na torrenti ili ako koristish acceleratori koi otvaraat poveke od edna konekcija.
Bandwidth limit nema najverojatno, predhodniot mesec napraviv edno 350-360GB transfer brzinata ne se namali.
Eve 2 screenshots

Serverot e vo amerika, kansas city simnuvam backup od virtuelka
http://img378.imageshack.us/img378/2448/nicewz2.jpg
Upload-ot e 1mbit ne e bash mnogu ama podobro e od 12kb/s :)

Ajde usrav rabota so cenzura ali nema veze :D
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
12.568
Поени од реакции
15.147
Uzivaj dodeka mozes posle na zdravje bricenje ke ima gladni vci!:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Стварно е злобно ова, а бе аман со вакви коментари.


Инаку за брзината, јас кога имам 8мбпс одвај најдував страни да симнам со цела брзина.
 
Член од
28 октомври 2008
Мислења
15
Поени од реакции
9
Uzivaj dodeka mozes posle na zdravje bricenje ke ima gladni vci!:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Ako preteraat so preprodvanje na linkot shto go imaat za duo extreme ke bide losho, ako kupuvaat se poveke mbits kako shto im se zgolemuva prodazbata ke bide OK za site. Obichno e od 10 do 25 USD za 1 megabit, sigurno internet provajderite dobivaat podobra cena bidejki kupuvaat poveke gigabiti.
Стварно е злобно ова, а бе аман со вакви коментари.


Инаку за брзината, јас кога имам 8мбпс одвај најдував страни да симнам со цела брзина.
Kako shto kazav brzinata e burstable do 10mbit taka da ako imash otvoreno samo edna konekcija do serverot nema da simnuvash so polna brzina, obichno preku firefox simnuvam so 300-400kb/s shto ne e ni taka losho.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
digitallinx имам само едно прашање да го одговориш, ко што знаеме дуо extreme понудата почна да се понудува негде 15+ август, ко што кажа noob 25 работни дена, тоа е 1 месец и 1 недела, ти викаш од септември го имаш, малце ми е смешно од човек со 2 мислења да каже дека има од септември, некако ми е офф нет маркетински план, кога никој тука од форумџииве нема дуо а има луге што чекаат од август како тебе, нејќам да навредам али малце чудно ми е ова. Што мислат другиве да видиме.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Почудно е што овде му се двете мислења,и што знае за цени за мегабитни линкови,и остали нет фори.

Тоа мислам јас,чекам некој проверен да стави од форумџииве,па да збориме :)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
183
digitallinx имам само едно прашање да го одговориш, ко што знаеме дуо extreme понудата почна да се понудува негде 15+ август, ко што кажа noob 25 работни дена, тоа е 1 месец и 1 недела, ти викаш од септември го имаш, малце ми е смешно од човек со 2 мислења да каже дека има од септември, некако ми е офф нет маркетински план, кога никој тука од форумџииве нема дуо а има луге што чекаат од август како тебе, нејќам да навредам али малце чудно ми е ова. Што мислат другиве да видиме.
Уште во јуни можеше да се нарача во салоните (кој чул од неге, од некого, ни ја не знам како, мислам дека и на форумов некој напиша), а официјално на нивната страна излезе во втората половина на август.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom