Новите автобуси (даблдекери, кинески и украински) во Скопје

Член од
27 јули 2011
Мислења
633
Поени од реакции
241
Гледаш дека не знаеш..а се правиш паметен.. не ги донесоа,него го донесоа.. до сега има само 1 Јутонг ..даблдекер.. сигурно ти мислиш на Лаз..

Велиш Санос требало ,неоплан , Сетра или незнам кој.. може наведените се боље од Јутонг,ама именуваните фирми не се пријавија на тендер.. имаше тендер распишано ,колку да те потсетам..без тендер и набавка во 4 очи е рамно на криминал..Санос се пријави,ама немаше банкарска гаранција,така нешто... и ја бев Македонска компанија да го земеше тендерот,ама јбг толку им е способен газдата,Распашковски..
А тоа дека бранам лидер,твое гледиште,не вредиш да ти го коментирам
ukrainskite avtobusi sekako deka se najdobir mislam deka izborot treba se bide toj so ce ni svokatni kako ce se kacuvaa penzionerite
, drugo delovite se problem treba da se cekaat preku pristaniste a sto ne e slucaj so ukrainskite avtobusi .
tvoite dela i zborovi zboruvaat za toa cii ideali branis. se gleda toa prijatele od avion
--- надополнето: Aug 1, 2011 9:21 PM ---
Ајде малку и јас да тролувам.
Оваа влада ДОНЕСЕ автобуси. Претходните влади можеа, но не донесоа. И се молат охриѓани да не досаѓаат на теми за Скопје.
фалачаопријатно
улогата на полибирот за време на комунизмот била да се угуши секоја слободна мисла на народот секоја една прогресивна идеја која можела да се јави се плашам дека се уште има реликвии од тоа време.
се додека сме даночни обврзници и чисто си го плаќаме данокот на државата на само ние Охриѓани, стурмичани битолчани имаме право да знаеме какви автобуси ќе купат и колку пари ќе потрошат тоа и Мојсеј самиот го изјавува на секоја негова изјава.
кога ќе даваш ти свои пари за нешто тогаш само ти можеш да кажеш во спротивно не се пали.
не е ова најслаба карика :pos:. не може неко поединец да се прави попаметен од македонскиот народ па уште да мудрува.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Без нервози молам, за четири години пак ќе има избори :) Освен ако нема предвремени.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Пред околу 20-30 минути пристигнаа 10тина двокатни автобуси во Автокоманда..
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
доаѓаат уште 5 двокатни , сега поминале грчка граница пред пола саат
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
колку што знам пристигнати се сите украински автобуси, а има и доста од двокатните стигнати ама не знам дали сите. во Ѓорче се наредени двокатните и има накај 50.
значи од Септември, Скопје ке има двокатни автобуси
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Веќе две недели гледам двокатни автобуси како пристигнуваат во Автокоманда. Видов и еден со отворен покрив.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.127
колку што знам пристигнати се сите украински автобуси, а има и доста од двокатните стигнати ама не знам дали сите. во Ѓорче се наредени двокатните и има накај 50.
значи од Септември, Скопје ке има двокатни автобуси
Фалат 4 зглобни!Во последното соопштение од ЛАЗ во Украина се велеше дека тие го исполниле договорот и ги испорачале сите 80 единечни возила,а четирите зглобни никој не ги спомна.Договорот беше 80 единечни и 4 зглобни,значи засега не е исполнет.
Тука нешто смрдеее!
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Кај нас се правеше референдум за дали да се изгради трамвај во Скопје. Памтам бев многу мал и мајка ми и татко ми беа да гласаат на референдумот. Што се случи после тоа, поим немам, устари имам, НИШТО.
 

thekillagorilla

Мортус
Член од
20 февруари 2007
Мислења
610
Поени од реакции
12
јас да прашам овде, на која web-страна се гледа кои автобуси кај ода?
Сега као студент незнам кои да ги земам па сега да си прашам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom