Новиот симбол на СДСбјрм - ПЛАГИЈАТ!

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Па по логиката на комуњарите Македонските партии никако несмеат Македонски симболи да ставаат...дури и онија големите знамиња што ги поставуваа низ државава им сметаа...

Македонските партии смеат да носат секакви симболи само не македонски, нема смисла,...грчкиот крст да се стави нема да има проблем или србскиот двоглав орел...па македонска партија е заБога, како тоа Македонски симбол да носи?!
Левичарска карактеристика е тоа, на сите партии од левата идеологија.

Тие се залагаат за транснационализација на идентитетот на индивидуано ниво каде националниот идентитет е секундарен.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Ne veruvam deka nekoj ke gi tuzi za kradenje na simbol ama voopsto ne se inventivni ,prvo ja prepisaja programata od Portugalskata partija,sega logoto go prezedoja od Holanderezive treba da se podzamisli Branko sto kadar ima vo partijata.
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
А билбордов на Стевчо со Данциве позади?

Ептен се плагијатори и за ништо не ги ни бива. Затоа сме до ова дереџе, само пљачка од секаков вид.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Ај па ти дпмне го користи симболот на вмро а немаат благе везе со нив.

абе не е до официјалниот знак на партијата барем за СДСМ...ама има овци што гласаат за ВМРО заради лавчето и името ВМРО кое историски нема врска и не би требало да биде злоушпотребено за именување на партија...а сега имаме и повеке ВМРОа кое е вистинското:)
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Кај нас и агенциите кои се ангажирани за изработка на рекламни кампањи и логоа многу често во недостаток на креативноста „позајмуваат“ идеи од net.
Една голема партија мора да посвети поголемо внимание на сопствено брендирање.
За жал јас лично не знам доволно (а би сакала) какви се „непишаните“ правила во дефинирање на симболите и слично во смисла левица и десница.
(во еден од постовите Братот нешто спомна)
Верувам дека и тука ни фали професионализам...
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Расцветан чмар(кој ли педо стилист имаат левичариве) во петокраката која е симбол на тоталитаризмот и репресијата, знак кој екс-комунистичките земји се обидуваат да го изедначат со свастиката, двата најголеми знаци на гадостите кои ги претрпе Европа во 20-тиот век.
Чешка и Полска, се надевам и ние набргу, ќе ја прогласиме петокраката исто како и српот и чеканот како крајно ретроградни и непожелни.

.........
EU: European Parliament members from eastern Europe called for a ban on communist symbols such as the hammer and sickle yesterday if the European Union decides to outlaw Nazi symbols, such as the swastika.

MEPs from the Czech Republic, Estonia, Hungary, Lithuania and Slovakia said any ban should also cover communist symbols, because of killings and torture suffered by people in the former Soviet Union or countries under Moscow's domination.

"If there is to be a pan-EU ban of the swastika . . . we would like to see symbols of the communist regime banned as well," Hungarian deputy Mr Jozef Szajer said.

The deputies wrote to EU Justice, Freedom and Security Commissioner Mr Franco Frattini to press their demand.

EU justice and interior ministers are to discuss a possible ban on Nazi symbols in the light of a recent scandal over Britain's Prince Harry wearing a swastika at a costume party, as part of proposed rules to ban racism and xenophobia across the 25-nation bloc.

Mr Frattini's spokesman said the commissioner did not think it would be appropriate to include Soviet-era symbols in that ban.
(Reuters)

Оваа ли е пораката која сдс му ја дава на народот?
До кога ќе продолжи со бессрамието?
 

olitea

I Am The Enemy
Член од
24 април 2007
Мислења
829
Поени од реакции
19
на кој му смета нека не гледа
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
на кој му смета нека не гледа

И јас така викам...

Да живее поменот за Квази-Комунистичките сексови по плацеви, касарни и бункери... Заш ак' уш еднушка дојдет на влаС, крв ќе просерет овие навивачите по фудбалски утакмици познаци како Патриоти.
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
Расцветан чмар(кој ли педо стилист имаат левичариве) во петокраката која е симбол на тоталитаризмот и репресијата, знак кој екс-комунистичките земји се обидуваат да го изедначат со свастиката, двата најголеми знаци на гадостите кои ги претрпе Европа во 20-тиот век.
Чешка и Полска, се надевам и ние набргу, ќе ја прогласиме петокраката исто како и српот и чеканот како крајно ретроградни и непожелни.

.........
EU: European Parliament members from eastern Europe called for a ban on communist symbols such as the hammer and sickle yesterday if the European Union decides to outlaw Nazi symbols, such as the swastika.

MEPs from the Czech Republic, Estonia, Hungary, Lithuania and Slovakia said any ban should also cover communist symbols, because of killings and torture suffered by people in the former Soviet Union or countries under Moscow's domination.

"If there is to be a pan-EU ban of the swastika . . . we would like to see symbols of the communist regime banned as well," Hungarian deputy Mr Jozef Szajer said.

The deputies wrote to EU Justice, Freedom and Security Commissioner Mr Franco Frattini to press their demand.

EU justice and interior ministers are to discuss a possible ban on Nazi symbols in the light of a recent scandal over Britain's Prince Harry wearing a swastika at a costume party, as part of proposed rules to ban racism and xenophobia across the 25-nation bloc.

Mr Frattini's spokesman said the commissioner did not think it would be appropriate to include Soviet-era symbols in that ban.
(Reuters)

Оваа ли е пораката која сдс му ја дава на народот?
До кога ќе продолжи со бессрамието?

Porakata koja SDSM mu ja dava na narodot e deka
ovaa fasisticka vlada na celo so idioton Nikola mora da si odi za dobroto na Makedonija
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Тие се залагаат за транснационализација на идентитетот на индивидуано ниво каде националниот идентитет е секундарен.
Така се живеело во Југославија, така се живее и во сите федерации кои се составени од повеќе етнички заедници. Така живее Швајцарија, а бога ми така живеела отсекогаш и Македонија без федеративно тело, кое веќе девет години ни е безизбежно апропо глупата политика водена од страна на лево-десните политиканти.

Значи, да не е проблемот кој го наметнуваат нашите мили премили соседи, ние ќе можевме многу поубаво да си живееме бидејќи и онака нашата држава и земја долго време е мултикултурна, и на никој тоа не му сметало и не треба да му смета.

Негација на еден национален идентитет и одбрана на тоа со пропратно меѓусебна нетрпеливост е едно, а мешање на различни националности без притоа сметање едни на други е друга работа. Кој ќе ја примени вторава земајќи предвид за чергите чии до каде се, ќе живее мирно и долго, подолго време.

Генерално би признал дека сум левичар што секако не ме прави сино обоен бидејќи во нашиот политички систем тие вредности се помешани крајно така што во политиката на званично нашите левичарски партии - нема ништо левичарско, и обратно.

Затоа и ми е смешно што левичари фрлаат огин и пламен по моментално (според делата и потезите) најлевичарската партија, која е на власт.

Сето ова е ако збориме за политички системи, но за жал во Македонија не постојат такви. Барем сеуште немам препознаено.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Во Македонија мнозинството политичари се од левата политичка провиненција.

Заради тоа сме заглавени овде последниве 60 години.
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
Колку за инфо:

Грбот кој го користи ДПМНЕ нема ниедна допирна точка со грбот на историското ВМРО, туку грбот на ДПМНЕ е пресликување на земскиот грб на Македонија.

Тоа е доволен знак дека треба под итно да најдат ново решение за грб на партијата, за да може Република Македонија да го усвои лавот како свој државен грб. Онака како што е правилно.
јас сум вмровец и со ова се сложувам целосно
а за симболот на СДС, патетични ми се веќе, направија кардинална грешка шо го земаа бране назад, вака Македонија ке нема опозиција, нема кој да ја контролира позицијата:toe:
 
Член од
22 декември 2008
Мислења
372
Поени од реакции
11
Имаат СДСх традиција да крадат симболи и знакчиња. Нели лани на изборите настапија со знакчето на бананите „Доле“.
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
A lavot e trademark na VMRO DPMNE zastiten so avtorski prava??????????

Aj ne bidete smesni site kopiraat edni od drugi i toa go ima nasekade vo site sferi i ne si pravete ekskurzii na mozokot za banalni i nevazni temi kako sto e ovaa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom