Нова агенција за вработување во странство "FSM" (ИЗМАМА!)

Член од
8 јануари 2010
Мислења
58
Поени од реакции
18
http://fsm-mk.com.mk/
Ова е нивната официална нет страница и скорои ништо да нема на неа освен некои логоа на интернационални фирми, контактот и повеќе информации само во просториите на самата агенција, инаку по нивни кажување во Србија оваа агенција постоела и посредувала уште од 2006. Ајде ако има некој кој има повеќе информации за агенцијава, што нуди, што бара, дали некој се вработил преку неа во странство или е уште една во редот на фиктивни агенции кои ке обричат неколку наифковци и ке ги снема
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.509
Поени од реакции
13.370
дај 20 евра испрати на моја адреса,
и ќе добиеш документи и информации.
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.207
Поени од реакции
520
Во Македонија е од пред 1 месец ... не сум сигурен дека во Србија била од 2006 ... и почнуват од Охрид ... кои се, што се не знам ... гарантираат вработување во странство, за одредена сума ...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
38.387
Сега ќе тргнат првите да видиме што ќе кажат, па ќе ви пишам инфо.
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
683
Поени од реакции
596
ФСМ а??Харалампие да е е главен и овде??:D
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.207
Поени од реакции
520
ме бунит зошто тел за контакт им е 1500...., а не обичен ... сакаат да заработат?
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Испратив порака до нив па да видиме дали ке одговорат
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
58
Поени од реакции
18
Уште еден преварант се офајди од маката и простотилокот на македончето и незаинтересираната и неспособно полиција, секој кај нас може да дојде и за 15 дена да заработи неколку десетици илјади евра и да му ја кидне.
Типот од оваа агендија бил германец, 22 лица ми платиле по 500Е за лажни догорои со гаранција заверена кај нотар дека парите ке му бидат вратени доколку не им биде одобрена виза или не заминат на работа. Сега останаја без пари и без работа типот преку ноќ го нема повеке во МК. Случајот пријавен во полиција , а одтаму одговорот е ќе тужиме и кќе чекаме да се пронајди мангупот можно е да потрае и неколку години,
Наздравје бричење.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
38.387
Уште еден преварант се офајди од маката и простотилокот на македончето и незаинтересираната и неспособно полиција, секој кај нас може да дојде и за 15 дена да заработи неколку десетици илјади евра и да му ја кидне.
Типот од оваа агендија бил германец, 22 лица ми платиле по 500Е за лажни догорои со гаранција заверена кај нотар дека парите ке му бидат вратени доколку не им биде одобрена виза или не заминат на работа. Сега останаја без пари и без работа типот преку ноќ го нема повеке во МК. Случајот пријавен во полиција , а одтаму одговорот е ќе тужиме и кќе чекаме да се пронајди мангупот можно е да потрае и неколку години,
Наздравје бричење.
Вистина. И јас вчера ја добив оваа информација, за греови дечките баш се фини и амбициозни али секој бизнис има ризик. Налетале на преварант кој се бара за превари низ цела Германија, сега ќе си го кркаат. Они се нафатиле, они ќе си патат.
Тешко и на децата кој дале пари.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
273
Поени од реакции
128
Голема срамота а реклама колку ти сака душа http://www.inpress.com.mk/default.asp?ItemID=980F9307B6AB0B40932C7B8B187BC753 http://www.vecer.com.mk/default.asp?ItemID=C0AC1BEFBB9E054DB83434DC27B4DAEE според мене не се криви само агенцииве додека немаме некој добар закон за заштита или на некој начин да им се бара гаранција однапред пред отварање на таква агенција... жално за нашиот народ
 
На врв Bottom