Нова Македонска зарзна игра на Play Store!

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Ми се допаѓа тоа што некој се труди да направи нешто но искрено од моја страна мене не ми се допаѓа играта бидејки едноставно не сум љубител на тој тип на игри.

Се надевам понатака ќе се усовршите и ќе направите навистина профи игра.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
1
Абе и гомно да е ќе го јадеме, македонско е нели. Зошто со вакви размислувања? Да му дадам оценка 5 и коментар ејјј супер се заразив неможам да престанам да играм? Така не се помага, се помага со искрена критика и совет каде греши, така ќе се подобри и самиот он и играта/игрите во иднина.
Чекаме коментар, а колку за информација, колку подобар рејтинг влегуваш во листа на топ 100, отчекуваме критика, и совети каде грешиме. Ама за жал помеѓу нас на Балканот има само љубомора, и не искреност.[DOUBLEPOST=1421168767][/DOUBLEPOST]
Барем англискиов да ви го пишувал некој со 5ка у основно...

За жал 5ка имаме, а моментално сме средношколци... И е огромен успех на возраста на која сме, во споредба со некои.
 
Последно уредено:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Да бидеме искрени, играва е нешто веќе видено, но не е и нешто лошо. Во секој случај, Браво за трудот, осмисленоста и создавањето на игра:)
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Брат напрајте нешо за Нокија зш овије Дајмонд Раш и Блокчињава ги имам рушено сите рекорди двајспати по ред.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Чекаме коментар, а колку за информација, колку подобар рејтинг влегуваш во листа на топ 100, отчекуваме критика, и совети каде грешиме. Ама за жал помеѓу нас на Балканот има само љубомора, и не искреност.[DOUBLEPOST=1421168767][/DOUBLEPOST]
За жал 5ка имаме, а моментално сме средношколци... И е огромен успех на возраста на која сме, во споредба со некои.
И Македонски имате 5ка? Се додека оТчекувате, ќе имате негативни. А, за љубомора воопшто не. И јас можам да симнам игра од нет да направам минимални измени и да ја објавам.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Што знам, мене не ми е важно дали играта ја правеле македонци, индијци, јужно-африканци, чилеанци или роботи ја кодирале. Дека ќе ја симнам и ќе плескам коментари на плеј стор „Excellent game!!! Must have!!!" оти македонци ја правеле, тешко.
Од видеото глеам играва е flappy bird идеја (гледам и некој тука спомнал) и не ме привлекува да ја инсталирам. И аман веќе со тоа дека се` што е македонско мора да го фалиме оти било од наши луѓе. Па уште и љубомора било ако кажеш дека нешто македонско не ти се допаѓа :confused:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ако глеаме кои се најчесто употребувани зборови и на форумов и воопшто во државава, тогаш 100% тоа ќе бидат оние кажани во смила на „македонскиот синдром на самоуништување“...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
Еве и од нас македонците нешто на светско ниво: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.milapp.nightbox Браво за дечките од milapp, Одлична игра, пробајте ја и чекаме коментари.
Сепак подрашка од нас Македонците до дечките, Браво одлична игра, отчекуваме следна игра. Продолжете така!

Сам себе фалил, а?! :icon_lol:
мене искрено ми засмета ова зашто се обиде да не изманипулираш :)
ке ја симнам не е проблем тоа иако играва е само модифицирана и да ти кажам искрено и јас ја очекувам вашата следна али оригинална идеја (y)
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
1
И Македонски имате 5ка? Се додека оТчекувате, ќе имате негативни. А, за љубомора воопшто не. И јас можам да симнам игра од нет да направам минимални измени и да ја објавам.
симни и прати да је поиграме,
да 5ка имаме..[DOUBLEPOST=1421190654][/DOUBLEPOST]
Сам себе фалил, а?! :icon_lol:
мене искрено ми засмета ова зашто се обиде да не изманипулираш :)
ке ја симнам не е проблем тоа иако играва е само модифицирана и да ти кажам искрено и јас ја очекувам вашата следна али оригинална идеја (y)
Ти благодарам, само да ви кажам играта не е модифицирана, а идејата можеби е слична со некоја игра, секој ден излегуваат 1000игри па се е можно, а за следната игра повеќе ќе се потрудиме.
 
Последно уредено:

darko4spain

Praetorian
Член од
13 април 2012
Мислења
57
Поени од реакции
100
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.saraginov.quadrature

Игра направена од едно другарче(македонец), па јас ја споделувам тука. Кој сака нека ја види, нека ја изигра па нека каже како му се свиѓа :)
И оваа ли е oд другарчето? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.greatmkd.flappymedusa

Ај што е клон на FlappyBird цела година подоцна, ама бар ривјуата да не беа сите на 18 април и направени на Google Translate. Вака е вештачки многу.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Se dur idete na taa karta stajte 5ka poso e Makedonsko nema nikad da imate napredok....kritika prifatete....i nemoj od start so los marketing i selski od tipot na pogledajte sta je decko uradio za mocan rieview i like....da bideme iskreni
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
Еве и од нас македонците нешто на светско ниво: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.milapp.nightbox Браво за дечките од milapp, Одлична игра, пробајте ја и чекаме коментари.
Сепак подрашка од нас Македонците до дечките, Браво одлична игра, отчекуваме следна игра. Продолжете така!
Почитувани другари девелопери од светско ниво македонци (ако воопшто сте, јас би ви проверил IP ради Google Translate муабетот што го пишуваш.)

Јас само да ви кажам дека ако не си ја сменете музиката (оваа крадената од Prodigy) во видеото, ке го јадете стапот (банот) од Google Play.

Обично девелоперите од светско ниво, како што скромно се нарекувате, имаат бар некаква претстава за правилата и прописите на Google Play, односно Google Play content policy.

Ај сеа да земете да барате на Google шо е тоа, прочитајте и сакам после да дојдете пак на форумов фала да ми кажете пошто ве спасив од бан.

Поздрав.
 
Последно уредено:
Член од
18 април 2015
Мислења
8
Поени од реакции
1
Браво дечки,и ние имаме направено андроид игра и знаеме како е кога некој од македонија нема да не подрже,знаеме колав е напорот да се направи една игра,некои луѓе земаат здраво за готово,многу лоша нација сме се страмам што сме вакви,наместо да дадеме подршка ние се буниме,и после прашуваат сите зошто сме биле ваква пропадната држава,не е до државата туку до народ е...
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Браво дечки,и ние имаме направено андроид игра и знаеме како е кога некој од македонија нема да не подрже,знаеме колав е напорот да се направи една игра,некои луѓе земаат здраво за готово,многу лоша нација сме се страмам што сме вакви,наместо да дадеме подршка ние се буниме,и после прашуваат сите зошто сме биле ваква пропадната држава,не е до државата туку до народ е...
Еве јас на пример не земам ништо здраво за готово и знам колку напор треба. Зошто да дадам поддршка ако нешто не е квалитетно?
Повлечи друга паралела, на пример, одиш во пекара да купиш леб и лебот е тврд, изгорен и има пикавец внатре. Ја викаш продавачката и покажуваш и она ти вика „леле, зашто сите сте толку љубоморни што имаме пекара, што народ сме, па ти додека спиеш дома сабајлечки ние стануваме и печеме леб, барем правиме нешто“.
Класичниот синдром на македонски мамин син, тоа што ти или пријателот кој ја отворил темата се потрудил да направи нешто не значи дека го направил совршено, без ниедна мана и дека нема ниедно нешто кое може да се подобри. Такви коментари само дома може да ти дадат, во контекст на „најубав и најпаметен син на мајка тој“
Ако сакате да работите треба да бидете спремни дека нема сите да бидат одушевени и треба да бидете отворени кон критики, а не да викате „ние барем нешто правиме“ и „љубоморне душе могу да га пуше“ зашто така вечно ќе останете на 15 downloads што сте ги направиле од телефоните на баба, дедо и комшиите и reviews што сте ги напишале сами со google translate.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom