Никола Груевски бил член на Демократска Алтернатива!

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Љубчо НЕ ГО создаде ВМРО - ДПМНЕ.
Токму така. Инаку Љубчо првин беше лен на МААК!

Kako nema?
Ugrinovci i Sterjovci bea reseni batevo da go stavat na vlast bez razlika sto bese nikoj i nisto.
Za to Sase odrabotuvase vo Vmro kade OK Aerodrom se prekrsti vo OK po tatko mu,a NG himself odrabotuvase kaj Cile.
A pazi ova...imaa i treta opcija ili Trajko odrabotuvase vo DP oti togaj prolet `98 ne se znaese so kogo Vmro cec koalicira.

Onoj Osa koj se pojavi na tema za LG i veli deka batevo go ukrade Vmro...nikoj od nas ne e svesen kolku e vo pravo.
I posle vodel pro GR politika...pa sto znae drugo?
Токму така.
Kako sto ako?
Zosto krie togas?
Procitaj sto jas napisav.
Edina cel na vlez na NG vo Vmro bese razdor vo Vmro.
A samiot NG bese i e idealen za takvo nesto.Poln komplexi,a vreden,raboti ko saat za sebe a vsusnost za sosem 15-ti.

Bot nad botovi!
Бравос, така е.
И шо да прајме сеа ние?
Трпиме исто како да е Б.Ц. сеуште премиер.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Да не е случајно НГ (ко)автор за Тајванската милијарда?:kesa::vozbud:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Уше еден серко ако каже “и шо дека“ заслужува ќотек зашо е мала партиска курва. За секој шо протестира и го силуваат има теми од по 10 страни ама ова навистина не заслужува коментар. Како да не. :tapp:

ПС Грујо има пристап до тоа кој број гаќи носи секој од вас, а вие за едно ЕМБ се фативте. :pusk:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Да не е случајно НГ (ко)автор за Тајванската милијарда?:kesa::vozbud:
првично тој ја дал идејата за снимање на спотот со клучот(ако некој се сеќавате) ...се друго било спонтано.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Ццццц од толку што се возбудил да ја отвори темава ни малку да размисли со тоа црпката дали му штети на некој или не....цццццц стварно сте очајни у тоа партијата ваша....
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Па ЕМБ ти и е датумот на раѓање само последите 4 се различни не е бог зна шта и не е нешто што може да се злоупотреби.
Добро искрено кога излезе ДА покрај Тупурко имаше и доста еминентни професори па и многумина очекуваа дека ќе имаат вистинска алтернатива и ќе понудат нешто ново.

Тогаш Грујо бил 28 годишен амбициозен политичар па не е ништо страшно и да бил член на ДА ,па потоа да преминал во ВМРО сигурно видел дека нема кариера таму за него покрај толку професори и ја киднал кај другиве.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.718
Ауууууууу...
Ти бре, си ја открил Америка :vozbud:
За ова се знае веќе "100 години" и во секоја биографија го пишува.
Ирелевантно.
Ако имаш три у главата ќе знаеше и дека ДА беше само "проект", па токму заради тоа после раскинувањето на коалицијата ја напуштија 90% од членството. Никола Груевски е еден од нив.:toe:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Бил вртикапа....сончуглеТ!
Па голем дел од раководството на ДПМНЕ се исто така “сончугледи“,или пребегани комуњари од СДСМ во ДА,каде пребегуваа оние на кој Бранко и тајфата не им удираа рецка,за да се скрасат во ДПМНЕ каде всушност почуствуваа дека има “луфта“ брзо да се пробијат кон тогашниот некадарен врв каде и дозреаа како големи “сончогледови шапки за берба“.:toe:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
АБЦ, знам јас...децава не знаат, затоа ги подучувам постојано.

Краен резултат: јас сум обвинет за комуњаризам, а до Јордан пардон ганчев за врховизам и Љубчовизам...а прашај го Пејо Итроманецот зошто ВМРО ДПМНЕ не е веќе партија за пример.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Едина цел му била раздор во ВМРО.
Бог да те чува.
Па на ВМРО после поразот 2002 му требаше раздор да се расчисти од баграта.
Еве мене ВМРО ми е прва и единствена партија.
Никогаш ВМРО не котирал подобро одколку сега.
И никогаш ВМРО не било очистена од сељачишта бар во врвот како сега.
По општинските горе доле 50%, 50% се.
Кога ќе видиме таква борба во СДСМ ?

Инаку не ми е поентата дека ВМРО-ДПМНЕ е иделан партија, далеку од тоа, али во моментов, единствена асалана опција.

Која и партија да се створи сплеткарошите стално ќе ги има.
Кога ние во здружение на граѓани со 40 членови имавме 2 уфрлени од службата да не замајуваат со разно разни пропагандни шеми тогаш што правиме за партиите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom