Никола Груевски бил член на Демократска Алтернатива!

Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Никола Груевски прв пат впартија влегол во тогашна Д.А. и тоа пред да падне СДСМ во '98

еве ви податоци:
ID 3312 Data na zaclenuvanje 25.05.1998, Ime i Prezime Gruevski Nikola, Prijaven list 007042, Godian na raganje 1970, Ulica. Vasil Gorgov 29/2/56, Opstina: Centar,Skopje, Stranski jazici: ANG, Sfera na interes: Drugo,
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.813
Поени од реакции
25.386
И сега што треба ние да правиме? И зашто би било ова релевантно?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
11.824
Поени од реакции
16.613
Едини и од ДПА да дошол ти пак ќе пушиш на избори :tv: :icon_lol: :pusk:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.676
Шојма врска каде бил член???
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.346
Поени од реакции
684
и шо ако тој бил член на да??????????
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Како тоа шо има врска кај бил член, па он се претставува како најголем вмровец, се претставува како духовен водач на ВМРО... а вие велите шо има врска од кај почнал.

Овој човек видел шанса да профитира и веднаш ја сменил партијата.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.262
Поени од реакции
1.691
Како тоа шо има врска кај бил член, па он се претставува како најголем вмровец, се претставува како духовен водач на ВМРО... а вие велите шо има врска од кај почнал.

Овој човек видел шанса да профитира и веднаш ја сменил партијата.
A koj ne?????
Osven BC koj e epten karakter....:)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.875
и што ако кој курац темава? сите знаеме кој го создаде Вмро пак тој истиот денес е најголем бугарин, Никола 100 пати подобро од него ја води партијата, и го врати рејтингот и само го наголемува, победи на сите избори освен наместените на БЦ за претседател и се поверојатно е дека и на пролетниве ќе победи
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.326
и што ако кој курац темава? сите знаеме кој го создаде Вмро пак тој истиот денес е најголем бугарин, Никола 100 пати подобро од него ја води партијата, и го врати рејтингот и само го наголемува, победи на сите избори освен наместените на БЦ за претседател и се поверојатно е дека и на пролетниве ќе победи
Љубчо НЕ ГО создаде ВМРО - ДПМНЕ.
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
Шојма врска каде бил член???
Kako nema?
Ugrinovci i Sterjovci bea reseni batevo da go stavat na vlast bez razlika sto bese nikoj i nisto.
Za to Sase odrabotuvase vo Vmro kade OK Aerodrom se prekrsti vo OK po tatko mu,a NG himself odrabotuvase kaj Cile.
A pazi ova...imaa i treta opcija ili Trajko odrabotuvase vo DP oti togaj prolet `98 ne se znaese so kogo Vmro cec koalicira.
Onoj Osa koj se pojavi na tema za LG i veli deka batevo go ukrade Vmro...nikoj od nas ne e svesen kolku e vo pravo.
I posle vodel pro GR politika...pa sto znae drugo?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.676
Знаеш колку луѓе ја сменија Д.А. кога излезе Тупурко од коалицијата со Љупчо? Па никому ништо...
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
,ова е класична јавна злоупотреба на приватни податоци.Во нормална држава би попил една кривична за ова.:tapp:
И шо ако бил во ДА бре???:tapp:
Kako sto ako?
Zosto krie togas?
Procitaj sto jas napisav.
Edina cel na vlez na NG vo Vmro bese razdor vo Vmro.
A samiot NG bese i e idealen za takvo nesto.Poln komplexi,a vreden,raboti ko saat za sebe a vsusnost za sosem 15-ti.
Bot nad botovi!
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.346
Поени од реакции
684
Како тоа шо има врска кај бил член, па он се претставува како најголем вмровец, се претставува како духовен водач на ВМРО... а вие велите шо има врска од кај почнал.

Овој човек видел шанса да профитира и веднаш ја сменил партијата.

пa шо...и ти не си от секогаш член на седесето... :)
***************************************************

А дали мислиш дека ако ова што си го напишал, ако е вистина (неверувам), е изолиран случај ?

Нема врска каде некој почнал - важно е каде ќе заврши !!!!
Тоа да ти е јасно пиле...

****************************************************

Иначе шо ја згршил партијата ја згрешил....не е вемеро за него !
***************************************************

Long live Communism...
 
На врв Bottom