Никогаш не вели никогаш

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Dali nekogas ste rekle deka nema da napravite odredena rabota....a posle nekoe vreme ste ja napravile,i vi bilo krivo za toa....?

Jas kako pomala vikav deka nikogas nema da pijam deka toa e najgroznata rabota a deka jas ne pravam takvi raboti....a sepak eve porasnav i pijam,bilo za raposlozenie ili da zalecam nekoja rana:)krivo mi zosto koga ke recam ne treba da go mislam toa....i sfakam dekasekoja rabota moze da se sluci nenamerno,vo bilo koj moment,bilo kade.....i zatoa nikogas nema da recam nikogas!!!!

Ste imale li vakva situacija,i kakva bila taa?

P.s Ako ima nekoja vakva tema.....bez razmisluvanje...kanta!!!:kesa:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
И што има врска што темава е во љубов и секс?

Демек, никогаш не вели никогаш дека некоја нема да даде у гз? Или дека нема да голтне?
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Lelee dobroooo....aj koj ke bide ljubezen da ja prefrli vo opsti muabeti....?
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Леелее, добро, ај јас ќе бидам да ја префруам во општи.
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
porano uvek mi se slucuvalo da recam deka nikad veke nema ........ i poftorno sum go pravel istoto taka da ne za dgabe e stara narodna pogovorka nikogas ne veli nikogas :salut:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Единствено нешто за коешто сум рекла дека никогаш нема да го правам, а сум го направила - е пушењето цигари. Порано се гадев и од самата помисла на цигари, а сега пушам и тоа веќе 3 години.
Друго не. Обично кога ќе речам дека нешто нема да правам, не го правам тоа и крај. Упорна сум и знам дека ако одлучам нешто, така и ќе биде.
Ама постојат сепак исклучоци, како примеров со цигарите.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.277
Поени од реакции
45.682
''Јас каде сум свртел грб не се враќам со лице''
Бојан 13:bilokojzbot:sd-по ова прашање сме исти
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
Jas sum ana i ziveam vo ohrid.I mene mi se slucilo da recam za nekoja rabota deka nikogas poveke nemat da ja napravam i sum se zakolnala vo toa ama i po 2 pat ja napraviv.Po 2 pat veruvav vo masko znaejki deka pak istoto ke mi se desit.:toe: .To bese kako da citam nekoj star roman a krajot da go znam odnapred.Mozebi nekogas vo idnina ke posakam da recam NIKOGAS ama ke se setam deka za djabe ne bilo NIKOGAS NE VELI NIKOGAS iako toa ponekogas moze da znaci stradanje bolka sekavanja solzi spomeni i losi custva se nadevam deka iako sum pogresila i pogresno procenila ke znam deka nikogas ne sum rekla deka NIKOGAS nema povtorno da postapam isto...se se vrti!:toe:



 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Ја почитувам девизата никогаш невели никогаш ... единствена причина во која што се оградувам однеа е кога ќе кажам НИКОГАШ нема да пушам цигари или да се дрогирам.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Имам некои принципи што знам дека никогаш нема да си ги погазам и во однос на нив цврсто ми важи оваа „девиза“.
Секако, за некои поситни работи, ми се има случено да кажам „јас ова никогаш“, па да си го погазам зборот. Не за друго, условите се менуваат, приликите, ставовите, зрелоста, моментите... :)
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Како дете мислев никогаш нема да пропушам, па со неполни 14 запалив цигара, т. е. си го прегазив зборот. Се случило и едно чудо нешта да речам дека никогаш нема да ги направам, а сепак сум заборавила што сум рекла и сум си го прекршила "ветувањето" по некое време. Има мал милион примери.

НО... Се` уште си велам "никогаш нема да...", и постојат работи кои навистина никогаш нема да ги направам, па што сака нека е. Зборувам за сериозни одлуки, не за банални работи и смешно - глупави изјави кои сум ги рекла во афект. Или таков ми бил моментот.
 
D

Delux

Гостин
Jas kako pomala vikav deka nikogas nema da pijam deka toa e najgroznata rabota a deka jas ne pravam takvi raboti....a sepak eve porasnav i pijam,bilo za raposlozenie ili da zalecam nekoja rana:)krivo mi zosto koga ke recam ne treba da go mislam toa....i sfakam dekasekoja rabota moze da se sluci nenamerno,vo bilo koj moment,bilo kade.....i zatoa nikogas nema da recam nikogas!!!!
Од ова помала не можеш да бидеш...ама и јас како тебе никогаш не велам никогаш:wink:
Претпоставувам ова со пијањето го потенцира само како пример,а не дека навистина пиеш,или пиеш?!

Инаку оваа поговорка е доста делорворна кога станува збор за нешто да признаеме,зошто понекогаш не можеш да му одолееш на искушението...така ли е Драма??
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не се вика така,затоа што јас кога бев основно многу сакав да учам француски и си реков дека никогаш нема да учам друг јазик како втор,но кога се запишав во гимназија,по некоја игра на судбината завршив во германска паралелка и сега многу мразам француски и сакам дури да се запишам на курс по германски.:)
Never say never:)
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Имам забележано дека оваа изрека особено се користи како заплашувачка против оние со цврст став...
Се е состојба на умот и колку си ги почитуваш своите принципи и ставови...
 
D

Delux

Гостин
Имам забележано дека оваа изрека особено се користи како заплашувачка против оние со цврст став...
Се е состојба на умот и колку си ги почитуваш своите принципи и ставови...
А ти демек многу си цврста во однос на она шо го мислиш дека е така и никако поинаку...живеј ги живото по пат на срцето,нема да ти пишиме грев вервај:wink: и да му се невиди бидете објективни,знаеме дека се подлегнува на искушение:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom