Ние за Гоце

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
633сите го знаете споменикот на Гоце во парк, демолиран, уништен оставен сам на себе.имаше отворено и тема и многу предлози..сега ја воскреснуваме идејата и конечно ке ја реализираме....

на 27.јануари НЕДЕЛА во 12.00 часот се повикуваат сите Македонци и Македонки како и нашите брака од сите етнички заедници да излезат и да му одадат почит на нашиот Гоце кој го даде животот за ние денес да можеме слободно да живееме.

обезбедено е освежување и Македонска Музика,ке се видиме ке се подружиме а потоа може да се седне на кафе во блиските кафулиња.

пожелно е кој може да положи цвеке.

ги повикуваме сите медиуми, интернет форуми и сајтови да не подржат.


целта на собиранката е да се подигне свеста и конечно да се заштити споменикот.најверојатно ке мора да се реконструирта цел постамент бидејки бојата е предлабоко навлезена во мермерните плочи.но сепак веке има обезбедено доброволци кој ке го исчистат кругот на споменикот а ке пробаат да го санираат и самиот постамент.


напомена- оваа иницијатива произлезе од НАС, граганите на град Скопје, ниедна организација или политичка партија не смее да го злоупотреби овој собир.партиски знамиња пароли и довикувања се забранети..ако некој сака да понесе знаме дозволени се само државното и земското(шеснаесеткракото)

--------------------
веке ми се најавија триесетина луге..само што им спомнав...
(значи не оваа) другата недела се гледаме во 12.00...КОЈ ДОАГА???КОЈ Е МАКЕДОНЕЦ???


(админи залепете го топиков)
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
27 паѓа недела еап тогаш треба да сум таму
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
лош датум, иначе радо би дошол. До колку би траело целото тоа? Барем на крај ако би можел да наминам...
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
633
супер си е датумот..НЕДЕЛА сите сме дома..ке поспиете до 11.00 и одморени ке дојдете..ке има сокчиња или чаеви,ке се видите па на кафе може да седнете..одма тука има три-четири кафичи...ке трае додека има луге...значи нема говори и такви досадни работи

дојдете, положете цвеке..или само дојдете напите се нешто, помуабетете...ке трае најмалаку 40 минути - саат но ништо не е обавезно кој му се седи нека седи...

еј дајте на стики топиков.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
877
А зошто не се направи ова на 4ти Фебруари, кога е роденденот на Гоце?
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
633
А зошто не се направи ова на 4ти Фебруари, кога е роденденот на Гоце?
па има можност да падне во позадина токму поради роденденот..а и сигурно ке има некој друг собир по тој повод...да не се засени или искористи за добивање на поени
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Јас мислам дека ке дојдам со оглед на тоа што ќе бидам Скопје во недела и во случај да си најдам друштво...
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
633
Борг дрон се најави...

ајде бе Скопјанишча..паркот далеку да не ви е...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Znaci se gledame vo 12 :salut:

Pozdrav
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Значи се гледаме на 27 пред Гоце :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom