Не те бидува за...

  • Креатор на темата Пепси_
  • Време на започнување

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Еден мој „пријател“ индиректно ми укажува дека не ме бива за гитара. Кога и да му пуштам да чуе некое соло или импровизација од мене се мршти и праи некои фаци и на крај ќе каже „па добро е бе...“... Секако мене тоа не ми е репер и веќе решив да не му се докажувам. Но не ме спречува да престанам да вежбам.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.862
Муабетов е фрустрација на тој што ти го упатува.
Почнувајќи од домашните па се до трајко, петко, станко ми го рекле ова.
Не го гледам ни како мотивација, зошто ќе се потчинам на нивните комплекси кои сакаат да ми ги наметнат мене. Нешто налик на паразити луѓе кои сакаат да се осетиш како нив, бедно.
А ти не си бедник. И тука настанува проблем.
Ги мочаш. Решен проблем.
пс
Решение за тие со кратот фитиљ : Шизете пред огледало на кол он ми, дури дигате тегчиња (5кгр се доста) во Борат бикина.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
девојките,после сексот...
Старо само во ебање ти е умот...Цк не е тоа, така ми викаше шефот кога ќе тргав вертикален вар со шестка електрода и ќе поминеше со апаратот за да го провери варот и требаше одново да го преварувам и брусам со брусалица.
А се работев по прописи, варот го тргав од долу па нагоре за згурата да не го покрива местото за варење, повеќе се задржував на подебелиот материјал за топењето на двата материјали биде рамномерно, ќе го излијав и на апаратот за проверка не поминуваше оти сум заборавил некое дупче, а ваму садови под притисок.
Тежок браварски леб мајку им шефовску што ги кодошат работниците.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Старо само во ебање ти е умот...
.
колега сум имал јас на форумов-браво
Што прочитав не ми се верува, па ова и женами секојдневно ми го вели.
е за вертикално стварно треба да си мајсториште(добро извини ама малку ја свртев на хумор,ама може и тоа да е кај некој)
јас многу сум сакал да заварувам,па и сега нема ден да не уклучам апарат дома-во подрум.
А на работа ми се лупеле рацеве од цел ден варење. Е еее..некогаш имав и печка на карбит и сам си заварував со таа старудија.
 
Последно уредено:
2

~2A

Гостин
Се потсетив на наставничката по историја.
Пет-члената мафија што седевме назад редовно си имавме кецови во текот на годината, ме фати на око и ме изнесе пред табла пред сите, за да ми одржи лекција како никогаш нема да ми ја попрај оценка и дека ќе ме прати на полагање и ми нагласи дека тоа ќе и било првпат во својата кариера.

Само што издржав да не запалачам, like a baby.

Во следните 2 недели, пошто одговаравме на цели теми, секоја лекција детално.
Што е најбитно успеав да стигнам до 4ка.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Не те бива за свирки, не те бива за суви сливи, не те бива за курац.

Татко ми ми викаше оти не ме бивало за работа, па кога бев за америка имаше денови кога рмбав по 17 саати, нон стоп на нога.
Исто ми викаше оти никогаш нема да научам да возам, а имало денови и кога сум возел по 15 саати што ги побива и двете тези. :)
 

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.021
Кога полагав за кола, вториот пат ми го отекоа со тоа колку лошо сум возел, не ме бивало за кола, демек 1от пат многу подобро сум возел(па зш ме бутнале?)арно положив од 2ра.. пошо 3от пат ќе се спремав за камиказа. :sneaky:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Nekad mislam deka za se me biva, nekad deka za nishto.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ne me biduva za kopanje :D

Sent from my Samsung Galaxy S3 using Tapatalk
 
Член од
3 ноември 2013
Мислења
78
Поени од реакции
126
мање више.. Ме бива за умствени, административни раб, уметност коа сакам, али обично ЗА НИШТО.. Пошо ме боли цеф често за све.. Па.. Не дека не ме бива само не се ни трудам.. А реално најреално не ме бива за пеење ама ИЧ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom