"Не си ја играл играта" ако не...

Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Не си играл WOW ако не си просел на почеток во Stormwind..

Не си играл WOW ако на Warsong не си ги штекал на местото на раѓање.

Не си играл WOW ако си немал секс во играта.

Не си играл WOW ако не сте се собрале неколку рајда и сте ги пустошеле градовите на непријателот.

Не си играл ГТА ако не си идел во стриптиз клубови и ако не си носел курва во грмушка.

Не си играл ГТА ако не си влегол со полициска кола во полициската станица во Лос Сантос.

Не си играл ГТА ако не си пробувал да украдеш воз.

Не си играл ГТА доколку не ги знаеш шифрите и во сон да те прашат.

Не си играл Кантер ако на другарот си му рекол само со ножеви па на крај да го заебеш и да го скинеш со оружје.

Не си играл Кантер ако не си штекал во вентилација на асаут.

Не си играл ДОТА ако на Гарена не ти испаднал прстот за да влезеш во соба.

Не си играл ДОТА ако не си гасел нет за да имаш доказ да не те бануват кога ќе ливнеш.

Не си играл Еуро Трак Симулатор ако не ти здосадило и си решил да маваш возила во спротивна насока.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не си играл Фудбал Менаџер ако не си влегол со друг менаџер во Реал, ПСЖ, Сити и да си го откупиш својот најслаб играч за 436634634634 милиони евра а за возврат да си се почастиш со нешто јако од тој тим.

Јеби га.
 
T

Torchyrus

Гостин
Не си играл Fifa Manager 2006, ако на почетокот на кариерата не си го смалувал капацитетот на стадионот за да направиш многу милиони
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Не си играл ГТА ако не си возел такси.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Не си играл DOTA ако не си се карал кој да оди мид, па сте ошле двајца, па сте губеле левели, па си молел за SHARE, па те гњавеле да го апгрејдираш курирот..

 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Пред некое време прв пат слушнав дека Кадилакс енд Дајносаурс ја викаат Мустафа.
Ја пред некое време слушнав дека Мустафа ја викаат Кадилакс енд Дајносаурс :D
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.952
Пред некое време прв пат слушнав дека Кадилакс енд Дајносаурс ја викаат Мустафа.
Јас пак мислев дека само кај мене во маало ја викаат Мустафа, со оглед дека пораснав меѓу Талибани, па си мислев дека ете, Мустафа е од нивните па затоа така си ја викаат. После кога малку пораснав сфатив дека и во другите маала ја викаат така, зашто Мустафа беше најјак во играта. Со текот на времето ми остана во навика да си ја викам така, зашто секако е попрактично за изговарање во меѓусебната комуникација од кедилакс ен дајносаурс.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.070
Поени од реакции
11.048
Ne si igral football manager ako ne si probal nekoj selski tim da go napravis najak vo svet.
Ne si igral fifa/nba ako ne si kreiral igrac so tvoe ime i prezime i so maximalni ocenki.
Ne si igral red alert ako ne si napravil milionska vojska pred da go napadnes protivnikot koj se turka so 3 prizmi
Ne si igral football manager ako ne si snimil pred igrane na biten mec, so cel da preigras ako ne pobedis
Ne si igral cs ako ne si pravel rafali vo vozduh posle pobedena partija
Ne si igral igral f1 i slicni trkacki igri ako ne si se zdrvil vo neshto na poslednata krivina od trkata
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Не си играл Фудбал Менаџер ако не си влегол со друг менаџер во Реал, ПСЖ, Сити и да си го откупиш својот најслаб играч за 436634634634 милиони евра а за возврат да си се почастиш со нешто јако од тој тим.

Јеби га.
Мојата верзија на ова е да ја ујачам македонската лига. :D

Пример:
Нема веза со кој клуб ти играш, битно да е богат клуб, Реал еве нели.
Идеш нов менаџер, одбираш македонски клуб. Им ги купуваш тројцата најдебилни играчи за по 5 милиони евра. Со тие 15 милиони ги купувам најдобрите играчи кои би дошле у клубот, рецимо Работнички.
Даваш отказ од тој клуб, т.е. правиш retire.
Правиш старо/нов менаџер и влагаш у друг македонски клуб кој се има квалификувано за Европа.
Во случај некој клуб од овие да ги помине квалификациите и се падне у група со клубови кои ти се во playable лигите, одлично!
На пример Тетекс се паѓа у група со Валенсија, Штудгарт и шкљ рандом клуб. Тебе Шпанија и Германија ти се ставени ко одбрани лиги. Правиш нов менаџер, влагаш у Валенсија и Штудгарт 5 дена пред да играат утакмици со македонскиот клуб.
Што правиш? Ставаш младинци да играат на текмата у некоја лузерска формација. Во меѓувреме со „твојот вистински јузер“ им ги купуваш суперталентите на Валенсија и Штудгарт за минмална сума.
Две муви со еден удар.

После 2-3 сезони македонската прва лига е на ниво на руската и во топ 10. Лидери во регионот. Seoski Џаро Мамиќ.

Секако, полесен начин е со едиторот, да не кажам дека коа почињам со македонски клуб местам од лигава да идат првите 2 директно у ЛШ а 3 у ЛЕ, и им ставам буџети од десетици милиони евра. :icon_lol:

Извинете за делумен оф топик. :icon_mrgr:
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Не си ја играл ФАРМАТА на фб. ако целта не ти била да ја купиш големата вила.
Не си ја играл ФАРМАТА на фб, ако безброј пати си заборавил да си го собереш зеленчукот.
Не си ја играл ФАРМАТА на фб. ако не си испраќал подароци со другарите/ките.
Не си ја играл ФАРМАТА на фб, ако не си ја терал сестра ти/брат ти да ти го собере зеленчукот.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
Не си ја играл ФАРМАТА на фб. ако целта не ти била да ја купиш големата вила.
Не си ја играл ФАРМАТА на фб, ако безброј пати си заборавил да си го собереш зеленчукот.
Не си ја играл ФАРМАТА на фб. ако не си испраќал подароци со другарите/ките.
Не си ја играл ФАРМАТА на фб, ако не си ја терал сестра ти/брат ти да ти го собере зеленчукот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom