Нешто од срце

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 1261.jpg Picture 1260.jpg Picture 1262.jpg О Д С Р Ц Е
Јас никогаш не фрлам во контејнер, сув леб или коски или нешто друго што може
да ги искористат птиците или мачките и кучињата. Овде им истурив едно кесе гриз.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Префрлено во Хуманитарни акции и помош.
Да ви стане навика, не само еднаш! Сепак браво, дури и да е еднаш... :)
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Све фино убаво и хумано да се помогне на некој на кој му е потребна помош а фитбек да ти врати со насмевка и да видиш во очите радост и среќа барем според мене бесценето ама да се снимаш што како правиш и да ставаш на интенрнет некако не ми е логично или сакаш да бидеш популарен во смисла лелле гледај ме помогнав или пак да разбудиш свест кај другите не знам.Мојата опција е секогаш анонимен во смисла нема потреба од камера или пак медиумска пажња.
 
П

Паган-др

Гостин
Знаете на тие што им помогнаа колку им мења дали овие се снимале или не?

Ич.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Ја гледаме Америка па ајде и ние, немам ништо против вакви акции, баш се добронамерни и хуманитарни ама ова е само лажна фарса која што го окупира јутјуб со вакви видеа, не знам што очекуваат овие на видеово дека ќе постигнат со ова.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.399
Правите хуманитарци не се желни за внимание и не се снимаат за ЈуТјуб.
Апла очигледно attention whores.

Не дека имам нешто против тоа што прават, сакањето да се покаже пред други луѓе тоа и желбата да ги тапкаат по рамо - Еј брао брат, си направил ова она. Шо требаше, Бил Гејтс слики да става од чекови на Инстаграм?

Хуманоста не си ја покажуваш сам, други те фалат.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Правите хуманитарци не се желни за внимание и не се снимаат за ЈуТјуб.
Апла очигледно attention whores.

Не дека имам нешто против тоа што прават, сакањето да се покаже пред други луѓе тоа и желбата да ги тапкаат по рамо - Еј брао брат, си направил ова она. Шо требаше, Бил Гејтс слики да става од чекови на Инстаграм?

Хуманоста не си ја покажуваш сам, други те фалат.
Може пробуваат да пренесат порака за другите?
 
A

AnFem

Гостин
Не сакам да мрчам, ама страшно ме иритира кога се снимаат при правењето на овие акции. „Гледајте не` колку сме фини и хумани!“
За твоите дела треба да зборуваат другите, не сам да си раскажуваш.
Активностите од оваков тип не се ни први, ни последни, така да нема потреба од толку пресеравање.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ај вака.

Што е подобро,

1. Некој да подели храна и да направи добро дело, но притоа да сними клип од тоа и да се "пофали"

2. Да не снима клип, а да не даде ништо?

3. Да не сними клип, а да го направи истото дело?




За мене, под број 2 е најлошата варијанта, да 3 е најдобра, но со самото тоа што 1 е далеку подобора опција од 2 мене не ми пречи воопшто. Кога ќе поклони некој милион долари, нема ли на телевизја за тоа? не ли се збори во медиумите? добрата страна, на далеку ја надминува негативната од ваквите иницијативи, така да малце со усул кога се осудува. Како и да гледаме, пак гладните, и сирмоашните имаат бенефит од тоа, тој момент за мене е најбитен.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.399
Кога ќе поклони некој милион долари, нема ли на телевизја за тоа? не ли се збори во медиумите?

У старт си грешка, ја не реков НИКОЈ да не дава и дека тоа е лоша работа, ама со цитатов ти си ја пишуваш третата точка, а не првата. Нормално дека ќе го има по медиуми, ама различно е да те даваат по медиуми, а не да сам да се снимаш додека ги даваш тие пари.
 
A

AnFem

Гостин
Македонска работа, одма да се кења. :toe:
Не е така! Никој не кења за акцијата, туку за делот околу снимањето. Акцијата е супер и ја поддржувам, но со снимањето добиваат минуси.
Си имам право да критикувам и да кажам што не ми е ок, нели? Зошто одма го препишуваш тоа на менталитетот?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.648
Не е така! Никој не кења за акцијата, туку за делот околу снимањето. Акцијата е супер и ја поддржувам, но со снимањето добиваат минуси.
Си имам право да критикувам и да кажам што не ми е ок, нели? Зошто одма го препишуваш тоа на менталитетот?

Кажа немакедонката. : P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom