Нехигиена и запоставеност во врска/брак

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.885
Vo svetov pocna vselenski turizam a ovde na forumov ke se diskutira dali nekoja se depilirala, smrdela ili kosata ne ja izmila:facepalm:
Sekoj covek ima svoj poseben miris, taka da ne bi diskutirala za toa, a posebno koga se hormoni vo prasanje...vsusnost site ste ucele, umni deca ste.
Koga se vrakame od rabota na ovie 42 stepeni, vo avtobus ke se spotne od glava do peti i najcistata zena ili maz.
Тетке си ја утнала темата малку.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Licna higiena e pozelno sekoj da vodi.

Ako ti znaci taa licnost, pomogni i razgovaraj so nea, smrdeata ne e sekogas od zapostavenost ima medicinski pricini.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
567
Поени од реакции
975
Знам дека има теми за лична хигиена, секс хигиена, ама сакам да правам муабет за друго, ме интересираат мислења зошто сакам да знам зошто, дали е причина за неверства и слично.
Секојдневно гледам мажени жени со влакнести нозе, со чорапа и јадранка, мрсна коса и испуштени стомаци, изеден пола лак од нокти, некое старско парче елече или скинато блузиче и секој ден се движат така пред влез, до продавница, шетаат со децата. А и многу пријатели после раскин зборат дека бившите не воделе хигиена... Исто и мажи. А пред да влезат во долга врска или брак, средени, дотерани, намирисани, со фризурче.. Зошто се дешава ова и дали ова можеби е една од причините за неверство?

Во врска сте, до уши заљубени, тој или таа е вашата сродна душа, ама му смрди здивот. Кога имате секс непријатна миризба доаѓа од таму доле, хигиената воопшто не е запазена, мириса на пот, рацете и нозете врколак, смрдат чорапите.. Не мора да е се заедно, доволно е само едно нешто од примерите и не само еднаш два пати, се случува нели, него многу често, скоро секогаш. А друго ви е се погодено. Муабет, исти интереси, музика, филмови, уживате во друштвото. Единствена маана е ова. Како ќе реагирате? Дали некако од околу ќе почнете муабет на таа тема, дали ќе останете со таа личност но ќе барате нешто на страна, или воопшто не ви е гад од личноста што ја сакате?

Јас во средно ептен бев загреана за еден менаџер демек во вулкан :ROFLMAO: ептен згоден, сите трчаа по него, пола година го бркав идев поради него таму и конечно една вечер се смувавме. Здивот му мирисаше на умрено маче, ама ај си реков пиел, жеден поради тоа е. И демек почнавме врска, секогаш кога се гледавме се полошо и полошо му мирисаше и толку крај, ќе исповратев се ако останев со него. Не можам да поднесам туѓа нехигиена макар ептен да ја сакам таа личност. Секундарно престанува љубовта.
Мирис од доле?? Недепилирани раце? Па до кај со овие затуцани стандарди...

Абе жена само да слушнам да прдне одма истиот ден развод и ѝ ги фрлам парталите од дома.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.166
Поени од реакции
8.800
Vo svetov pocna vselenski turizam a ovde na forumov ke se diskutira dali nekoja se depilirala, smrdela ili kosata ne ja izmila:facepalm:
Sekoj covek ima svoj poseben miris, taka da ne bi diskutirala za toa, a posebno koga se hormoni vo prasanje...vsusnost site ste ucele, umni deca ste.
Koga se vrakame od rabota na ovie 42 stepeni, vo avtobus ke se spotne od glava do peti i najcistata zena ili maz.
Не би дискутирала, ама дискутираш.
Темата не е да дискутираме дали некоја смрдела или не измила коса, муабетот е сосема друг.
Иди сега пишувај си во вселенски туризам и поти се по автобуси, остави не нас да збориме за спотнати мишки. Не мора секаде да те има.
Автоматски споено мислење:

Мирис од доле?? Недепилирани раце? Па до кај со овие затуцани стандарди...

Абе жена само да слушнам да прдне одма истиот ден развод и ѝ ги фрлам парталите од дома.
Знаеш колку жени има што не водат хигиена таму долу? Ќе се изненадиш да дознаеш.
Обично после раскин кажуваат машките, и секогаш кога ќе сум прашала што е проблем за раскин, ова било една од причините. На некои па не им смета.
Една бивша другарка, летно време беше фустанче носеше и седевме на земја, стана и се наведна да земе нешто, смрдеата никогаш нема да ја заборавам. Јас си заминав и дојде дечко и.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Па затоа пишува запоставеност, тоа ти е кога нозете и мишките ти се со влакна, кога носиш чорапа со јадранка, не водиш грижа за такви работи. И хигиена како мрсна коса, небањата, смрдеа, пот, миризби од долу и тн..
Нема шанса некој да ме убеди дека е нормално тоа за една жена зошто немала време од деца и обврски.
Малу си со стереотипи Хоупќе. Успори мало.

Што правиме со медицински состојби ко прекумерно потење? Се тушираш, се облакаш, излегуваш пред зграда и веќе си препотен.

Или со медицински состојби кај што имаш премногу првут, а нема лек со кој засекогаш би го решил тој проблем. Што треба тие луѓе да направат, да се обесат, за ти да се осеќаш поубаво?

Не секогаш сè е како што изгледа од страна.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
638
Поени од реакции
1.741
Купувам бурек во една пекара и ми наплаќа едно капка девојче, од оние што одма дома би го носел :love:

По некој ден исто купувам, истата девојка, со засукани ракави ми враќа кусур...подлактицата од раката влакно до влакно :confused:
Аутоматски изгубив желба за носење дома.:D
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Знаеш колку жени има што не водат хигиена таму долу? Ќе се изненадиш да дознаеш.
Обично после раскин кажуваат машките, и секогаш кога ќе сум прашала што е проблем за раскин, ова било една од причините. На некои па не им смета.
Една бивша другарка, летно време беше фустанче носеше и седевме на земја, стана и се наведна да земе нешто, смрдеата никогаш нема да ја заборавам. Јас си заминав и дојде дечко и.
Toa e veke medicinski problem, SPB. Mozno e i od decko i da i e.
Sekoja zena ako redovno se tushira go nema toj problem.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.166
Поени од реакции
8.800
Кој сака да се инаети и да се рчка, еве ќе најде нешто, ќе изврти муабети и ќе излезе сосема четврто нешто од целта на темата. Никој не прави муабет за медицински состојби, ако ти се бањаш нон стоп и се потиш сигурно дека нема да корниш до 3 улици. Првут не спомнав мислам, за здивот се согласувам, но мене ми е гадно, а за немиење на гениталиите нема медицински состојби, едноставно е неводење хигиена.

И, прашањето, еве по стоти пат, е како би реагирале кога партнерот не води лична хигиена, значи без никакви медицински состојби, едноставно не се бања, не се мие заби, не се грижи за себе. И зошто повеќето луѓе се запоставуваат во долги врски и бракови.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.166
Поени од реакции
8.800
Toa e veke medicinski problem, SPB. Mozno e i od decko i da i e.
Sekoja zena ako redovno se tushira go nema toj problem.
Така де, на страна медицинските проблеми, муабет е строго за неводење хиигиена. Значи миризба од небањање.
Автоматски споено мислење:
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.034
Поени од реакции
10.247
Настрана медицинските причини за прекумерно потење, сакам да разграничам една работа. Имањето влакна на рацете и нозете јас лично не го поврзувам со нехигиена, туку со неуредност. И тука не зборам за подраснати влалкненца онака од по две недели (иако ова е индивидуално и зависи пред се од самата личност) туку за саглам израснати влакна кај женско. Баш пред некое време дискутирав со некои пријателки на темава со поприлично радикални феминистички ставови и сите беа во стилот, ако сакам нема да се депилирам и ќе облечам фустан и салонки и скроз океј ќе биде. Демек, штом можат мажите, можат и жените. Абе да, ако сакаат можат, ама неуредно ми е мене и невкусно. А инаку сите се средени, издепилирани, мазни....само на муабет се силни.
Ок, има жени кои и немаат некоја екстремно изразена влакнетост, башка тоа плави нежни бебешки влакненца па може и да не се забележува, ама има некои со црни, долги, густи....и замисли на тоа фустан и салонки. :unsure:

Не сакам влакна кај мене и невкусно ми е да гледам жени со долги и густи влакна.

За мажите немам некои преференци по прашање на влакнетост, само да мириса убаво.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Па првенствено се бањаш поради себе, не поради некој друг. Мене ме чуди зошто го вбројувате депилирањето во хигиена? И не знам зошто очекувате секоја девојка да се депилира? Многу се грозат од недепилирани раце кај девојка, сум среќавал многу такви машки и ми било чудно. Лично е правото дали некој сака да се депилира или не. Без разлика дали е женско или машко. За основна и дентална хигиена се согласувам дека секој треба да си води грижа.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Значи долга врска и брак. Запоставеност во долга врска и брак. Шо ми е гајле некој рандом лик таму што бил мрсен? Правам муабет за партнерот, после долга врска се запоставува и што понатаму?
Не можам да ти објаснувам веќе навистина.
... лично искуство?:(
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Кој ти зборува бе дете дали ти си бил мрсен или запотен? Не можеш да сфатиш сеуште што е прашањето?
Значи долга врска и брак. Запоставеност во долга врска и брак. Шо ми е гајле некој рандом лик таму што бил мрсен? Правам муабет за партнерот, после долга врска се запоставува и што понатаму?
Не можам да ти објаснувам веќе навистина. А за потта можеш стикче или дездоранс да користиш, нема така да мирисаш, а за мрсната коса имаш шампони што помагаат. Исто и за првут.
До одреден степен те разбирам и се согласувам. Така за оралната хигиена и за капењето се согласувам, но лично сметам дека, како машко, нема потреба да се депилирам (гледам дека и ова е одреден тренд) или бричам на одредени места (пр.нозете). До душа не сум ни влакнест нешто, ама сепак тоа е мојот став. Затоа тешко е да се разграничи несреденост од нехигиена.

Никој, чак ни Говинда, не сака несредени женски.

Инаку има начини на изнуда за водење хигиена. Првиот е секс под туш, а вториот е спиење на кауч. Верувај дека секој после 2-3 ноќи ќе ги повлече трупите, ќе потпише капитулација, ќе се среди и ќе те изнесе на вечера. :D
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Како знаеш дека е од запоставеност? Си ги прашала? Не ти се верува дека може некој да води хигиена, ама по 10 минути пеш да труе на пот?
Познавам луѓе што и под сенка се потата но не трујат на километар.
Генерално ако ти се истушираш пред да искочиш и да се испотиш од топлото пак нема да труеш. Ама ти ако се бањаш само во првата недела во месецот тогаш и под клима да седиш ќе си труеш.

Никогаш нема да го забораам чичето што се качи на зелен пазар у бус, цел автобус го усмрде на "умрено". Рачунај тука +40 у 2 по пладне сите се потевме, јбг без клима, ама чичево господ здравје да му даде не отру. На очи штипеше... е тоа ти е поим за нехигиена.
Од тогаш мразам автобуси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom