Unsolved Mysteries

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29

Мора да се сеќавате на оваа емисија, порано ја емитуваа на Сител. Една од најдобрите американски ТВ серии што сум ги гледал, иако малце е морничава, а особено музиката. Емисијата почна да се емитува во 1987 година и беше многу популарна во САД во периодот 1987-1993 година. Инаку Нерешени Мистерии се емитуваше до 2003 година, кога умре водителот на емисијата, познатиот глумец Роберт Стек. Потоа емисијата паузираше 5 години и се пројави идејата да се дава повторно, така што на крајот на 2008 година, под капа на Spike TV, продолжува серијалот на Нерешени Мистерии, а водител е Денис Фарина. Но, засега сеуште ги даваат случаевите од претходните серијали.

www.unsolved.com

http://video.google.com/videoplay?docid=8958368783858894848&ei=rSqxSd_CCMHC-AbSzvmIBA&q=unsolved+mysteries+clips&emb=1
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Ејј, омилената моја серија!:vozbud:
Како мал секогаш ја гледав.Ми беше страв од музиката, а толку ме тргаше да ја гледам:)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Ја обожавав и јас како мала, дај кажете некои епизоди ако ви текнува на мистериите
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Имам гледано неколку емисии,многу несакав таков тип на емисии бидејки бев мал ама сега по цел ден гледам...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Една од моите најомилени емисии, со нетрпение сум чекала да почне да видам какви случаеви ќе има!:pipi:
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
Многу добра серија, една од неколкуте работи кој сум ги следел редовно на телевизија. Штета што веќе некое време не ја даваат на нашиве телевизии.
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Исто и јас многу ја сакав. Very creepy. :)

Дајте линкови ако имате од нови или стари епизоди за симнување.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Се сеќавам ја имаше емисијава секој петок, околу 23:00, бев мала ама важно седев до толку касно за да ја гледам. Интересна ми беше многу, некои случаеви до ден денес ми се останати во глава. Имаше доста страшни и необјасниви случаи, како на пример некои духови што се појавувале, на пример таа фамилијата во која откако починала бабата почнале чудни работи во куќата да се случуваат. Ме потресуваа многу и случаите од типот на изгубен брат - сестра, изгубена љубов и слично, но тие често завршуваа со хепи ендинг :)

Но, најмногу ме нервираше кога на крајот од претставувањето на случајот ќе кажеа: Тhis case has been solved. Watch for an update in the future episodes. Moраше да ги гледаш и наредните епизоди ако сакаш да ја дознаеш разврската на случајот.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Како копиљ не пропуштав ни епизода. Водителот со мантилот како збори по мрачни места ми е одма како слика кога ке го слушнам насловот на емисијата. Имаше епизоди со духови кои ме воодешуваа но и епизоди за изгубени брача и сестре кои не ми беа интересни. Најмногу ја запаметив епизодата со духот на детето во една куќа кои си играло со топка со удирање по ѕидот како живо и после од кога умрело се слушало удари по истиот ѕид. Сепак интересно и сакам пак да ги гледам!!
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Одлична емисија.Нешто како документарна верзија на Досиеа Икс.
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Ја имам гледано порано, многу интересна...него сега каде се емитува ?
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
леле пораснавме со оваа емисија...најинтересното беше што у основно сами дури пробувавме да решиме некој случај:tapp:!!!закон емисија!!!сакам пак да ја даваат!!
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Колку ја гледав брееее... Роберт Стак и тој негов глас - незаменливо!
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Обожавав да ја гледам емисијава како мал. И покрај тоа што ми беше језива секоја епизода едвај чекав да започне да видам некоја нова мистерија.:tv:
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Стално ги гледаав. До пред пола година имаше и репризи на Интел( локална телевизија) мислам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom