Непристоен предлог ...

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Се сетив на филмот, кој претерано ми се свиѓа, од таму идејава :lol:
Е па ајде да видиме кој има г'з, да прифати еден таков непристоен предлог?
За тие што не го гледале филмов, (не верувам дека има такви ама сепак) замислете дека имате партнер што претерано го сакате ... одите на патување и таму некој од страна ви дава непристоен предлог да помине една вечер со вашиот партнер за милион долари (мислам дека беше таа цифра ама не е битно така нека е тука :) )... е сега во филмот двајцата се во финансиска криза ... така замислете и вие, за да е појака ситуацијата :lol: :lol: :P
 
S

Svetovid

Гостин
divine напиша:
Се сетив на филмот, кој претерано ми се свиѓа, од таму идејава :lol:
Е па ајде да видиме кој има г'з, да прифати еден таков непристоен предлог?
За тие што не го гледале филмов, (не верувам дека има такви ама сепак) замислете дека имате партнер што претерано го сакате ... одите на патување и таму некој од страна ви дава непристоен предлог да помине една вечер со вашиот партнер за милион долари (мислам дека беше таа цифра ама не е битно така нека е тука :) )... е сега во филмот двајцата се во финансиска криза ... така замислете и вие, за да е појака ситуацијата :lol: :lol: :P
Ima eden vic, nekoi se kolnat deka bilo vistina. Drugarot ja prashuva drugarkata: "Ti ma bi se izebala so nekogo za milion dolari?" Ovaa mu odgovara" "Pfff, bez razmisluvanje!" A dechkovo pak i vika: "A so mene bi se izebala za deset dolari?" Malava: "Eheeeej sho mislish ti be, sho sum ja?" Dechkovo: "Abe sho si ti vekje ustanovivme, sega samo se cenkame!" :lol: :lol: :lol: Hahahahaa super vic, negoooo site nie imame cena! Toa imav ja, se nadevam nema nekoj(a) kamenjar(ka) pa da mi se zakachi i za ova sho go napishav!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Како бе тоа имаше? Ај поштеди ме од мислење што си сакал да кажеш и подобјасни? Ако сакаш се разбира :lol: :wink:
Дека цена си имаме сите да, ама на таква ситуација, значи дали еве конкретно ти би ја позајмил жена ти?
 
S

Svetovid

Гостин
divine напиша:
Како бе тоа имаше? Ај поштеди ме од мислење што си сакал да кажеш и подобјасни? Ако сакаш се разбира :lol: :wink:
Дека цена си имаме сите да, ама на таква ситуација, значи дали еве конкретно ти би ја позајмил жена ти?
Aaaaaaaaa ne! Toa shto se java ne se dava! Ja onaka opshto si kazhav deka site nie imame cena! Inaku , ako seriozno me prashuvash, nema sho ja da ja davam zhena mi. Ako ona saka, jas nitu mozham, nitu imam pravo da ja sprecham. E sea posle toa dali kje ostanam so nejze toa e drugo prashanje! Ustvari ushe odma kje ti kazham. Bye bye baby. Takov sum ja sho kje praish, ne prashtam takvi raboti.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Така бе Световид, тоа се бараше од тебе :lol: И јас не би прифатила да го позајмам па и дупло од тоа да се нуди ... нема пари што после таа вечер ќе вратат све во нормала, а да не збориме што ако испадне нешто повеќе меѓу нив двајца баш како на филмот ... не не нема шанси :lol: :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ја би прифатил, шо да не! И така некогаш има шанси да се случи, барем да се уновчи! :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Најдовте сите да зборите. дали вие ќе даете или нема?!!! А бе имате ли вие мозок, не е тоа ваша сопственост па да давате. Ако сакат, немате тука вие ништо да се прашувате, ќе бине, ако не сакаат нема. на партенрите е, како што за нас е до нас самите и никој друг.
Ако се дознае, не знам, јас не знам дали би останал со мојата или не. За тоа, ако се случи, тогаш. Дотогаш не знам.
А во скеој случај, она што не го знаеме, верувајте, не не боли и не ни пречи.
Како и да е, секој секогаш треба да мери со својјот аршин. како за другите, така и за себе и обратно.
Ако јас правам нешто и очекувам да не ми се налутат, тогаш очекувам и јас да не се налутам. Ако се лутат, тогаш или не треба да се прави или јебига, друм царски.

А за милион долари?? Кхммм.....не знам. Да ми понудат, тогаш ќе размислам што би рекол, ако ме праша. Ако реши амата, хмм...јебига. Отом потом!!
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Vicov na Svetovid me potseti na eden drug vic:
Mali Dzokica go prasuva tatko mu: "Tato, tato sto e paradoks?"
Tatko mu mu veli: "Idi prasaj ja babati dali ke se e*e za 100?."
Ide mali Dzokica kaj baba mu i ja prasuva: " Babo, babo, ke se e*es za 100??"
"Uuu vnucko, i za 50? ke se e*am" veli baba mu.
Ide mali Dzokica kaj tatko mu i mu kazuva.
Tatko mu mu veli: "Sega idi prasaj ja majka ti dali ke se e*i za 100?".
Mali Dzokica ja prasuva majka mu i taa mu veli: "Za 100? moze."
Pak se vraka kaj tatko mu i mu kazuva sto odgovorila majka mu. Tatko mu go praka kaj sestra mu: "Idi sega prasaj ja sestra ti dali ke se e*e za 100?".
Ide mali Dzokica kaj sestra mu i nea ja prasuva. Sestra mu mu veli: " Ma kakvi 100?, za 200? moze."
Doaga mali Dzokica kaj tatko mu i mu kazuva i tatko mu mu veli:
"Eeee, sine gledas, imame tri kurvi vo kuka a nemame pari leb da jademe, toa ti se vika PARADOKS".
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Дивајдер, абе секако дека ако сака партнерката ќе ти кидне со друг, ама конкретен пример ви дадов со филмот ... значи не неверство него ете, нешто за што треба двајца што се сакаат да одлучат, бидејќи и двајцата се во тешка финансиска криза ... и ако каже другиот НЕ ќе биде испоштован :lol: Незнам, некако само Мистичен ми изгледа искрен ...
А иначе, стритс оф даблин ... како ма сакаш да гледаш? Не мислиш дека после тоа ич нема да уживаш во парите? :lol: :lol: :wink:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Хипотетичка ситуација, која нема никаква врска со реалноста. Но..
Нема логика да не се прифати таков предлог. Очигледно се работи или за ненормален човек или за некој со премногу пари, штом е волен да даде толку пари за нешто кое може да го добие беспари.
И баш таа девојка ќе му падне во око и баш таа ќе сака да ја има.

Глупости. Ако се работи за ептен квалитетна девојка, нема што да бара таа во друштво со лузер, со кој пази, ќе одлучуваат заедно за тоа што таа евентуално би го направила и после ќе си ги делат парите.
Смешки.. :lol:
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Ако зборуваме реално,ако не се лажеме себеси и другите, факт е дека нема Човек што би му одолеал на милион долари,без разлика колку пари и да има.Сакам да кажам нема Човек кој не би му го позајмил партнерот на друг за милион долари.Освен ако е луд,а и се работи за една ноќ нели?па зошто да не? Гледајте од светлата страна,можеби кога нема да му дадете дозвола ќе оди и скришно ќе го направи тоа,а вие ќе си останете ем сами, ем без пари...Можеби ви звучи детски,ама така мислам јас :lol:
 
Член од
12 мај 2005
Мислења
289
Поени од реакции
11
ре-дивајн
Уживам кога партнерот е задоволен... без разлика дали со мене или со друг, така да би ми било задоволство да го гледам во таква ситуација, кога он е к**ва...
(сеапк зборувам теоретски)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Никола, ај пробај еднаш биди поедноставен ... колку ја тупиш не ми се верува ... ако е ова вака, тоа неможе да е така, зашто она вака, ама како сега вака лелеее .... Ако сакаш да кажеш нешто кажи не филозофирај на секоја општа секојдневна тема ... леле којзнае колку си ти комплициран уствари ...

AuRoRa напиша:
Ако зборуваме реално,ако не се лажеме себеси и другите, факт е дека нема Човек што би му одолеал на милион долари,без разлика колку пари и да има.Сакам да кажам нема Човек кој не би му го позајмил партнерот на друг за милион долари.Освен ако е луд,а и се работи за една ноќ нели?па зошто да не? Гледајте од светлата страна,можеби кога нема да му дадете дозвола ќе оди и скришно ќе го направи тоа,а вие ќе си останете ем сами, ем без пари...Можеби ви звучи детски,ама така мислам јас :lol:
Не звучи детски колку што звучи материјално :lol: Голема пара е да, ама јас не ставам пара над љубов ... но секој своето нели :lol: :wink:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Никола, ај пробај еднаш биди поедноставен ... колку ја тупиш не ми се верува ... ако е ова вака, тоа неможе да е така, зашто она вака, ама како сега вака лелеее .... Ако сакаш да кажеш нешто кажи не филозофирај на секоја општа секојдневна тема ... леле којзнае колку си ти комплициран уствари ...
Еве специјално за Дивајн, поедноставно.
ДА.
Предлогот е и повеќе од прифатлив.
:lol: :lol: :P :P :eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom