Неправилноста во родниот крај

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.655
Разгледувајќи ги неправилностите во Скопје решив да дојдам,во мојот роден крај Велес,да ВЕЛЕС!
Успеав да избегам на 2,3 дена од моите внуки и внуци кои што ми се се во животот, но ги жртвувам нив за да ги прикажам овие ужасни случки и настани.........


Најголем бодеж во срцево ми остави топилницата............... 2.jpg (едно од најужасните места во мојот ВЕЛЕС!.)

Ова е неизградениот театар,со години стои така, НЕ ЧЕПНАТ...... 3.jpg (но убав е,се надевам дека ќе ја даваат претставата, папукот на светот,мојата омилена, пред некое време објавив слика....)


После тоа поминав покрај стадионот (подобро ќе беше да не поминав) таму недостасува огромна крепа на цигли, да цигли! Дали е тоа направено намерно за да не се плаќа карта кога ќе се игра некој натпревар не знам,но ужасна глетка, се сеќавам кога дедо ми Митко играше за големиот фудбалски клуб БОРЕЦ!!! Како деца секогаш го гледавме и навивавме,со него беше и големиот Мито од којник,ретко кој го знае од вас, но прашајте ги вашите дедовци,
тие го знаат сигурно....... 1.png


И на крајот успеав некако да се качам на којник,одвај се качив со такси,и тој таксистот одма ме сети дека не сум од Велес и ме вртеше,ама после кога му раскажав дознавме дека сме во некаква врска,неговиот дедо и мојот дедо биле роднини......(но тоа беше единственото нешто кое што се случи тогаш,кога говидов којникот се запрепастив........ 4.jpg ....коцките беа ужасни!...) Не можев да се искачам од нив,во Скопје нема вака, таму се е рамно но овде е ужас, се прашувам каде се луѓето одговорни за ова??? Каде е тој градоначалник,зарем никој не гледа и не се жали?
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.884
I posle Cifliganec trljal race.... Pola Veles se nabuta tuka, drugata polovina se pakira.....
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.808
Поени од реакции
5.036
Многу е софистицирано ова за Анчо, ама имаш лајк за трудот. :)
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.655
Ете,уште една ТЕМА почната на ваш начин........
Порано се сеќавам како нашите пееа со љута ракија за тоа
како сакаат да имаат дуќан на којник, сега сваќам зошто
таа песна е заборавена,жално но вистинито во што
живеат нашите деца....!
И сосема заборавив,во мојата куќа каде што се родив и пораснав
во креденецот стоеше богатсво......уште една мелница за бибер....
кога ќе дојде ќерка ми ќе и речам да го среди проблемот...
нешто неможам да ја ставам сликата,подоцна ќе ја ставам во темата БИБЕР.
 

The Magus

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.316
Поени од реакции
10.448
That Awkward moment when Сунѓерот начекува шанса за ремет имало или немало основа...
 
M

Muranyi

Гостин
Самураи, исто како дедо Анчо да го читам, искрено. Смети аватар потхитно брате.
 
Член од
27 октомври 2013
Мислења
323
Поени од реакции
247
Гледајки ја темава ми иде некоја огромна желба да му купиме некое апаратче на Анчо. Едно Канонче со 16 мегапиксели :)

Ај да собереме сите заедно пари за апаратче. Шо велите?
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.006
Поени од реакции
3.316
Немаш наведено дека сега ќе се јави некој од сеирџиската компанија со коментар: АМАН БЕ АНЧО САМО ЈА ТУПИШ... и ќе соберит 20 и кусур лајкови.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Немаш наведено дека сега ќе се јави некој од сеирџиската компанија со коментар: АМАН БЕ АНЧО САМО ЈА ТУПИШ... и ќе соберит 20 и кусур лајкови.
И да знаеш дека е чичко анчо.Само он такви слики закачува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom