Неправедно обвинети

Член од
7 декември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Не, ќе седнам и ќе направам здрав, возрасен, асолен муабет.
da ke gi rascistis so partnerot muabeite i ke si se smirite i sto potoa drugarite celo vreme se zezaat na negova smetka i mu velat ostavi ja ne e zatebe. ti ne deka nema da i veruvas svesen si deka toa ne e tocno i sto treba da pravis so site da se ispoubies i na kraj ke ti pukne film i ke oteras sve u pm
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ако мене ми е мирна совеста, нема што многу да паѓам во несвест. Особено тоа што сум застанала да правам муабет со некое машко. Па другари имам, побогу. Ова дефинитвно личи на претерана љубомора. За среќа не сум имала таква ситуација, сите дечковци до сега, биле нормални, не биле љубоморни психопати па да ме обвинуваат за работи кои немаат допир со реалноста, ниту за работи кои знаат дека не би ги направила никогаш.
 
Член од
7 декември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Ако мене ми е мирна совеста, нема што многу да паѓам во несвест. Особено тоа што сум застанала да правам муабет со некое машко. Па другари имам, побогу. Ова дефинитвно личи на претерана љубомора. За среќа не сум имала таква ситуација, сите дечковци до сега, биле нормални, не биле љубоморни психопати па да ме обвинуваат за работи кои немаат допир со реалноста, ниту за работи кои знаат дека не би ги направила никогаш.
mene me strasno zamaarat muabeti i tocno e deka od niv pagam vo nesvest i mislam deka i poradi toa sum cesto tema na razgovor
 
M

marsovka

Гостин
da ke gi rascistis so partnerot muabeite i ke si se smirite i sto potoa drugarite celo vreme se zezaat na negova smetka i mu velat ostavi ja ne e zatebe. ti ne deka nema da i veruvas svesen si deka toa ne e tocno i sto treba da pravis so site da se ispoubies i na kraj ke ti pukne film i ke oteras sve u pm
И после жените вакви-такви и наталитет ни паѓал е па ни паѓа.

Он topic:тоа нема да прекине,ти го фрлиле пикот,ако дечко ти те сака и ти него селење единствена опција.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Има два типа на луѓе:

  • оние кои вараат
  • оние кои вараат ама се доволно паметни за да се дискретни и да никој не ги научи
Што знам, изгледа ти си во првите. И мене не ме убеди дека за џабе се сомнева дечкото ти (бившиот де). :))
 
M

marsovka

Гостин
Има два типа на луѓе:

  • оние кои вараат
  • оние кои вараат ама се доволно паметни за да се дискретни и да никој не ги научи
Што знам, изгледа ти си во првите. И мене не ме убеди дека за џабе се сомнева дечкото ти (бившиот де). :))
Од каде толку сигурна ?
Ти сигурно не си се соочила со деструктивноста на зборот за џабе не рекле јазикот коски нема а коски крши.
И сигурно не знаеш колку расипени луѓе има во светов и во државава и исто толку и наивни
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
ем претерано љубоморен ем може ја сака па ја преиспитува а и девојката изгледа погрешни впечатоци остава,треба повеке да внимава како се однесува,да не и дава повод на другите за озборување,доколку навистина го сака:wink:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Има два типа на луѓе:

  • оние кои вараат
  • оние кои вараат ама се доволно паметни за да се дискретни и да никој не ги научи
Што знам, изгледа ти си во првите. И мене не ме убеди дека за џабе се сомнева дечкото ти (бившиот де). :))
Премногу груба категоризација. Не изневеруваат сите луѓе. Не може така да ги генерализираш луѓето.
 
Член од
7 декември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Има два типа на луѓе:

  • оние кои вараат
  • оние кои вараат ама се доволно паметни за да се дискретни и да никој не ги научи
Што знам, изгледа ти си во првите. И мене не ме убеди дека за џабе се сомнева дечкото ти (бившиот де). :))
najmalu sum ovde za da te ubedam dali sum varala ili ne, a od takvi kako tebe se razocaruvaat muskive i neveruvaat vo zenski
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
mene vakvi raboti nikogas ne mi se slucuvale..nitu pa sum imala problemi vo vrskata so takvi tracevi ili lazni obvinuvanja:toe:
 

Ladies'_Man

Страхотен пич
Член од
31 декември 2008
Мислења
156
Поени од реакции
12
Хехехех ми се случило,ама моето објаснување одеше вака(виновен бев) :

-Ништо не се случило.Можеш да се нервираш до утре,ама исто ќе биде.
А и мислам дека нашата врска неможе да почива врз недоверба
-Да,ама другарка ми ми кажа...
-Ако другарка ти толку знае и разбира,нека она ти биде дечко.Јас не сум виновен и нема да се правдам.



И знаете што следува...секс за помирување...
:wink:
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
debilna rabota e toa iskreno..ama doverbata e ona sto ja drzi stabilna vrskata koga nema doverba dzabe e se..lugeto obvinuvaat(vo vrska)koga ne veruvaat vo partnerot,a mozebi zaso samiot toj so obvinuva naprail nekoe sranje pa si vika cekaj i ona/on da ne mi go prai toa :lud:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Првиот пат ќе објасниш дека нема врска,дека погрешно сватил,дека не си виновна.Ако се случи и втор,трет,четврти пат,одговарам потврдно и прашувам уште кој е на списокот,барем да ги знам,да знам со кого сум го изневерила:wink:На крај ќе свати дека е подобро да ти верува,одколку да си ја пука сам душата со глупави прашања.
Ми се има случено,првиот пат плачев обидувајќи да му докажам дека е во заблуда,а понатаму додавав само сол на манџата за да биде поинтересна приказната,сепак беа премногу едноставни за мој вкус,сакам подобар заплет,кога веќе сум главна улога:)Виде,невиде,си легна на брашното.
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
da ke gi rascistis so partnerot muabeite i ke si se smirite i sto potoa drugarite celo vreme se zezaat na negova smetka i mu velat ostavi ja ne e zatebe. ti ne deka nema da i veruvas svesen si deka toa ne e tocno i sto treba da pravis so site da se ispoubies i na kraj ke ti pukne film i ke oteras sve u pm
Јака констатација, демек ко ќе почнат да се вадат муабети за тебе или него крај на врската??? Епа совет, најди некој ко ти верува и не паѓа под влијание на другите ни на другарите.. Мене ми е глупа цела ситуација, ми личи на нешто недораснато...
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
21
Поени од реакции
1
Има два типа на луѓе:

  • оние кои вараат
  • оние кои вараат ама се доволно паметни за да се дискретни и да никој не ги научи
Што знам, изгледа ти си во првите. И мене не ме убеди дека за џабе се сомнева дечкото ти (бившиот де). :))
devojko sigurno i ti si edna od ovie sto vadaat muabeti pa zatoa i taka sudis:toe: ne e ubo toa sto go mislis i prais, treba da porabotis malku povise na karakterot da se sredis. od mene tolku pozdrav:baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom