Непопуларни филмски мислења

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Уште јас останав да не изгледам филм/документарец за вируси во време на корона.
И не ми е ни во план.
Не си бе, и јас неам изгледано. И не ми е во план.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Јас прв пат слушам од тебе дека некој друг гледал документарци за вируси за време на коронава. Зошто некој би го правел тоа побогу :ROFLMAO:
Иначе да не бидам скроз оф топик, Spotlight филмот е крајно оверрејтед и е умирачка од досада филм, не знам на која основа има 8.1 рејтинг. :notworthy:
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Dune 1984 е еден од најлошо режираните филмови во историјата...интересен концепт/приказна, очајна режија/глума.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Вчера ги гледав No country for old men и Fargo, еден по друг.
Првиов е најверојатно единствен филм од Коеновци што ми се допаднал, пред се зашто имаше интересни ликови, Бролин и Бардем беа одлични. Приказната држи во неизвесност, можеби не би му дала над 8ца, али барем не ме разочара.

Од друга страна, многу ми е жал за тој саат ипол што го потрошив на оверхајпнатиот и преценет Фарго. Искрено, и тоа саат ипол му беше многу, ептен досаден за толку краток филм. Повеќе ми личеше на комедија одошто на криминален, сериозен филм. Ко некаква глупа пародија на не ни толку интересна случка. Уште се смеам на сцената кога зеде плавиот да ја бута ногата со трупче накрај. И не ми е јасно како изведбата на Френсис вредела за оскар во случајов.

Едниот е солиден филм, а другиов е ѓубре. Единствено нешто што им е исто е она црното ковчеџе во кое си ги транспортираа парите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom