(Непознат) Приватен број / Unknown Number

Член од
6 јуни 2019
Мислења
8
Поени од реакции
15
Здраво ,
Би сакал да ве прашам ако некој знае да ми одговори како може и дали има начин да се открие приватен број. Мислам дека и на вас ви се има случено барем еднаш да ви се јавил некој и сте сакале да дознаете кој број е тоа . Јас сум слушнал дека во полиција може да се дознае бројот ама мислам и се плаќа ( не знам , ножеби и не е таму) .
Барав на Гоогле , Јутјуб ...
Само други работи излегуваат.
Исто така и на Плеј Сторе најдов една апликација , ама не ми дава да се симне , од коментарите што прочитав и таму се наплаќало , ама биле барем задоволни и го нашле бројот.

Фала ви ! :')
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.487
Поени од реакции
29.850
Здраво ,
Би сакал да ве прашам ако некој знае да ми одговори како може и дали има начин да се открие приватен број. Мислам дека и на вас ви се има случено барем еднаш да ви се јавил некој и сте сакале да дознаете кој број е тоа . Јас сум слушнал дека во полиција може да се дознае бројот ама мислам и се плаќа ( не знам , ножеби и не е таму) .
Барав на Гоогле , Јутјуб ...
Само други работи излегуваат.
Исто така и на Плеј Сторе најдов една апликација , ама не ми дава да се симне , од коментарите што прочитав и таму се наплаќало , ама биле барем задоволни и го нашле бројот.

Фала ви ! :')
Се јавуваш во мобилниот оператор и им кажуваш дека сакаш да ти се прикажуваат скриените броеви.
Услугата се плаќа (мислам некои 200 денари месечно). Следното вртење - бројот нема повеќе да биде скриен.
 

Govinda

Божански Магарац
Член од
20 април 2014
Мислења
3.618
Поени од реакции
3.965
Се јавуваш во мобилниот оператор и им кажуваш дека сакаш да ти се прикажуваат скриените броеви.
Услугата се плаќа (мислам некои 200 денари месечно). Следното вртење - бројот нема повеќе да биде скриен.
Зарем само со обично побарување ради 200 ден одма ке ти ја уклучат таа функција? :eek:
На мене лично не ми треба, ама се мислев дека тоа ако некој упорно ти досадува со барање па преку полиција да го откријат.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

The Wild Boy

лепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.317
Поени од реакции
630
Мислам дека не треба да се мачиш по оператори, да даваш пари и такви глупости.
Едноставно симињаш Security Master, идеш у опции кај Caller ID & Blocking, и после тоа правиш да не ти стигаат повици од приватни проеви.
Обично има луѓе што се зезаат и знаат да вртат дури и повеќе од еднаш, па затоа најарно така да ги откачиш еднаш за секогаш и веќе да не се замараш.
Се надевам дека ова помогна.
И btw, добредојде на форумот, уживај :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.923
Поени од реакции
28.585
Мислам дека не треба да се мачиш по оператори, да даваш пари и такви глупости.
Едноставно симињаш Security Master, идеш у опции кај Caller ID & Blocking, и после тоа правиш да не ти стигаат повици од приватни проеви.
Обично има луѓе што се зезаат и знаат да вртат дури и повеќе од еднаш, па затоа најарно така да ги откачиш еднаш за секогаш и веќе да не се замараш.
Се надевам дека ова помогна.
И btw, добредојде на форумот, уживај :)
Ova mladive za sve imaat app...

Screenshot_20190725_202237_com.huawei.systemmanager.jpg
 

The Wild Boy

лепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.317
Поени од реакции
630

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.487
Поени од реакции
29.850
Јас како што разбрав, он сака да дознае кој му врти - а не да го блокира :)
Оваа услуга се плаќа во оператор, да не речам, за ич пари месечно. МВР секако, се користи за други работи - доколку постои некакво вознемирување, закани и тн. Сигурно нема да пријавиш во полиција ако некој ти титнал 2-3 пати од скриен број, ниту пак они ќе покренат постапка. Затоа и постои оваа опција од операторот.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.276
Поени од реакции
1.487
Мислам дека не треба да се мачиш по оператори, да даваш пари и такви глупости.
Едноставно симињаш Security Master, идеш у опции кај Caller ID & Blocking, и после тоа правиш да не ти стигаат повици од приватни проеви.
Обично има луѓе што се зезаат и знаат да вртат дури и повеќе од еднаш, па затоа најарно така да ги откачиш еднаш за секогаш и веќе да не се замараш.
Се надевам дека ова помогна.
И btw, добредојде на форумот, уживај :)
Кажи му ја на премијеро
 

storm03m

А.К.А Комплексаш
Член од
9 јуни 2018
Мислења
315
Поени од реакции
334
Се јавуваш во мобилниот оператор и им кажуваш дека сакаш да ти се прикажуваат скриените броеви.
Услугата се плаќа (мислам некои 200 денари месечно). Следното вртење - бројот нема повеќе да биде скриен.
Private number можеш да го дознаеш исклучивио преку полиција со судски налог за декриптирање на бројот, а тоа што е опција од опраторите 200-250 денари идентификатор тоа е кога некој ти звони наместо да гледаш броеви 071/234-567 со таа опција ќе ти прикаже име на корисник, но не и корисник на private number.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.487
Поени од реакции
29.850
Private number можеш да го дознаеш исклучивио преку полиција со судски налог за декриптирање на бројот, а тоа што е опција од опраторите 200-250 денари идентификатор тоа е кога некој ти звони наместо да гледаш броеви 071/234-567 со таа опција ќе ти прикаже име на корисник, но не и корисник на private number.
Не, туку ако ти врти некој со скриен број (#31#) - ќе ги прикаже броевите. Не ме убедувај, сум работел во оператор и сум ја користел опцијата.
 
На врв Bottom