Неплатена фактура na AdWords (Google Ads) - последици?

Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Има ли некој, некакво познавање со ваков случај? Има некоја реклама што е направена од мој гмеил акаунт, за услуга на друго лице пред околу година дена и колку што гледам не е платена.

3 меила ми имаат стигнато од "Collections Manager | Access Credit Management Ltd " партнер на Гугл кој е задолжен (како што гледам) за вакви работи, да те информира па доколку е потребно и да те тужи:

to pursue Legal Proceedings for the recovery of the debt where you will be liable to pay interest and court fees.
Да си платам да не се глупирам или?
 
Член од
2 октомври 2015
Мислења
109
Поени од реакции
50
Која сума? Другар остана у минус на банкарска сметка некој 500-600 долари.. И ништо, ваљда не им се исплаќа да тужат за таа сума ама во твојов случај не знам... Да беше така лесно сите би користеле адвордс у минус и цело време нови акаунти со ВПН амааа... :D
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Која сума? Другар остана у минус на банкарска сметка некој 500-600 долари.. И ништо, ваљда не им се исплаќа да тужат за таа сума ама во твојов случај не знам... Да беше така лесно сите би користеле адвордс у минус и цело време нови акаунти со ВПН амааа... :D
Па си пишува дека ќе те тужат и сите судски трошоци ти ќе ги сносиш, си имаат таму доста вработени, ќе си одат по судови не се секирај... Замисли кои астрономски суми би биле судските трошоци.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.074
Поени од реакции
22.116
И да не е многу и да е многу ако сакат да го ебат ќе го ебат.

da da dusava ke mu ja zemat :pos:

kuso i jasno AKO ne zivees vo USA ili nekoja zapadna zemja kade moze da go prati na kredit biro i da ti go unisti kredit rejtingot i ako sumata e pod 20 000 dolari samo ke ti dosagaat i nisto drugo. e sega loso e ako profesionalno se zanimvas so marketing pa da ti stavat na nekoja crna lista i potoa nikoj da ne saka da sorabotuva so tebe ili kompanijata. ako ne te tangira nisto od ova ic ne se zamaraj

mali sumi ne brkaat... za da isprsti na biro vo aus kosta 20 dolari, za da otpocne bankrot 1000 a za se zamara so tuzba treba da znae deka pari ke zemi od tebe inace dzabe trosoci.

vo ovoj slucaj ne go brka ni ad words nego nekoj treti. ad words se otkazal i go prodal dolgot na agencija sto specijalizira povratok taka da osven dosaganje ako nema komercijalna logika da go brkaat sigurno nema
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom