Нема веќе да се емитуваат каналите на СпортКлуб во Македонија

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.359
Разбирам дека од штаб ви дале инструкции да ја запазите формата според која секогаш сте вие и Смирчевски во право, ама не мора да сте глупи при тоа .
Не може за пазарна нерегуларност да се буни некој што години наназад ужиива државно-спонзориран премолчен монопол на цел медиумски простор во МК. Нашите телевизии не се конкуренција една на друга, сите лапаат од иста јагма и ова го прават зошто нејќат да си признаат дека големите огласувачи како Т Хоме и Вип почнаа да се рекламираат на странските канали што погледани од нивните жалосни телевизии.
Како сакате вртете ја Смирчевски мора да се тепа , да му ја ебам таа уста посрана на пичка што му личи.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Пички како и секад, а има конкуренција - не можеме со нив, се откажуваме или пак ќе ги гасиме нив. Станете боље од нив па вас да ве гледаме бе!
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Не го прозивајте Брутус веќе на темава. Го влечи цел гнев на форумов. Сега гледам како е да ти дојде и кај тебе во подфорум. Страшно.
Засега забришав, следно ќе оди банирање од тема.
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
се јавив во т-хоум пошто имам пакет спорт + и ми рекоа по соопштението ќе ги исклучеле спорт клубовите, ама ќе направеле со што може да ги вратат.

еве што ми напишаа и на фејсбук по моето прашање MaxTV:

Здраво, бараме начин да ги исполниме барањата на АВМУ за да не дојде до исклучување и има голема шанса да не дојде до таму. Поздрав и имај убав ден
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Не го прозивајте Брутус веќе на темава. Го влечи цел гнев на форумов. Сега гледам како е да ти дојде и кај тебе во подфорум. Страшно.
Засега забришав, следно ќе оди банирање од тема.
+1 ти им викаш не ме цитирајте они па таа и паа таа ке ми објаснува како превод да имам дома :pos:

Sent from my Note 4 [SM-N910F]
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
СК со хрватски место српски коментатори, се сложувам. Овие србиве ги научивме веќе кој каков е за кој навива, дај да ги видиме хрватите, тие сигурно позагреани ќе бидат за шпанското првенство (заради Модриќ и Манџукиќ
 
Член од
28 октомври 2011
Мислења
119
Поени од реакции
84
+1 ти им викаш не ме цитирајте они па таа и паа таа ке ми објаснува како превод да имам дома :pos:

Sent from my Note 4 [SM-N910F]
Да те прашам нешто, тоа што пиша неколку страни поназад дека ке носат закон за сателитскиве, озбилно нешо или тролаш? Пошо не би ме зачудило ако направат нешто такво :facepalm:
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Да те прашам нешто, тоа што пиша неколку страни поназад дека ке носат закон за сателитскиве, озбилно нешо или тролаш? Пошо не би ме зачудило ако направат нешто такво :facepalm:
Го прочитав на друг форум највероватно е ке да е вистина пошто нели е ''нелегално"

Sent from my Note 4 [SM-N910F]
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.490
Поени од реакции
4.042
Напишав вчера ќе напишам пак, полнете џебовите камења, да дознаеме каде се наоѓа оваа агенција која не "штити" и да ја наполниме со камења внатре, друго нема.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
СК со хрватски место српски коментатори, се сложувам. Овие србиве ги научивме веќе кој каков е за кој навива, дај да ги видиме хрватите, тие сигурно позагреани ќе бидат за шпанското првенство (заради Модриќ и Манџукиќ
Па може да си наместиш кој коментатор сакаш, ама не беше на сите канали на СК.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Искрено, малце се блесави нашиве телевизии. Во ред е, разбирам дека треба да се промовира Македонска содржина (која не ја промовираат и воопшто не влече внимание ако е промовирана) и НЕКА СЕ ПАРТИСКИ ОПРЕДЕЛЕНИ.
Ама нека бидат барем со квалитетна содржина, зар и луѓето од “таа“ партија (не ја именувам) немаат свест дека луѓето ќе гледаат она што ќе им биде интересно и ќе плаќаат за истото. Ако Сител нуди поквалитетна програма, мене нема да ми треба FOX, AMC и слични...

Тоа исто како некој лошо да работи, ти го чуваш и го плаќаш зошто он работи лошо.
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
264
Поени од реакции
394
Не се секирајте што ќе ги укинат популарните канали по кабловскиве оператори...
За ваша среќа сеуште ќе може да гледате:

Неправда
Ајшен
Ѕвездите на Гранд
Белото Памукче
Мајки и ќерки
Судбината на една Зерда
итн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom