Нема веќе да се емитуваат каналите на СпортКлуб во Македонија

Член од
11 април 2013
Мислења
355
Поени од реакции
183
http://plusinfo.mk/vest/13101/fox-od-vecerva-se-vrakja-vo-makedonija-
Опа изгледа нешто и се договорија. Како јас разбрав ке гледам пакет за Англиско говорно подрачје, ваљда ке има македонски/српски превод и англиски реклами. И што мења ова, не ми е јасно какви глупави закони изгласуваат.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Не ме изненадува. И вака и така почнаа една по една програма да укинуваат. Ништо чудно ако не останеме само на неколку канали каде ќе се емитуваат исклучително турски серии.

:coffee:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.646
Поени од реакции
13.104
Значи им недостасува веќе материјал па си праат спинови колку да се замара народот (дали) ќе има канали. Проблемот е што на овие им е дадено секакво право тоа и да го контролираат, така да не би ме зачудило утре истото да го укинат само за да докажат дека се у право.
губат компас....
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Не сум сигурен сега со последниве измени во законот за хонорарци. Заинтересиран си? Ако си стварно заинтересирна да прашам мада да знаеш дека има ригорозни проверки и не можам ништо да ти ветам. И не очекувај еден куп пари. 500 денари за форум како кајгана е максимум. Пиши ми во ПП ако сакаш ќе средиме.
Уште чекам на одговорот за аналниот генг бенг. Би го оправдал или не?

Мислам, како етатист... :pos: Генг бенг во името на државата...
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
311
Поени од реакции
302
Уште чекам на одговорот за аналниот генг бенг. Би го оправдал или не?

Мислам, како етатист... :pos: Генг бенг во името на државата...
Тој мора да го оправда онлајн пошто е вработен во Единицата за брзо контрапостирање.
 

L.A

Член од
19 јануари 2014
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.019

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Странава е фејк
Овие ги имаат откупено правата за реклами на Спорт Клуб за Македонија од United Media, односно Спорт Клуб. Не е фејк.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Целта за ова исклучување е да се подигне рејтингот на одредени телевизии, а тоа автоматски би им значело и повеќе пари од реклами. Нормално, повеќе од гледачите на Спорт Клуб не следат македонски телевизии, но има одреден дел кој место Спорт Клуб, ќе вртат по нашите телевизии. Истото важи и за Фокс и за 24 kitchen.

Срамот и иронијата во целата работа е што три од петте најголеми телевизии, во своите програми имаат српски шоуа, кои кога одат во живо не се преведувани (делумно, секогаш има некој спикер кој кажува по 2-3 збора на паузи), но агенцијава го занемарува тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom