Немаат пари да го донесат загинатиот печалбар ОД ДАНСКА

Статус
Затворена за нови мислења.

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
На 12 Април во сообраќајна несреќа загина Лазо Велков од с. Зрновци Кочанско. И по еден месец неговото тело не е донесено во родниот крај поради тоа што фамилијата ги нема потребните 5000 евра за да го донесе во Македонија.
Погледнете ги статиите па сами оценете дали е вредно да се донира на оваа напатена фамилија.

Код:
[URL]http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=CC2AE49462C035439A84B715762D646C[/URL]
Код:
 [URL]http://www.kanal5.com.mk/ShowNews.aspx?ItemID=51999&mid=1500&tabId=1&tabindex=0[/URL]
Еве и жиро сметка за оние што сакаат да помогнат:

Велкова Станка
Ж-СМЕТКА:
240-1370131998-84
УНИ БАНКА

ВИ БЛАГОДАРИМЕ НА ПОДДРШКАТА
СО ПОЧИТ
ФАМИЛИЈА ВЕЛКОВИ ОД С. ЗРНОВЦИ КОЧАНИ


Порака до администарторите доколку сметате дека оваа тема не е на соодветно место преместете ја слободно!!
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
ставот си е на место.....Сам си е крив ај сеа нека го спасуват неговите..не да бара хелпови ....:back:



чувствата се во ред..... да да жално за семејството мое сочуство Xd


Како прво воопшто немало да дојде до сево ова ако човекот не заминал таму во потрага по подобар живот за него и за неговите најблиски.Значи се мачел и работел таму за да им овозможи нешто повеќе на неговите тука.
А инаку не верувам дека чувствата се во ред зошто човек кој што има чувства не би го кажал тоа што ти го кажа без разлика колку и да си се придржува до тоа што претходно го кажал.Така да...:toe:
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Сигурно човекот немал пари па отишол на печалба во Данска.
Жално за човекот и семејството.
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
Како прво воопшто немало да дојде до сево ова ако човекот не заминал таму во потрага по подобар живот за него и за неговите најблиски.Значи се мачел и работел таму за да им овозможи нешто повеќе на неговите тука.
А инаку не верувам дека чувствата се во ред зошто човек кој што има чувства не би го кажал тоа што ти го кажа без разлика колку и да си се придржува до тоа што претходно го кажал.Така да...:toe:

Ми се допаѓа твојот младилачки дипломатски одговор...инаку работа може да се најде и тука и со тие пари што ќе ги добива ќе ги храни и децата на комшијата ..ај терајте работа толку од мене
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
На 12 Април во сообраќајна несреќа загина Лазо Велков од с. Зрновци Кочанско. И по еден месец неговото тело не е донесено во родниот крај поради тоа што фамилијата ги нема потребните 5000 евра за да го донесе во Македонија.
Погледнете ги статиите па сами оценете дали е вредно да се донира на оваа напатена фамилија.

Код:
[URL]http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=CC2AE49462C035439A84B715762D646C[/URL]
Код:
 [URL]http://www.kanal5.com.mk/ShowNews.aspx?ItemID=51999&mid=1500&tabId=1&tabindex=0[/URL]
Еве и жиро сметка за оние што сакаат да помогнат:

Велкова Станка
Ж-СМЕТКА:
240-1370131998-84
УНИ БАНКА

ВИ БЛАГОДАРИМЕ НА ПОДДРШКАТА
СО ПОЧИТ
ФАМИЛИЈА ВЕЛКОВИ ОД С. ЗРНОВЦИ КОЧАНИ


Порака до администарторите доколку сметате дека оваа тема не е на соодветно место преместете ја слободно!!
Дали не знаеш можеби колку време бил на работа во Данска и дали случајно нема самиот заштедено нешто во некоја банка. До колку има, не можат ли тие средства да се искористат на негов транспорт. Ако случајно може овде и државата да интервенира.

Во секој случај, Бог да го прости.
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Ми се допаѓа твојот младилачки дипломатски одговор...инаку работа може да се најде и тука и со тие пари што ќе ги добива ќе ги храни и децата на комшијата ..ај терајте работа толку од мене
Да да,верувај дека ќе може да ги рани и децата на комшијата.:tapp:
Очигледно тебе многу работи не ти се јасни што се дешаваат во светот,излеа све гледаш розево па вака размислуваш.Иначе ти иди терај работа пошо ти почна со глупите и бесчуствителни коментари на теммава.:smir:
 
K

kaiser soze

Гостин
Бог да го прости човекот,а и сочуство до фамилијата за изгубениот живот на нивниот близок.
Лично би помогнал финансиски во ситуацијава колку што ми се можностите,но сепак мислам дека тоа не е решение.Би поминало многу време,а тоа е дополнителен стрес и нервоза за семејството,со оглед на предолгото исчекувањето на посмртните останки на нивниот близок роднина.Во случајов институциите треба и мора да му помогнат на семејството,а не да се дистанцираат од случајот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom