Нелогични дешавки

Член од
10 септември 2019
Мислења
10
Поени од реакции
5
Епа вака драги мои членови.. Утрово јас околу 6:30 станувам од кревет и све тоа се спремам да идам накај школо. Стигам у школо седнувам на моето место и другарчето до мене ми вика *Абе шо ти е на вратот?* (И знаеш почнуваат да те дупат тука) коа се видов имам она знаете како шљивка.. Мислам многу чудно коа у задње време се неам лапано со никоја нит сум бил пијан за да не памтам стварно незнам.. Дали у спиење сум се штипнал или негде сум се изгребал па не се сеќавам.. Стварно незнам шо е работа.. Трагедија у пи**у матер хаха
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
6.000
Поени од реакции
4.032
Епа вака драги мои членови.. Утрово јас околу 6:30 станувам од кревет и све тоа се спремам да идам накај школо. Стигам у школо седнувам на моето место и другарчето до мене ми вика *Абе шо ти е на вратот?* (И знаеш почнуваат да те дупат тука) коа се видов имам она знаете како шљивка.. Мислам многу чудно коа у задње време се неам лапано со никоја нит сум бил пијан за да не памтам стварно незнам.. Дали у спиење сум се штипнал или негде сум се изгребал па не се сеќавам.. Стварно незнам шо е работа.. Трагедија у пи**у матер хаха
У сон сам си ја напраил...нема друго.
Once you eliminate the impossible, whatever remains, no matter how improbable, must be the truth.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.486
Поени од реакции
3.096
Па сега, ако не е сукубус, тогаш мора да е некој неискусен инкубус, што е доста незгодна ситуација. Прекрсти се пред легнување, заплакни се со крстена вода и бакни некоја икона. Не е на одмет под перница да чуваш остар нож, како би се одбранил од оваа ноќна напаст кога ќе ти се приближи. Ова суштество кога ќе ти се доближи може да го преземе ликот на која било личност (татко, мајка, згодна комшивка), но не дозволувај тоа да те измами туку замавни со ножот и обиди се да го погодиш во срце или во стомак.
А може сето ова нема врска и те има полазено некој инсект. Сепак, од ножот нема штета, барем така мислам.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
3.743
Поени од реакции
9.069
Мајка ти те бацила пред да иде на работа дур си спиел, не си осетил, таква ти е кожата, со еден цмок шљивка ти се прави. Ајде следна мистерија.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
1.195
Поени од реакции
1.982
Тие шо гласат за есдес гризнуваат така, ај сети се да не имаш некој такоф дома
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.459
Поени од реакции
13.229
i mene mi se desi edna mnogu nelogicna desavka...si kupiv sladoled od KAM najubavi mi se onie od 25 denari na stapce i pes trgnav taka nakaj parkot i Ulicata na Tose vo N.Lisice. Koga go izedov sladoledot ne ni primetiv deka stapceto go frliv sefte vo korpa za otpadoci a ne vo trevnik.Ne mi se veruva ni na samiot sebe pa se povrativ da vidam, a toa stvarno stapceto od sladoledot bese vo korpata za otpadoci. Stvarno nelogicna moja postapka i uste ponelogicna desavka sefte vo mojot veke dosta dolg zivot,koja i ne mi se slucila do sega.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
27.330
Поени од реакции
32.395
Стапчето, дрвено, кај и да го фрлиш нема некоја штета.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
133
Поени од реакции
101
i mene mi se desi edna mnogu nelogicna desavka...si kupiv sladoled od KAM najubavi mi se onie od 25 denari na stapce i pes trgnav taka nakaj parkot i Ulicata na Tose vo N.Lisice. Koga go izedov sladoledot ne ni primetiv deka stapceto go frliv sefte vo korpa za otpadoci a ne vo trevnik.Ne mi se veruva ni na samiot sebe pa se povrativ da vidam, a toa stvarno stapceto od sladoledot bese vo korpata za otpadoci. Stvarno nelogicna moja postapka i uste ponelogicna desavka sefte vo mojot veke dosta dolg zivot,koja i ne mi se slucila do sega.
A zosto si go frlil ? Si mozel oginot da potpalis so nego
 
На врв Bottom