Некој што живее надвор од Македонија за услуга платена?

Член од
22 октомври 2021
Мислења
1
Поени од реакции
2
Дали има некој што живее надвор од Македонија на пример Германија или која било држава
каде што ја би можел да нарачувам работи преку интернет и кај него да стигаат а тој да ми ги
препраќа мене во Македонија. За секоја нарачка би плаќал колку сака по договор.
Целата работа е на пример ја нарачувам Iphone, стига на негова адреса тој го подигнува
ми го препраќа мене и ја све плаќам останато и плус плаќам за услугата зависно колку сака.
Планирам да правам околу 5-6 нарачки месечно зависно и за секоја нарачка посебно ке биде платен.

Ако има некој заинтересиран нека ми пише за повеќе да се договориме или ако има некои прашања
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
584
Поени од реакции
247
а што ако тие нарачки се fraud? како ќе го докажеш дека се легитимни
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.913
Поени од реакции
1.422
Проблемот лежи во македонски пошти.
Ем претежно не работат, а кога работат крадат се.
Види некој поскап метод за достава тука, UPS нешто...
PS: И нарачај го на адреса на фирма, најди некој пријател со фирма да ти помогне.
 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
267
Поени од реакции
564
Има такви работи како "shipping address", каде компании ти даваат адреса каде што можеш да ги праќаш своите нарачки и потоа тие ти ја препраќаат нарачката каде сакаш.

Но ова ми мириса на македонски курназлук, и најверојатно се правиш многу паметен и ќе правиш нарачки со крадени картички или ќе правиш chargeback од кога ќе ти го препратат продуктот, се јавија нигеријците од 2005та и ти ги бараат финтите назад.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom