Некој софтвер за правење дабстеп?

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.685
Поени од реакции
11.075
Многу стручњаци на темава, а уствари никој врска нема што збори


--- надополнето: 10 септември 2012 во 11:18 ---
1. Купи микрофон
2. Најди градилиште
3. Оди до градилиштето кога работи со полна пареа
4. Земи лаптоп со микрофонот, сними ги звуците
5. Најди било-која-шит-поп песна
6. Со аудио софтвер (e.g. Audacity) експериментирај со каналите итн т.е. додади ги звуците од градилиштето на поп песната
7. Ти си сега дабстеп уметник, WUBWUBWUBWUB

Доколку успееш да се пробиеш, еве неколку совети:

- Пушти долга коса па избричи ја едната половина
- Прати хипстер-емо мода (високи чизми, шалови и сл.)
- Додавај елементи од класична музика во миксот (пр. виолина) за фановите да тврдат дека твојата музика ја содржи сета мудрост во вселената и останатите кои не ја слушаат се премногу глупи да ја сфатат ( 2deep4u)

Со среќа брат, нека WUBWUBWUBWUB е со тебе.
Со среќа во справувањето и победувањето на комплексите! :icon_mrgr:
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Земи си фрути лупс за почеток, го имаш на thepiratebay.

И што е финтава со темава у ЧДА, дај не го заебавајте :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.258
Поени од реакции
58.064
Јас сум му другар на Јован Јованов (само нека не се расчуе низ форумов ќе ве молам) и ко шо видов кај него он има една програма и само и викаш сакам да речеме поп песна и ти вика внеси наслов и внесуваш и одма после тоа ти ја зачувува во C://Muzika како mp3 фајл, ама пошо е кракната верзија програмот многу срање песни вади, може имате забележано од тие што ги има пуштено во јавност, е сега не видов опција програмчето дали има и за дабстеп, и сега ако сакаш да го прашам да ми го изреже програмот па да ти го пратам, или да го прашам дали вади и дабстеп траки?
12 години подоцна, коментаров и не изгледа толку на трол.
Програмчето почна да постои :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom