Недостиг на комуникација

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
577
Додека ги читав љубовните проблеми, наидов на многу различни, но еден одговор беше многу чест.,,РАЗГОВАРАЈ СО НЕА/НЕГО,, потоа,, кажи и/му,, ,,прашај го/ја,, и така натаму.И тоа се случува не само во пресните врски, туку и во оние со поголем стаж.
Зошто партнерите не разговараат? Дали оние кои се на почеток на врската се срамат, се плашат?
Дали оние кои добро се познаваат не разговараат помеѓу себе за своите потреби и проблеми мислејќи дека партнерот веке би требало да знае за ова кога веке неколку години се заедно?Дали сметаат дека времето ке покаже се, па воопшто не се ни трудат со разговор да променат нешто, или пак сметаат дека со муабетење ништо не се постигнува?
Навистина би сакала да знам кој е одговорот за намалената комуникација кој е проблем во повекето љубовни проблеми?
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
113
Само кратко ќе кажам, не разговарам аз некои работи зашто веќе го знам одговорот и преку глава ми е од климање со глава и да секако. Значи џабе да губам време и да се нервирам и да поставувам прашања на кои им го знам одговорот, без разлика дали ме нервира тоа или не.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.306
Недостиг на комуникација има во оние врски каде учесниците се чуден карактер. Сосема нормално е некој да знае да ги искаже чувствата и да разговара за проблемите, а некој не.

И тоа не е “новокомпониран“ проблем на современото општество. Постоел секогаш и ќе постои секогаш. :toe:
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
59
Абе јас кога ја прашав мојата љубов зошто несака да има ништо со мене, не ми одговори...зошто?
 
Х

Ханзо

Гостин
Сам си одговори...прочитај внимателно. И остај го девојчето на раат веќе, не ја манијачи. :)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.181
Поени од реакции
3.070
Ам ако имаш врска " мртва сабота " - не ојт муабетот и нишо од врската :toe:
 
D

devojcence

Гостин
mnogu loso vo vrska da nemas dobra komunikacija. da ne mozete slobodno tecno da si zborite da si pokazuvate ,delite mislenja i desavki.od takvi maski podaleku.ne planiram jas da zobram a nekoj da mi odgovara kratko ili da mi klima so glavata.bjak e toa.kolku i da sum prezborlesta:))
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Ако не оди, не оди фак ит :) за се има решение. Во слуајов ќе го решиме ако зборуваме и ако не зборуваме.

Од една страна се согласувам со мислењето на Викац т.е Викторгг. Секогаш ги имало и ќе ги има оние мистериозните, молчеливите а можеби и арогантните љуѓе, наше е дали сакаме да продолжиме.....се тоа си зависи од карактерите на личностите. Е ова важеше за ако тое двајца се сакаат :pipi:
Во другата страна спаѓаат оние кои не зборуваат благодарение на незадоволство, кавги, проблеми меѓу нив и персоални проблеми, моменти кога не се потребни емоциите односно се присутни најмногу.
За секое шише може да се најде и капаче.
 
U

UnholY

Гостин
Лично го немам вој проблем, ама сепак си имаме деновиве кога сме нерасположени, изморени и сл. па тогаш има само намалено ниво на комуникацијата ама не и недостиг :)
А, и кога имам проблем од било која област, и самата е свесна дека прва ќе го дознае она :back:
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
770
Поени од реакции
953
Телепатски ќе комуницираме :ROFLMAO:
 
На врв Bottom