Невреме над Македонија (ваши слики)

Член од
4 јули 2008
Мислења
78
Поени од реакции
2
WoooW :icon_eek: PreUbaFo eeeee ~ PERFECT ~ I liKe It :wink:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.895
Slikite se super.I jas imam slikano edna i toa od prva so canon power shot a530.Se cudam kako prvata slika go fanaf gromot.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.851
Поени од реакции
4.732
OK srediv nekako inace prvata e od vcera a imam i poveke e sea gromot bese bliski i malku i racete mi se stresoa a i imam obicen aparat ne profi ali mislam deka e ekstra :) kliknete za pogolema i ako znae nekoj da mi kaze kako da gi uploduvam so pogolema rezolucija
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.851
Поени од реакции
4.732
I Slikata konecno :)
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.851
Поени од реакции
4.732
Еве неколку фотки од невреме проследено со громови 
А

Ајсшутер

Гостин
Кај ги сликаше вие громови излеа бајги врнело кај вас таму,иначе супер фотки
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Втората слика ОМГ
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
167
добро ти се стресле рацете
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Одлични се.Како ги фати бе.Треба да си рефлексен.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.851
Поени од реакции
4.732
eve use nekolku inace od doma od terasa i krov :) SK
i na kraj happy end :)
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047


Сликано од тереса Ново Село (Струмица) :)
 
Член од
3 март 2008
Мислења
69
Поени од реакции
37
Како се фотографира молња ?

Фотографирањето на громови помалку повеќе е Snapshot . Но дури и тоа треба да биде технички коректна фотографија . И композицијата на кадарот не треба да изостане , колку што е можно во дадената ситуација .

За да се направи коректна фотографија на молња , не треба да си рефлексен :D , треба само статив и долга експозиција . Исто е важно , молњите да се почести , за да на среќа некоја се улови во моментот кога при долгата експозиција блендата е отворена и прави запис на сензорот . Толку . Едноставно и лесно .

Извинете на искреноста , но погоре прикажаните фотки , освен по вложениот труд и напор по ништо не се посебни . Едноставно немаат среќа ;) .

Повеќе успех следната бура :) .
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.851
Поени од реакции
4.732
Фотографирањето на громови помалку повеќе е Snapshot . Но дури и тоа треба да биде технички коректна фотографија . И композицијата на кадарот не треба да изостане , колку што е можно во дадената ситуација .

За да се направи коректна фотографија на молња , не треба да си рефлексен :D , треба само статив и долга експозиција . Исто е важно , молњите да се почести , за да на среќа некоја се улови во моментот кога при долгата експозиција блендата е отворена и прави запис на сензорот . Толку . Едноставно и лесно .

Извинете на искреноста , но погоре прикажаните фотки , освен по вложениот труд и напор по ништо не се посебни . Едноставно немаат среќа ;) .
Повеќе успех следната бура :) .
Seto toa e ubavo ama se napraveni so obicen digitalec od krov ili terasa da imame oprema i nie zname kako :)Ako imas ti nekoja posebno ubava zakaci da vidime :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom