Неа Каликратиа и Сахара ресорт

Дискусија во форумот 'Грција' започната од nadez, 8 јули 2019.

 1. nadez

  nadez

  Член од:
  23 август 2009
  Мислења:
  160
  Допаѓања:
  20
  Гледам дека оваа година се форсира ова место, па да споделиме искуства, некои што биле да кажат збор два.
  Близу граница е, а не изгледа лошо.

  Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
   
 2. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.628
  Допаѓања:
  32.151
  Ништо посебно како и се останато на прв крак.

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
  На brnjomkd и nadez им се допаѓа ова.
 3. nadez

  nadez

  Член од:
  23 август 2009
  Мислења:
  160
  Допаѓања:
  20
  Битно морето не е како паталиа тој дел

  Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
   
  На brnjomkd му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bonnie and Clyde

  Bonnie and Clyde

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  5.351
  Допаѓања:
  4.134
  бев викендов па да споделам впечатоци
  плажата е топ посебно централниот дел каде што е high area па имајте на ум дека е гласна музиката во тој дел, лежалките, креветите па и има од оние со завеси се луксузни и во тој дел е од 14е миниум па за креветите и повеќе нарачка, додека во low area е 4е по особа
  има простор за одбојка, два гола за фудбал, паркинг огромен бесплатен, бутик за рентање гуми, душеци, влечки и др а исто може и да се купат
  пиво 5е
  точено пиво мало 4е големо 5е
  клуб сендвич 6,5 со чипс, помфритот е екстра и е 1,5
  чикен клуб е 8,5 со помфрит, разликата е што има малку стек
  тост 3е
  пица околу 8 не памтам точно
  фрапе 4,5е со 0,5л вода
  фрапе со сладолед 5е
  грчко кафе 3е
  на секоја сметка фалеше по нешто па кога ке ти наплаќаат ке ти кажат дека не е стаено ама треба да си платите
  водата ни случајно не е како на првиот крак, се проѕира али матна си е и имаше треви попладне
  на првиот крак водата е стакло а ива повеќе може да се рамња со олимписка регија
  вц средени им се а има и кабини за пресоблекување
  у секој случај вреди да се посети
  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Che59 и nadez им се допаѓа ова.
 5. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.841
  Допаѓања:
  6.555
  Заебани се во ек на сезона, ако одете на пример друштво од 6 луѓе ќе пробат да ве сместат под 1 чадор. Така да одете двајца по двајца како да не се познавате.
   
  Che59, Ska Maniac, Ilumious и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Beginner

  Beginner

  Член од:
  25 јули 2017
  Мислења:
  813
  Допаѓања:
  425
  Има премногу македонци и срби буквално премногу. На плажата единствени грци беа келнерите. Плажата е ок водата е убава особено наутро кога нема толку луѓе. За лежалките фрапе 4 евра а коктелот ти е 7 евра за 3 евра повеќе можеш да се релаксираш со коктел. Во кафичите коктелите се по 9-10 евра. Гирата се ефтини 3 евра. Единствен проблем се македонците и србите и времето како ке ти се погоди. Србите ме изненадија не знаев дека можат да бидат толку гадни ни ги тргнуваа крпите од лежалките и си ставеа нивни бидејки ние си одевме во 12 и се враќавме пак накај 4-5 а они ни се правеа паметни демек требало некој да остане. Па после тоа оди па објаснувај се со келнерот со фискалната дека прости срби мислат дека нивна е плажата. Ке им ебам напатените души да се пржат на сонцето од 12-5. Затоа би ти препорачал што подалеку тоа подобро.
   
  На nadez му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: