Неа Каликратиа и Сахара ресорт

Член од
23 август 2009
Мислења
168
Поени од реакции
20
Гледам дека оваа година се форсира ова место, па да споделиме искуства, некои што биле да кажат збор два.
Близу граница е, а не изгледа лошо.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.182
Поени од реакции
38.377
Ништо посебно како и се останато на прв крак.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.654
Поени од реакции
5.619
бев викендов па да споделам впечатоци
плажата е топ посебно централниот дел каде што е high area па имајте на ум дека е гласна музиката во тој дел, лежалките, креветите па и има од оние со завеси се луксузни и во тој дел е од 14е миниум па за креветите и повеќе нарачка, додека во low area е 4е по особа
има простор за одбојка, два гола за фудбал, паркинг огромен бесплатен, бутик за рентање гуми, душеци, влечки и др а исто може и да се купат
пиво 5е
точено пиво мало 4е големо 5е
клуб сендвич 6,5 со чипс, помфритот е екстра и е 1,5
чикен клуб е 8,5 со помфрит, разликата е што има малку стек
тост 3е
пица околу 8 не памтам точно
фрапе 4,5е со 0,5л вода
фрапе со сладолед 5е
грчко кафе 3е
на секоја сметка фалеше по нешто па кога ке ти наплаќаат ке ти кажат дека не е стаено ама треба да си платите
водата ни случајно не е како на првиот крак, се проѕира али матна си е и имаше треви попладне
на првиот крак водата е стакло а ива повеќе може да се рамња со олимписка регија
вц средени им се а има и кабини за пресоблекување
у секој случај вреди да се посетиSent from my iPhone using Tapatalk
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.525
Поени од реакции
7.856
Заебани се во ек на сезона, ако одете на пример друштво од 6 луѓе ќе пробат да ве сместат под 1 чадор. Така да одете двајца по двајца како да не се познавате.
 
Член од
25 јули 2017
Мислења
1.980
Поени од реакции
1.591
Има премногу македонци и срби буквално премногу. На плажата единствени грци беа келнерите. Плажата е ок водата е убава особено наутро кога нема толку луѓе. За лежалките фрапе 4 евра а коктелот ти е 7 евра за 3 евра повеќе можеш да се релаксираш со коктел. Во кафичите коктелите се по 9-10 евра. Гирата се ефтини 3 евра. Единствен проблем се македонците и србите и времето како ке ти се погоди. Србите ме изненадија не знаев дека можат да бидат толку гадни ни ги тргнуваа крпите од лежалките и си ставеа нивни бидејки ние си одевме во 12 и се враќавме пак накај 4-5 а они ни се правеа паметни демек требало некој да остане. Па после тоа оди па објаснувај се со келнерот со фискалната дека прости срби мислат дека нивна е плажата. Ке им ебам напатените души да се пржат на сонцето од 12-5. Затоа би ти препорачал што подалеку тоа подобро.
 
Член од
23 август 2009
Мислења
168
Поени од реакции
20
Бројче или линк некој за сместување?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom