На што ве асоцира...

Дискусија во форумот 'Играчница' започната од аллександар, 17 декември 2009.

 1. аллександар

  аллександар Вечно ненаспан

  Член од:
  5 мај 2006
  Мислења:
  7.200
  Допаѓања:
  2.297
  Ајде една нова игра прилично лесна и се надевам интересна
  Играта иде вака.. на приемр јас кажувам На што ве асоцира книга? - вие одговарате на пример на Школо. после одговорот поставувате следно прашање на што ве асоцира Портокал - следен одговара на сок на пример.. сок од портокал и така нактака..
  ајде ја прв..

  На што ве асоцира дрво?
   
 2. Human

  Human Explorer

  Член од:
  10 октомври 2009
  Мислења:
  10.894
  Допаѓања:
  2.746
  На круша...

  На што ве асоцира Бомба?


  Добро е да не згрешив нешто?
   
 3. аллександар

  аллександар Вечно ненаспан

  Член од:
  5 мај 2006
  Мислења:
  7.200
  Допаѓања:
  2.297
  не згреши де и да згрешиш ке ти простиме...
  Он топик: на војна!

  на шо ве асоцира мобилен?
   
 4. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  28.119
  Допаѓања:
  32.070
  на зборот Ало

  на шо ве асоцира куче?
   
 5. angel_oh

  angel_oh око на кајгана

  Член од:
  8 јануари 2008
  Мислења:
  226
  Допаѓања:
  10
  на еден другар...
  на што ве асоцира тоалетна хартија... ?
   
 6. Mikiyo San

  Mikiyo San -.-

  Член од:
  27 март 2009
  Мислења:
  1.051
  Допаѓања:
  112
  на гуз
  на што ве асоцира зборот МЕД!
   
 7. El 'Borracho

  El 'Borracho Riot Maker

  Член од:
  18 јули 2009
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  237
  на да тибам зборо :vozbud:
  на шо ве асоцира баба ви?
   
 8. Mikiyo San

  Mikiyo San -.-

  Член од:
  27 март 2009
  Мислења:
  1.051
  Допаѓања:
  112
  на пензија ..
  на што ве асоцира мракот ?
   
 9. El 'Borracho

  El 'Borracho Riot Maker

  Член од:
  18 јули 2009
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  237
  на Tech N9ne
  на шо ве асоцира јајце?
   
 10. Mikiyo San

  Mikiyo San -.-

  Член од:
  27 март 2009
  Мислења:
  1.051
  Допаѓања:
  112
  на јадење
  на што ве асоцира Јамајка ..(окс Кузман знам на што те асоцира тебе:) )
   
 11. Петра П.

  Петра П. насмевка

  Член од:
  16 јануари 2008
  Мислења:
  1.777
  Допаѓања:
  1.823
  на реге, марихуана , Боб Марли, сонце, палми, невидена душевна мирнотија ....
  на шо ве асоцира огнот?
   
 12. El 'Borracho

  El 'Borracho Riot Maker

  Член од:
  18 јули 2009
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  237
  на упаљач
  на шо ве асоцира ХА,ХА!
   
 13. Human

  Human Explorer

  Член од:
  10 октомври 2009
  Мислења:
  10.894
  Допаѓања:
  2.746
  На кибрит

  На што ве асоцира земја?
   
 14. аллександар

  аллександар Вечно ненаспан

  Член од:
  5 мај 2006
  Мислења:
  7.200
  Допаѓања:
  2.297
  хаха на трактор на нива на растенијиа...
  на шо ве асоцира кајгана
   
 15. Господ

  Господ Гостин

  На јајца:toe:

  На што те асоцира Сонцето?
   

Сподели преку: