На кој филм сакате да му направат римејк?

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Пред некој ден го гледав филмот Mad Max кој е снимен далеката 1979 година,во овој филм е користен автомобилот Ford Falcon XB GT кој во филмот е наречен Interceptor.
Ми дојде една идеја,би сакал да го видам филмот во ново издание?




Кога би направиле римејк на овој филм секако дека би бил користен некој друг автомобил а и со денешната технологија секако дека специјалните ефекти би биле подобри ама пак од друга страна гледано тоа и не е некое мерило дека филмот ќе доживее успех?
Давајте свои предлози,кој филм сакате да има римејк и дали со истите актери или со нови и помлади актери или пак со помодерни автомобили,мотори или пак да бидат користени оригиналните автомобили или други средства кои скоро и да не постојат?
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Еден лет над кукавичкото гнездо (1975) дури е жив Џек Николсон, тешко таква психа да се најди...

Многу од екс-ју филмовите, бидејќи техниката им била очајна, филм од 1985 делува како да е од 1950...
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.667
Поени од реакции
4.750
На ниеден ..оригиналот секогаш е боље ..од римеј досега нема излезено ништо асално ..само се упропастува оригиналот..за пари ги прават очајните римејкови овие години ..
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Се сложувам со тоа дека нема римејк подобар од оригиналниот филм, но сепак би сакала да му направат на Топ Ган. Само, треба навистина добра екипа за солидно да го доловат. А може би било интересно и истата постава да направи втор дел. Леле ама го сакам филмот:):vozbud:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Tarzan али онака темна верзија со многу ефекти кои што ги носи новата технологија. Борби ова она, сцени со животни а не порано само едно АаАааааАаааа! и типов е фраер.
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Tenacious D: The pick of destiny во македонска верзија :)
 
C

cige

Гостин
Кога би направиле римејк на овој филм секако дека би бил користен некој друг автомобил
Ти да не се инспирираше од Астон Мартинот на Џејмс Бонд за да ја орвориш темава?
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Ти да не се инспирираше од Астон Мартинот на Џејмс Бонд за да ја орвориш темава?
Не,едноставно ми дојде идеја...Пред да го гледам Лудиот Макс го гледав Брзи и Бесни,треба ли повеќе да пишувам?
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Јас би сакал римејк на пат околу светот за 80 дена...
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
delicatessen (1991) -
правен во далечната 1991 , кој го гледал знае за што кажувам , а денес како што е напредната анимацијата можам само да претпоставувам што би било
dead man (1995) -
слични причини ... заради камерата , да видеме дали ќе го замати ова ремек дело
space odyssei (1968)
на овој ... ако е возможно ...

толку засега :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.050
hebocig си доби црвен картон ради што дрвеше кај што не треба. Уште еден испад и бан од тема.

Да не бидам оф топик, посакував римејк на The Wicker Man, и го добив... И иако глумеше Николас Кејџ во него, не беше како оригиналот. Иако со појаки ефекти, оригиналот ми остана помил.
Затоа не сакам баш да се направи римејк на некој филм.
Еве замислете сега да се направи римејк на Logan's Run.... Хм, незнам дали ќе посакам да го гледам, сакам оригиналот да ми е во сеќавање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom